„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 01 11

Kačių TOP 10: gražiausios, brangiausios ir populiariausios veislės

Ilgaplaukės, trumpaplaukės ar visai be kailio, didelės ir mažos, aktyvios ir visiškos tinginės – pasaulyje yra tiek daug kačių rūšių, jog nusprendus įsigyti keturkoję draugę nesunku pasimesti. Specialistai pataria rinktis pagal tai, kokių charakterio savybių tikitės ir kiek laiko priežiūrai bei žaidimams galite skirti.
Škotų nulėpausė katė
Škotų nulėpausė katė / Sputnik nuotr.

10. Siamo katė

Ši kačių rūšis laikoma viena pirmųjų iš Azijos kilusių ir oficialiai pripažintų rūšių, o XIX a. buvo ypač populiari tiek Europoje, tiek Šiaurės Amerikoje. Siamo katės skiriamieji bruožai: tamsi galūnių ir galvos spalva, lieknas kūnas, trikampės formos galva ir mėlynos migdolų formos akys. Siamo katės dažnai vadinamos kačių pasaulio šunimis – jos labai mėgsta bendrauti ir būti žmonių dėmesio centre, priešingu atveju – įkyriai to reikalauja. Kaina – apie 800 eurų.

„Scanpix“/AP nuotr./Siamo katė
„Scanpix“/AP nuotr./Siamo katė

9. Ragdolas

Šios nepaprasto grožio katės sužavi iš pirmo žvilgsnio – mėlynomis akimis, šilko švelnumo baltu kailiu ir rudu ar pilku snukučiu. Be to, kaip galima suprasti iš pavadinimo, šios rūšies katės labai meilios ir trokšta būti ant rankų. Šią rūšį išvedė amerikietė Ann Baker prie 60 metų. Ragdolo veislės katės yra vienos iš didžiausių naminių kačių, jų svoris paprastai siekia 6 kg, o suaugusių sveikų katinų – iki 9 kg. Šios katės populiariausios JAV ir Didžiojoje Britanijoje. Kaina – 800–1300 eurų.

„Scanpix“ nuotr./Ragdolas
„Scanpix“ nuotr./Ragdolas

8. Škotų nulėpausė katė

Šios veislės pavadinimas išduoda – katė nulėpusiomis ausimis, o kai kas sako, kad ji primena pelėdą. Įdomiausia tai, kad vos gimusių kačiukų ausys būna stačios, o linkti pradeda po 3–4 savaičių. Veislė buvo išvesta 1966 m. Škotų nulėpausės paprastai būna vidutinio dydžio, gan stambių kaulų, sveria apie 3–5 kg. Beje, JAV dainininkės Taylor Swift katė Meredith yra škotų nulėpausė. Kaina – 800–1500 eurų.

Sputnik nuotr./Škotų nulėpausė katė
Sputnik nuotr./Škotų nulėpausė katė

7. Sibiro katė

Sibiro katė – didelė, pūkuota, o charakteriu panaši į šunį. Rūšis – natūrali ir egzistuoja jau maždaug 1000 metų. Manoma, kad ji atsirado Rusijoje. Viena iš priežasčių, kodėl Sibiro katės yra populiarios ir mylimos – puikus charakteris – jos myli šeimininkus, yra lojalios ir prieraišios. Sibiro katės pasižymi labai tankiu ilgu kailiu, sveria apie 6 kg ir gali išgyventi iki 20 metų amžiaus. Kaina – 1300–1600 eurų.

Sputnik nuotr./Sibiro katė
Sputnik nuotr./Sibiro katė

6. Britų trumpaplaukė katė

„Cat Fanciers Association“ duomenimis, britų trumpaplaukės yra bene pačios populiariausios katės Europoje. Ši veislė buvo išvesta XIX a. pabaigoje kaip lygiavertė liesoms trumpaplaukėms katėms iš Rytų. Britų trumpaplaukės pasižymi maloniu charakteriu – jos ramios, pakančios, lengvai prisitaikančios. Visgi specialistai sako, kad svarbu jas tinkamai auklėti. Nors šios veislės kačių kailis gali būti įvairių spalvų, tačiau populiariausia – melsva (angl. British blue). Kaina – 800–1700 eurų.

Sputnik nuotr./Britų trumpaplaukė katė
Sputnik nuotr./Britų trumpaplaukė katė

5. Sfinksas

Šios veislės pavadinimas – apgaulingas: dauguma Europoje ir JAV gyvenančių sfinksų kilo iš naminės Kanados katės, kuri maždaug prieš 50 metų atsivedė du beplaukius kačiukus. Įdomu tai, kad kuo daugiau sfinksas turi raukšlių, tuo jis laikomas vertingesniu. Visgi šūkis „Nėra kailio – nėra problemų!” šios veislės katėms netinka. Jų oda linkusi riebaluotis, todėl kates reikia maudyti, jų priežiūra reikalauja nemažai pastangų. Sfinksai yra protingos, smalsios, energingos ir prieraišios katės. Kaina – 900–1900 eurų.

„Scanpix“/AP nuotr./Sfinksas
„Scanpix“/AP nuotr./Sfinksas

4. Rusų melsvoji katė

Manoma, kad ši trumpaplaukių kačių veislė atsirado Rusijoje, kaip byloja pavadinimas, tačiau patikimų duomenų nėra. Joms net kelis kartus grėsė išnykimas, o dabar daugiausia rusų melsvųjų kačių auginama Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje ir JAV. Šios katės paprastai būna ramios, nemėgsta triukšmo, mažų vaikų ir nepažįstamų žmonių. Rusų melsvosios išsiskiria ilgu grakščiu kūnu, pliušinį primenančiu kailiu ir melsvai pilka spalva. Kaina – 500–3000 eurų.

Sputnik nuotr./Rusų melsvoji katė
Sputnik nuotr./Rusų melsvoji katė

3. Persų ilgaplaukė katė

Puikiai atpažįstama kačių veislė – ilgas švelnus kailis, didelės akys, masyvus kūnas ir neilgos kojos (egzistuoja daugybė šių kačių spalvų ir raštų variantų). Manoma, kad persų ilgaplaukės katės yra kilusios iš Turkijos ar Irano. Dėl savo išvaizdos ir būdo jos ilgai buvo Europos aukštuomenės numylėtinės. Šios veislės katės dievina ramybę ir gali valandų valandas miegoti nereaguodamos į aplinką. Jos net nenori eiti į lauką. Tiesa, norintys auginti „persę“, turi apsišarvuoti kantrybe – šios katės reikalauja nuolatinės priežiūros. Kaina – 1800–3000 eurų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Persų ilgaplaukė katė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Persų ilgaplaukė katė

2. Meinkūnas

Meinkūnai taip pat vadinami Meino meškėno veislės katėmis ir yra kilę iš Meino valstijos, JAV. Meikūnai –stambiausia naminių kačių veislė, patinai gali sverti net ir 9 kg. 2010 m. į Gineso rekordų knygą buvo įrašytas meinkūnas vardu Stivis, kurio kūno ilgis siekė net 123 cm. Vienas iš ypatingų skiriamųjų šios veislės bruožų – iš ausų styrantys plaukai, šiek tiek primenantys lūšį. Meinkūnai yra labai draugiškos katės, tačiau ir puikios medžiotojos. Kadangi meinkūnai yra natūrali veislė, kačių spalvos ir raštai būna tik gamtinių paprastų naminių kačių spalvų. Kaina – 950–3500 eurų.

Sputnik nuotr./Meinkūnas
Sputnik nuotr./Meinkūnas

1. Bengalijos katė

Nepaprastai įspūdinga kačių veislė, gauta JAV kryžminant laukines ir namines kates. Įspūdingiausiai atrodo Bengalijos kačių kailis – primena didžiąsias laukines kates. Šios katės yra labai judrios, smalsios, mėgsta tyrinėti aplinką, joms reikia vietos žaidimams. Taip pat joms reikalinga žmonių kompanija ir dėmesys. Tiesa, veisėjai teigia, kad mažus kačiukus būtina pratinti prie žmogaus, antraip šios veislės katės lieka pusiau laukinės. Kaina – 1500–5000 eurų.

„Scanpix“/AP nuotr./Bengalijos katė
„Scanpix“/AP nuotr./Bengalijos katė

TAIP PAT SKAITYKITE: Kačių rojus: Japonijos sala, kurioje jų 10 kartų daugiau nei žmonių

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“