„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 07 23

Kad atostogos su augintiniu neapkarstų: 5 didžiausi pavojai

Jeigu turite augintinį, greičiausiai atostogų laukiate dvigubai labiau. Pagaliau ateis tas metas, kai galėsite skirti dar daugiau dėmesio savo gyvūnams ir palepinti juos buvimu gryname ore. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti, jog atostogos būtų sklandžios, ypač jeigu su šuneliu ar kate išsiruošėte pirmą kartą „pamatyti pasaulio“.
Kelionės su gyvūnais.
Kelionės su gyvūnais. / 123rf.com nuotr.

Važiavimas automobiliu

Ne visi gyvūnai patenkinti, jeigu juos vežate automobiliu – juos gali pykinti, apimti nerimas ir pan. Todėl patartina prie kelionės pratinti iš anksto ir tai daryti reguliariai, ypač jeigu laukia ilgesnis važiavimas. Turėkite su savimi vandens, maisto, parenkite patogią kelionės vietą, kad augintinis jaustųsi stabiliai, tam tinka ir transportavimo krepšiai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Požymiai, kad bendraujate su kvailu žmogumi. Psichoterapeuto įžvalgos

Patartina augintiniui prikabinti ir kortelę su jo ir jūsų duomenimis, vardu, pavarde, telefono numeriu ar adresu – taip jūs užtikrinsite didesnį jo saugumą. Nepamirškite, kad dabar – erkių sezonas, o jų pernešamos ligos itin pavojingos, tad pasirūpinkite apsauga nuo šių kraujasiurbių.

Stenkitės dažniau sustoti, jeigu keliaujate su augintiniu. Dažnai šunį ar katę pykina, todėl pasirūpinkite, kad turėtumėte vaistų, galinčių jiems pagelbėti.

Jeigu susirgo...

Stebėkite savo augintinį, ar jam atlikti visi reikalingi skiepai, jeigu reikia – pasitarkite su veterinaru prieš kelionę ir būtinai turėkite augintinio gydytojo kontaktus, kad pasikonsultuotumėte, jeigu kas nutiktų.

Taip pat pasiimkite vaistinėlę ne tik sau, bet ir augintiniui – daugiau informacijos apie būtiniausias priemones rasite straipsnyje: Ką įdėti į šuns vaistinėlę: būtiniausios priemonės.

Nauja teritorija

Naujoje vietoje turite užtikrinti, kad jūsų augintinis jausis saugiai, vadinasi, būtina atkreipti dėmesį, kaip toli gatvės, važiuojantys automobiliai, ar yra tvora, kur augintinis ilsėsis, bėgios ir pan.

Svarbu neįkurdinti jo visiškoje saulėje, atkreipti dėmesį, ar nėra jam pavojingų daiktų, duobių, sodo chemijos ir pan.

Pavojingosios erkės

Pasirūpinkite, kad augintinio neužpultų erkės – jos jam itin pavojingos, nes perneša mirtinas ligas. Dabar galima įsigyti pačių įvairiausių priemonių nuo erkių, kurias naudoti visai paprasta, tik reguliariai atnaujinkite jų naudojimą.

O jeigu jau pamatėte erkę, nereikia panikuoti – svarbu ją ištraukti ir dezinfekuoti įsisiurbimo vietą bei stebėti savo šunį ar katę. Daugiau informacijos apie tai, ką turite žinoti, jeigu įsisiurbia erkė, rasite išsamiame straipsnyje: Veterinarė K.Sudikienė: augintinis erkę gali pasigauti ir vidury miesto.

Susitikimas su kitais augintiniais ir žmonėmis

Turite užtikrinti tiek kitų žmonių, tiek kitų augintinių saugumą. Žinoma, malonu paleisti šunį nuo pavadėlio, tačiau negalite žinoti, kaip jis sureaguos į kitus gyvūnus, žmones ar vaikus net tada, jeigu manote, kad labai gerai pažįstate savo augintinį. Taip pat ir žmonės bei kiti gyvūnai gali išsigąsti jūsiškio, tad kam be reikalo sukurti nejaukią, o kartais ir pavojingą situaciją. Paleiskite augintinį laisvai tik tada, kai esate tikri dėl jo ir kitų saugumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs