Jei skalbiate rankomis
- Vanduo turėtų būti vasarošiltis (iki 30 laipsnių). Naudokite specialius skalbiklius kašmyrui ir šilkui arba delikatiems audiniams. Jei tokio po ranka nėra, tiks plaukų šampūnas ir kondicionierius.
- Būkite atidi: skalbiklis turi visiškai ištirpti vandenyje. O vandens temperatūros nekeiskite per visą skalbimo seansą (nepilkite papildomai šilto!)
- Jokiu būdu netrinkite kašmyro – pažeisite mezgimo struktūrą! Atsargiai ir švelniai spaudykite megztinį ar šaliką tarsi spausdamos kempinę ar guminį kamuoliuką.
- Išskalbtą daiktą gerai išskalaukite – paskutinis vanduo turi tekėti skaidrus. Galite perskalauti su kondicionieriumi.
- Niekada negręžkite kašmyro stipriais sukamaisiais judesiai! Švelniai spūsčiodamos pašalinkite vandens perteklių, padėkite drabužį ant storo rankšluosčio ir suvyniokite į ritinį.
Jei skalbiate skalbykle
- Toli gražu ne visas kašmyras iškentės šią procedūrą, tačiau kai kurių firmų mezginiai žymimi atitinkama etikete. Jei rizikuosite, būtinai naudokite tinklinį maišelį.
- Jūsų skalbyklė turi turėti delikatų režimą vilnai ir šilkui. Vandens temperatūra – ne didesnė kaip 30 laipsnių. Naudokite atitinkamus skalbiklius, skirtai būtent skalbyklei ir delikatiems audiniams.
- Žinovės sako, jog kašmyro gaminius galima net gręžti skalbyklėje. Vėlgi, sudėtus maišelyje ir sumažinus apsukų. Kašmyras labiau bijo gręžimo sukant rankomis – taip deformuojami siūlai.
- Iš skalbyklės išimtus gaminius dėkite ant storo audinio (geriausiai – balto rankšluosčio, kad nenudažytų). Braukdamos delnais išlyginkite siūles ir rankoves, pažiūrėkite, kad neliktų raukšlių.
- Daiktus džiovinkite ištiestus horizontaliai – jokiu būdu ne ant pakabo, atokiau nuo radiatorių ir tiesioginių saulės spindulių.
Kaip lyginti
- Išverstus į blogąją pusę, delikačiu režimu, galima naudoti garų (atsargiai!). Garai neleidžia formuotis burbuliukams, daiktai mažiau veliasi, geriau atrodo ir ilgiau tarnauja.
- Išlygintas kašmyro gaminys turi būti sausas. Jei reikia palyginti sausą kašmyrą, naudokite bemaž šaltą lygintuvą ir sudrėkintą audinį.
Kaip laikyti
- Pamirškite pakabus – nors sukabinti drabužiai geriau krinta į akis ir leidžia lengviau formuoti derinius. Kašmyro mezginius geriausia laikyti sulankstytus; galima sudėti vienus ant kitų, tačiau nesuspausti.
- Jei sudėtos krūvos taikosi nugriūti, nusipirkite kelias tekstilines ar popierines dėžes, ir saugokite jose savo kašmyro iždą. Jei daiktai naudojami rečiau ar esate ypatinga pedantė, atskirkite juos plonyčiu popieriumi.
- Jei vis dėlto jums reikia pakabo – rinkitės pastorintus, minkštus. apsiūtus medvilne ar kitu neslidžiu audiniu, kad neišsitampytų pečiai ir daiktai nenuslystų.
- Į spintą drabužiai gali keliauti tik išskalbti ir nedėvėti – bent kartą apsirengtus laikykite atskirai. Nepamirškite visų įmanomų priemonių nuo kandžių – niekada nežinai, kuri suveiks. O kašmyrą, žinokite, vertinate ne tik jūs!
Kaip prižiūrėti
- Kašmyro drabužius ir aksesuarus rekomenduojama skalbti pavilkėjus 4–5 kartų – tuomet jie neužsinešios, neatsiras dėmių (jei vis dėlto jų atsirado, naikinti tokią reikia iš karto).
- Leiskite tokiems drabužiams pailsėti – bent 24 val. Raukšlės, atsiradusios ties megztinio ar švarko rankovėmis, išnyks pačios!
- Po kašmyriniais gaminiai visuomet vilkėkite marškinėlius – tegu kūno prakaitą sugeria jie, o ne megztinis ar suknelė.
- Nusiburbuliavusį kašmyrą specialus skutiklis. Įsigykite galingesnį ir veikiantį su elementais – padirbėti prie megztinio reikia ne taip ir trumpai. Procedūrą rekomenduojama daryti prieš skalbiant.
- Kvėpinkitės prieš apsirengdamos kašmyrinį drabužį – nuo kvepalų ar kosmetikos gali likti neišvalomos dėmės.
- Kavos, arbatos, sulčių ar kitas šviežias dėmes geriau mėginti išplauti šaltu vandeniu, karštas tik įspaus dėmę į mezginį. Kritiškiausiu atveju padės valykla.
- Sausasis cheminis valymas – ne idealus variantas megztam kašmyrui. Stipri chemija gali pakenkti delikačiam pluoštui. O štai kašmyro audinį geriausia valyti – skalbiamas jis gali prarasti forma.