Viskas prasideda mūsų galvoje: norint pasiekti laimę, reikia tinkamai nusiteikti, suvokti, kad tai yra ilgalaikis ir daugiau ar mažiau kantrybės reikalaujantis procesas.
Siūlome jums paprastą, bet veiksmingą 7 žingsnių programą, kad jūsų norai ir svajonės pradėtų pildytis.
1 žingsnis: tikėjimas
Norint, kad norai pildytųsi, reikia ne tik norėti, bet ir tikėti. Tai pirmoji ir svarbiausia sąlyga. Turite 100 proc. tikėti, kad jūsų noras neišvengiamai išsipildys, kad turėsite pakankamai jėgų jo įgyvendinimui. Jeigu sugalvosite nerealų, pernelyg nuo tikrovės atitrūkusį norą, vargu ar jis išspildys. Jeigu norėsite visiškai neįtikėtinų dalykų, jūsų pasąmonė priešinsis, o svajonės nepavyks realizuoti. Todėl iš pradžių galvokite apie realius, žemiškesnius norus, kuriais patys galite patikėti.
Nenusiminkite, kad kol kas negalite pasvajoti apie jachtą ir namą prie Viduržemio jūros. Vėliau jūsų norai ir troškimai gali augti: mažais žingsniais, palaipsniui, bet užtikrintai galima pasiekti to, kas dabar atrodo nerealu.
2 žingsnis: konkretumas ir aiškumas
Labai svarbu, kad užsimerkę aiškiai matytumėte vizualinį noro išsipildymo paveikslą.
Turite aiškiai ir tiksliai suformuluoti savo norus (tikslus). Pabandykite kiek įmanoma detaliau įsivaizduoti, kas pasikeis, kai noras išsipildys: kaip jausitės, kaip atrodysite, kas pasikeis jūsų ir artimųjų gyvenime. Labai svarbu, kad užsimerkę aiškiai matytumėte vizualinį noro išsipildymo paveikslą. Kuo ryškesnį ir spalvingesnį vaizdą matysite, tuo labiau tikėtina, kad jūsų norai išsipildys.
Taip pat skaitykite: 5 prekybininkų ir jūsų pačių spąstai, kurie skatina išlaidauti
Jeigu jūsų vaizduotė nėra gerai išvystyta ir užsimerkę nieko nematote, norų išsipildymo paveikslą galite nusipiešti arba užsirašyti.
3 žingsnis: nepamirškite apie norą
Nuolat galvokite apie savo norą: pavyzdžiui, ryte, kai gersite puodelį kavos, arba vakare, prieš eidami miegoti. Svarbiausia, kad tuo metu būtumėte nusiteikę pozityviai, jaustumėte džiaugsmą, laimę ir malonumą. Taip jūs paspartinsite norų įgyvendinimą ir pritrauksite sėkmę.
4 žingsnis: esamasis laikas ir tik teigiami žodžiai
Formuluodami norą, pamirškite apie būsimąjį laiką ir tariamąją nuosaką: „Aš turėsiu...“, „Aš norėčiau, galėčiau...“ ir pan. Noras turi būti formuojamas esamuoju laiku: „Aš turiu...“, „Aš esu...“, „Aš rašau...“.
Pamirškite apie trumpą, bet norų išsipildymui iš tiesų reikšmingą žodelį „ne“, pavyzdžiui: „Aš nenoriu pasenti.“, „Aš nesiruošiu visą gyvenimą taip sunkiai dirbti.“ Mūsų pasąmonė atmeta „ne“ ir girdi: „Noriu pasenti“, „Visą gyvenimą sunkiai dirbsiu“ ir pan. Apie norą galvokite tik pozityviai ir nevartokite neiginių, pavyzdžiui: „Aš esu jauna/jaunas ir graži/gražus, kasdien atrodau vis geriau.“, „Aš mėgstu savo darbą, jis teikia man malonumą ir atneša pinigų.“
Taip pat skaitykite: Asmeninių pokyčių konsultantė Leonora Blekaitytė: „Nerizikuodami rizikuojame daugiau“
5 žingsnis: nepasakokite apie savo norą
Tegul jūsų noras būna paslaptis – jis turės daugiau galimybių išsipildyti.
Garsiai trimituodami apie savo norą visiems iš eilės, jūs eikvojate jo energiją ir atitolinate jo įgyvendinimą. Tegul jūsų noras būna paslaptis – jis turės daugiau galimybių išsipildyti. Apie norą galite papasakoti nebent artimiausiems žmonėms (tėvams, vyrui/žmonai, vaikams) – tiems, kurie iš tiesų jums linki sėkmės ir laimės.
6 žingsnis: negalvokite apie galimą nesėkmę
Jeigu nuoširdžiai norite, kad noras išsipildytų, turite pamiršti apie galimas nesėkmes. Nereikia nerimauti ir galvoti, kodėl jūsų norai negalėtų ar neturėtų išsipildyti. Verčiau pagalvokite, kodėl jie būtinai turėtų išsipildyti.
Negatyvus nusistatymas trukdo pasiekti tikslą, pavyzdžui, jeigu galvosite, kad visi turtingi žmonės yra sukčiai, tikėtina, kad patys niekada netapsite turtingi, nes pasąmonė įtikės, kad tai yra blogis ir priešinsis tam.
7 žingsnis: būkite geros nuotaikos
Norai dažniausiai išsipildo tiems, kurie šypsosi ir pasitiki savimi. Kodėl taip nutinka, niekas nežino, bet seniai pastebėta, kad optimistų norai bei svajonės išsipildo dažniau ir greičiau negu skeptikų ir pesimistų.