2015 03 02

Ką sėti kovo mėnesį

Pavasaris jau atėjo, o tai reiškia, kad leisime rankas į žemę ir lauksim artėjančio derliaus. Tačiau iki to reikia tiek daug nuveikti! Visų pirma, susidėlioti planą, ką norime auginti, įsigyti tinkamų sėklų ir tuomet jau griebti jautį už ragų.
Daigeliai
Daigeliai / Fotolia nuotr.

Pavasario pradžioje sėti galite pačias įvairiausias kultūras – nuo įprastinių daržovių iki gardžiai kvepiančių gėlių. Taigi, pirmoje kovo pusėje persodinimui į šildomus šiltnamius arba auginimui namuose galite sėti:

  • saldžiąsias paprikas;
  • aukštaūgius ir žemaūgius anksti sunokstančius pomidorus;
  • ankstyvąsias gėles: petunijas, begonijas, kvapiuosius pelėžirnius, trispalves našlaites;
  • įvairių veislių svogūnus.

Tiesa, jeigu neturite galimybės pomidorų ir paprikų persodinti į nuolatinę vietą gegužės viduryje, tuomet šias daržoves sėkite kiek vėliau.

Fotolia nuotr./Pomidorai
Fotolia nuotr./Pomidorai

Kambarinius egzotinius augalus, pavyzdžiui, kavamedį, laurą, citrusinius vaisius, eukaliptą ir kitus įprastinius augalus sėti galite visus metus, tačiau atkreipkite dėmesį, jog kovo mėnesį vis daugiau šviesos, todėl dabar galėsite išvengti didesnių elektros sąnaudų ir dirbtinio apšvietimo. Tuo labiau,  kad augalai, išdygę pavasarį, per vasarą sustiprės, tad lengviau iškęs rudens ir žiemos metą.

Dar daugiau informacijos, ką kovo mėnesį veikti sode ir darže, skaitykite straipsnyje Kovo mėnesio darbai sode ir darže.

Kovo pradžioje sėkite ir balzaminus, puošniąsias brovalijas, marguosius margenius, pelargonijas, kuprutes, skeltažiedžius, fuksijas.

Antroje kovo pusėje šiltnamiuose jau galite sėti šalčių nebijančias žaliąsias kultūras: špinatus, salotas, ridikėlius, ankstyvąsias morkas, garstyčias, krapus, pekininius kopūstus.

Fotolia nuotr./Ridikėliai
Fotolia nuotr./Ridikėliai

Nepamirškite ir vienmečių gėlių, kurios jūsų sodui ar namams kasmet gali suteikti vis kitokį vaizdą: išbandykite žydrūnius, laibenius, vienmečius astrus, arktočius, venidijas, verbenas, gacanijas, lobelijas, kleomes, flioksus, šlamučius, petunijas, cinerarijas, celiozijas, leukonijas, penstemonus.  

Fotolia nuotr./Lobelijos
Fotolia nuotr./Lobelijos

O štai daugiametės gėlės kasmet suteiks kur kas mažiau vargo: tinka sodinti gvazdikus, bajores, baltagalves.

Antroje mėnesio pusėje persodinimui sėkite ir salierus, baltagūžius kopūstus, briuselinius, brokolinius kopūstus bei kitas įvairiausias kopūstų veisles, porus, bazilikus. 

AFP/„Scanpix“ nuotr./Daržovės
AFP/„Scanpix“ nuotr./Daržovės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų