Tokia buvo pradžia
Būdamas mažas Johnas Lennonas nė iš tolo nepriminė talento. Nėra ko ir stebėtis, berniuko vaikystė toli gražu nebuvo saulėta ir laiminga. Dar visai mažą jį paliko tėtis – retai šeimą matančiam jūreiviui buvo sunku išsaugoti artimą ryšį. Mama, ištekėjusi antrąkart, taip pat nutarė, kad vaikas naujajai jos santuokai bus kliuvinys. Mažasis Johnas buvo patikėtas bevaikės mamos sesers globai.
Mokslai disleksijos kamuojamam jaunuoliui sekėsi nekaip, gal todėl pamokose jis buvo retas svečias. Nelabai dėl to ir krimtosi. Laimė, turėjo dailininko gyslelę. Gal todėl mokyklos vadovybė vien iš pasigailėjimo nesukirto per egzaminus ir padėjo įstoti į menų koledžą Londone. Tačiau ir jame Johnas nebuvo pavyzdingas studentas. Koledže susipažino su Cynthia Powell. Žavi šviesiaplaukė po kelerių metų tapo jo žmona.
Nederėtų pamiršti ir to fakto, kad jau tais laikais Johnas mėgino groti. Teigiama, kad susižavėti muzika pastūmėjo Elvio Presley daina „Heartbreak Hotel“. Įkvėptas rokenrolo manijos ir gavęs dovanų gitarą, su draugais 1955 m. subūrė roko grupę „The Quarrymen“, o po ketverių metų ji peraugo į „The Beatles“.
Kaip grupės likimas klostėsi toliau, istorija turbūt žinoma visiems – bitlai tapo, kaip kartą nelabai vykusiai pajuokavo pats jų lyderis, „garsesni už Jėzų Kristų“.
Lemtinga moteris
Kiek būtų tęsusis „The Beatles“ aukso era, nežinia. Johno Lennono gyvenime atsirado lemtinga moteris. Pusiau juokais, pusiau rimtai galima pasakyti, kad kai į vyrų reikalus įsimaišo moterys, nieko gera nelauk. Juolab kad toji moteris buvo ne šiaip kokia gražutė blondinė, o avangardo menininkė Yoko Ono.
Johnas Lennonas su impozantiška japone susipažino 1966 m. per jos darbų parodą. Tada jau buvo vedęs ir turėjo trejų metų sūnų Julianą. Tačiau Yoko Ono taip jį pakerėjo, kad vyras netroško nieko kita, tik visą laiką būti šalia šios gvenimo išmintimi trykštančios moters (na ir kas, kad ji vyresnė septyneriais metais).
„Ji – mokytoja, o aš – jos mokinys. Aš esu garsus žmogus, apie kurį manoma, kad jis viską žino, bet viso to, ką dabar žinau, mane išmokė Ono. Ji padėjo man atsikratyti visų šiukšlių, kurios buvo mano galvoje ir veikė mano mintis bei gyvenimą“, – neslėpdamas susižavėjimo, kadaise apie savo mylimąją kalbėjo J. Lennonas.
Praėjus dvejiems metams po pažinties, jis išsiskyrė su žmona (santuoka realiai neegzistavo jau seniai) ir netrukus vedė Yoko Ono. Medaus mėnesį garsioji pora praleido keliaudama po Europą: aplankė Paryžių, Vieną, Amsterdamą. Tuoktuvių proga J. Lennonas netgi parašė dainą „Johno ir Yoko baladė“. Paskui juodu rengė įvairias viešas akcijas, kaip antai „Bed-in“.
„Kai susituokėme su Yoko, puikiai supratome, kad nuo gergbėjų niekur nepasislėpsime, todėl ir nusprendėme asmeninį gyvenimą paversti viešu ir panaudoti savo idėjoms skleisti. Taikos akcija „Bed-in for Peace“ buvo vienas tokių projektų. Mes septynias dienas sėdėjome lovoje ir kalbėjome su žurnalistais. Tai buvo puiki taikos reklama visuose pasaulio laikraščių pirmuosiuose puslapiuose“, – džiaugėsi Johnas. Tada dar nė neįtarė, kad jo taikos misijai lemta netrukus baigtis...