„Kad ir kas tai būtų – parduotuvėlė, kūrybinė studija ar biuras, svarbu, jog verslo patalpos būtų įkvepiančios bei patrauklios, ypač jei tai erdvė, kurioje ir dirbate, ir susitinkate su klientais. Konkrečiai šiuo atveju atsispyriau nuo biure įsikūrusios organizacijos logotipo, kuriame vyrauja mėlyna ir raudona spalvos.
Įmonės patalpose rekomenduoju nepamiršti, kaip atrodote kaip prekės ženklas“, – sako įmonės verslo interjero dizainerė Rūta Gajauskaitė.
Atskirkite erdves nestatydami sienų
Atviro išplanavimo biuras, kai vienoje erdvėje yra ir darbo vietos, ir laisvalaikio erdvės ir net virtuvė, yra vienas dažniausių pasirinkimų nedidelėse įmonėse. Vis tik kartais tokioje erdvėje viskas tarsi susimaišo – virtuvėje atsiranda spinta dokumentams laikyti, valgomojo stalas tampa posėdžių erdve ir t.t.
Tad galvojantiems atnaujinti biurą, verslo interjero dizainerė siūlo pirmiausia suplanuoti, kuri patalpos dalis kokiai funkcijai bus skirta ir pamėginti jas šiek tiek atskirti. Tam nebūtina nei griauti, nei statyti naujų sienų – erdvę padalinti galima baldais, spalvomis, kilimais.
„Suskirsčius patalpą konkrečiomis zonomis pagal funkcijas, tampa lengviau palaikyti tvarką ir tam tikra veikla užsiimti būtent jai dedikuotoje vietoje.
Be to, taip aiškiau, kokių baldų, daiktų laikymo sprendimų ar interjero detalių trūksta kiekvienoje iš zonų. Įsigyjant tik tai, ko iš tiesų reikia, išlaidos bus kur kas mažesnės“, – sako R.Gajauskaitė.
Ji taip pat priduria, kad esama įvairių būdų zonoms atskirti bent vizualiai: nuo užuolaidų iki lentynų. Kai kurias lentynas netgi galima tvirtinti prie lubų jų aukštį ir plotį pasirenkant pagal poreikius, o kai kurias – tiesiog pastatyti ant grindų.
Tokį variantą lengva pritaikyti skirtingose patalpose. Dar vienas sprendimas yra pasitelkti kilimą – jis labai aiškiai „įrėmina“ esamą zoną. Spalvos taip pat yra galingas įrankis interjere: jas teisingai panaudojus galima labai aiškiai suskirstyti erdvę.
Pradėti – nuo svarbiausio
Dažniausios klaidos, kurias interjero dizainerė pastebi biuruose, yra netinkamo dydžio rašomieji stalai, nepatogios kėdės ir per mažai vietos daiktams laikyti, kas ilgainiui sukuria netvarką. Tad norint atsinaujinti, ji ragina pradėti nuo svarbiausių biuro patalpų elementų.
„Stalai ir kėdės turėtų būti ergonomiški, o spintelių ir lentynų dokumentams bei asmeniniams daiktams – pakankamai. Geriausia investuoti į specializuotus biuro baldus su ilgamete garantija“, – sako R.Gajauskaitė.
Turėti pakankamai vietos darbuotojų daiktams ir dokumentams taip pat svarbu. Jei jos stigs, įvairūs daiktai ims kauptis ant stalų bei kitų baldų paviršių kurdami chaosą. Interjero dizainerė atkreipia dėmesį, kad atvirų erdvių biurams, kur visas funkcijas talpina viena erdvė, svarbu rinktis daugiau uždarų daiktų laikymų sprendimų – taip erdvė atrodys tvarkingiau.
Beje, siekiant išlaikyti vientisumą, virtuvės zonai pasirinktas spinteles daiktams laikyti drąsiai galima panaudoti ir kitose biuro erdvėse.
Greičiausi ir lengviausi pokyčiai
Jei baldai biure patogūs ir ergonomiški, atsinaujinti bus paprasta. Paliekant pagrindinius baldus ir keičiant tik detales, tai galima padaryti greitai bei per daug neišlaidaujant. Pavyzdžiui, pakanka pakeisti apšvietimą, rašomojo stalo priedus, įnešti namų jaukumo.
„Tinkamas apšvietimas ne tik padeda kruopščiai atlikti darbą, bet ir prideda jaukumo. Skirtingose biuro zonose verta įrengti atskirą apšvietimą: sieninius šviestuvus derinkite su staliniais ir grindiniais. Be pagrindinės funkcijos apšviesti patalpą kartu jie gali tapti išskirtine interjero detale“, – sako verslo interjero dizainerė.
Viena pastaruosius kelerius metus vyraujančių biuro interjero tendencijų – namų jausmas ir jaukumas. Jį galima sukurti derinant specializuotus biuro baldus su detalėmis, kurias įprastai turime namuose.
Poilsio erdvėse pastatykite minkštųjų baldų, įneškite žalumos, patieskite kilimų. Tekstilė ne tik suteiks jaukumo, bet biure bus svarbus elementas garsui slopinti, kas itin aktualu atvirose patalpose.
„Dėmesio negailėti raginu ir žaliajai zonai, augalams. Manau labai svarbu dirbant prie monitorių turėti kur atsitraukti, pailsinti akis ir protą. Konkrečiai šiame biure sukūriau kabantį sodą, kur panaudojau įprastus užuolaidų karnizus ir dirbtinius augalus. Kur įrengti augalų zoną, diktavo išskirtinė erdvės architektūra – lubos“, – sako verslo interjero dizainerė.
Mažiau yra daugiau
Jei biurui ar kitoms verslo patalpoms atnaujinti skirtas biudžetas ribotas, geriau įsigyti mažiau, bet kokybiškų baldų ir interjero detalių. Interjero dizainerė įsitikinusi, kad biuro aplinka yra visos įmonės veidas. Ji kuria tam tikrą nuotaiką, atskleidžia požiūrį ir siunčia žinutę darbuotojams bei biuro svečiams.
„Darbo vietoje ypač svarbu palaikyti švarą ir tvarką. Asketiška aplinka šiuo atveju geriau už perkrautą, tad jei neturite galimybės iš karto atnaujinti ar įrengti biuro taip, kaip norisi, pradėkite nuo mažesnio kiekio baldų, tačiau kokybiškų ir derančių tarpusavyje.
Likusias detales galėsite įsigyti vėliau ir taip išskaidyti išlaidas per ilgesnį laikotarpį. Pasirinkus tos pačios serijos baldus ar vieną sistemą, ją bus galima pildyti ir visą komplektą įsigyti dalimis“, – sako interjero dizainerė.