- Rinkdamiesi aromatinę žvakę vadovaukitės panašiais principais, kaip ir rinkdamiesi kvepalus – vienu kartu uostykite 4–6 žvakes, nes nosis „atbuks“. Prisiminkite, kad kaip kvepalai keičiasi ant odos, taip ir žvakės kvapas skirsis ją uostant neuždegtą ir uždegtą.
- Perkant žvakę reikėtų pasitarti su pardavėju, kokio dydžio patalpą ketinate kvėpinti – jei patalpa labai didelė, aukštomis lubomis, gali būti, kad nedidelės žvakės skleidžiamo aromato paprasčiausiai nejausite. Jei žvakė pagal savo dydį tinka patalpai, pakaks ją palaikyti uždegtą apie porą valandų, kad justųsi švelnus kvapas.
- Labai svarbu nuolat pakirpti žvakės dagtį specialiomis žirklėmis, kurios neleis, kad nukirpta dagčio dalis įkristų į vašką. Iš vaško dagtis privalo kyšoti ne daugiau, kaip 1 cm, turi būti neišsišakojęs, neapanglėjęs. Jei dagčio nepakirpsite, žvakė rūks, liepsnelė virpės, o vašką užterš suodžiai.
- Jei perkate žvakę giliame inde, pasirūpinkite, kad turėtumėte kuo ją saugiai uždegti – tiks ilgi degtukai ar specialus žiebtuvėlis žvakėms.
- Geriausia žvakę užgesinti specialiu gaubtuku, o jei žvakės indas turi dangtelį, tuomet juo reikia tiesiog uždengti žvakę ir ši pati užges nepaskleisdama dūmų kvapo.
- Kiekviena žvakė turi savo paskirtį, tačiau nei viena žvakė nėra skirta neutralizuoti kvapams. Kartais geriau rinktis bekvapes stalo žvakes, o kitąkart, pavyzdžiui, prie lengvų užkandžių su vyno taure, labiau tiks subtilią atmosferą sukurianti kvapni žvakė. Svarbiausia nepamiršti vėdinti patalpų, kad kvapai turėtų galimybę atsiskleisti taip, kaip juos kurdami įsivaizdavo parfumeriai.