„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 04 24

Ką daryti, kad skintos gėlės žydėtų ilgiau

Pavasaris – pats metas pagražinti savo namus, o kas gi juos labiau atgaivins, jei ne skintų tulpių, narcizų ar kitų mėgstamų gėlių puokštė.
Pamerktos gėlės
Pamerktos gėlės / „Fotolia“ nuotr.
Temos: 1 Gėlės

Juk gėlės namams suteikia spalvų, jaukumo ir galiausiai primena, kad pagaliau atėjo lauktasis pavasaris. Na ir kas, kad itin šiltais orais jis kol kas dar nedžiugina, tai juk ne priežastis vaikščioti surūgus!

Tiesa, tam, kad skintos gėlės ilgiau žydėtų, derėtų žinoti keletą gudrybių, kitaip jomis pasidžiaugsite vos keletą dienų ar daugiausia – savaitę. Kad taip nenutiktų, išbandykite šiuos, tinklalapyje „The Daily Mail“ profesionalių floristų pateiktus patarimus.

Prieš merkdami gėles, apkarpykite jų kotelius. Parsinešę gėles iš parduotuvės, prieš merkdami jas į vazą, jokiu būdu nepamirškite nupjauti jų kotelių. Geriausia, jei nupjausite maždaug 2 cm kotelio, taip gėlės galės visiškai laisvai sugerti vandenį. Pasistenkite tam naudoti labai aštrų (galima ir dantytą) peilį ir gėlės kotelį pjaukite įstrižai – taip gėlė gaus daugiau vandens.

Taip pat skaitykite: Dažniausios augalų numarinimo priežastys

Užgrūdinkite gėles. Kai gėlių kotelius nupjausite, pamerkite jas į šiltą (bet ne karštą) vandenį – geriausia, kad jo temperatūra neviršytų 45 laipsnių pagal Celsijų, ir gėles bent dviem valandom perneškite į vėsią patalpą.

Gėles išsaugos plaukų lakas. Kol gėlės dar šviežios, išimkite jas iš vazos, apverskite žiedlapiais į apačią ir apipurkškite juos plaukų laku, buteliuką laikydami keletos centimetrų atstumu nuo gėlių. Kuriam laikui gėles pakabinkite nuvarvėti ir vėl pamerkite jas atgal į vazą.

Taip pat skaitykite: Orchidėjų augintoja: apie gėlių priežiūrą ir „priverstinį“ žydėjimą

Gėlių nedėkite prie vaisių. Jokiu būdu nesumąstykite prie pamerktų gėlių dėti dubens su kiviais, obuoliais ar bananais. Pasirodo, šie vaisiai išskiria bespalves eterio kvapo dujas (etileną), kurios skatina netoliese esančių augalų ar kitų vaisių puvimą ir vytimą.

Vietoj trąšų pakaks limonado. Jei po ranka neturite skintiems augalams reikalingų trąšų, nebėda, jas atstos ir limonadas. O tiksliau – „7Up“ arba „Sprite“. Pasidarykite tokį mišinį: į vazą įpilkite vieną puodelį vandens, vieną puodelį kurio nors minėto gėrimo ir šaukštelį baliklio. Jei reikia, mišinio pasidaryti galite ir daugiau.

Gėlių nelaikykite prie televizoriaus ar kompiuterio. To nepatartina daryti vien dėl to, kad šie prietaisai spinduliuoja šilumą, kuri sausina orą ir augalams neleidžia kvėpuoti. Į vandenį pamerktas gėles verčiau laikykite ten, kur jos gautų pakankamai saulės šviesos, tačiau pernelyg neperkaistų. Ir nepamirškite net ir skintas gėles kasdien apipurkšti vandeniu.

Taip pat skaitykite: Nereiklūs kambariniai augalai: ir gražu, ir naudinga

Nepamirškite gerai išplauti vazą. Reguliariai naudojamose vazose neretai atsiranda įvairių gėles žudančių mikroorganizmų, tad jas būtina gerai išplauti. Visų pirma vazą pripildykite karštu vandeniu, įberkite šaukštą geriamosios sodos ir įpilkite šiek tiek acto. Vazos sieneles iš vidaus gerai pašveiskite skudurėliu ar specialiu šepetėliu. Vazą keletą kartų gerai praskalaukite vandeniu, ir į ją vėl galėsite merkti gėles.

Sužinokite daugiau, sekdami naujienas „Facebooke“!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“