„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2012 04 29

Jaukumą kurkite natūraliais daiktais

Neapsiriksite iš širdies pasirūpinusi vonios kambario jaukumu. Ypač jeigu šioje patalpoje mėgstate pasislėpti nuo pašalinių akių, ramiai įvertinti prabėgusią dieną, atsipalaiduoti ar pasimėgauti kokia nors grožio procedūra.
Vonios reikmenys
Vonios reikmenys / Fotolia nuotr.

Estetinį vaizdą vonioje kuria ne tik baldai, praustuvas, rankšluosčiai, įvairios kabyklos, bet ir tokios smulkmenos kaip muilai, žvakės, įvairūs indai, kilimėliai, paveikslėliai, veidrodžiai, išvaizdžios kosmetikos pakuotės. Šį kartą paplepėsime apie iš natūralių priemonių pagamintus dekoratyvius daiktus, kurie jaukumu ir grožiu pranoksta pigius plastikinius vonios kambario aksesuarus. Svarbiausia, dera prie bet kokio stiliaus interjero.

Pinti krepšiai

Tokiais daiktais prekiaujama daugelyje baldų ir interjero smulkmenų salonų. Iš įvairiausių natūralių medžiagų (karklų vytelių, rotangų medžių lianų, meldų, beržų tošies, bambuko ir pan.) pinti krepšiai, dėžės, indai, padėklai paprastai būna natūralių gamtos tonų, todėl puikiai įsilieja į bet kokios spalvinės gamos vonios interjerą. Šie daiktai praleidžia orą, todėl juose drąsiai galima laikyti įvairius tekstilės gaminius, tarkim, skalbinius, rankšluosčius, chalatus ir kt.
Smulkius atvirus pintus krepšelius galima panaudoti kaip vazonus šviesai nereiklioms gėlėms. Pintuose induose su dangteliais tinka laikyti grožio įrankius, plaukų puošmenas, rečiau naudojamus higienos reikmenis.

Mūsų pasiūlymas. Jeigu namuose turite padėvėtų nenaudojamų pintų krepšelių, dėžučių ar kokių nors indų ir norėtumėte juos panaudoti vonios kambaryje, laiko žymes paslėpkite po lininio audinio įdėklais. Į kiekvieną įtieskite tokio dydžio lino atraižą, kad ji uždengtų krepšio kraštus ir būtų patogu ją pritvirtinti dekoratyvia juostele.

Augmenijos kvapo kilimėliai

Vaikščioti vonios kambaryje ant plytelėmis išklotų grindų ir nemalonu, ir nesaugu. Gelbsti dekoratyvūs kilimėliai. Sintetinio pluošto kilimėliai, be abejo, yra minkšti, švelnūs, o lipnia apačia dar ir saugūs. Natūralių medžiagų (džiuto, sizalio, jūros žolių, bambukų ūglių, nendrių, jūros dumblių ar kt.) išsiskiria švelniu užburiančiu augmenijos aromatu ir unikalia išvaizda. Nutarusi vonios kambarį papuošti tokiais aksesuarais, turite žinoti šį tą svarbaus.

  • • Minėtų natūralių pluoštų kilimėliai gerai sugeria drėgmę, todėl netieskite jų šalia vonios ar dušo kabinos, nelipkite ant jų šlapiomis pėdomis. Tokie daiktai geriausiai tinka gerą ventiliacinę sistemą turinčiame vonios kambaryje.
  • • Jeigu jūsų vonios kambarys yra su langu, saugokite, kad į natūralaus pluošto kilimėlį nekristų tiesioginiai saulės spinduliai.
  • • Natūralaus pluošto grindų dangą bent sykį per savaitę išsiurbkite dulkių siurbliu. Šviežias dėmes galite pamėginti valyti mineraliniu vandeniu. Jeigu jų neįveikiate, pagalbos kreipkitės į salono, kuriame įsigijote kilimėlį, konsultantą. Informacijos apie valiklius galite paieškoti internete.

Atkreipkite dėmesį!
Specializuotuose interjero prekių salonuose ir internetinėse parduotuvėse galima įsigyti kilimėlių, pagamintų iš organinės medvilnės. Jie puikiai sugeria drėgmę, greitai džiūsta, yra ypač minkšti ir švelnūs.

Bambukiniai rankšluosčiai

Užtikriname, kad įsigijusi ir išbandžiusi tokį rankšluostį, netrukus jų įsigysite daugiau. Bambukų pluošto rankšluosčiai puikiai sugeria drėgmę ir keturis kartus greičiau išdžiūsta nei medvilniniai. Už pastaruosius jie pranašesni ir tuo, kad yra gerokai minkštesni ir švelnūs lyg šilkas. Be to, bambukiniai rankšluosčiai yra ploni, tačiau tvirti, todėl ilgai nesusidėvi net ir dažnai skalbiami.

Atkreipkite dėmesį! Bambukiniai rankšluosčiai neįgauna jokio blogo kvapo net ir ilgiau pabuvę drėgnoje patalpoje. Šis pluoštas maždaug per parą savaime išsivalo nuo 98 procentų bakterijų, jame nėra terpės grybeliams ir pelėsiams veistis.

Kvapiosios žvakės

Mėgstate palaimingai patysoti vonioje. Tada vonios kambarys tiesiog neįsivaizduojamas be aromatinių žvakių. Ir stilinga, ir kvapnu. Jei dėl laiko stygiaus pasigaminti natūralių kvapių žvakių nesiryžtate, rinkitės lengvesnį ir trumpesnį kelią – į kiek paliepsnojusias pirktines bekvapes žvakeles įlašinkite po 5 lašus eterinio aliejaus. Nepamirškite, kad geriau žvakes aromatizuoti vienos rūšies preparatu.

Atkreipkite dėmesį! Atpalaiduojamąjį poveikį turi eteriniai levandų, ramunėlių, jazminų aliejai, tonizuojamąjį – bet kokių citrusų, citrinžolių, kvapiųjų kanangų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs