Arba pasinaudoti buvusio CŽV agento Jasono Hansono patarimais, kuriuos galite pritaikyti kasdieniame gyvenime. Jo knygoje „Spy Secrets That Can Save Your Life“ aprašytos technikos, padėsiančios į dienos šviesą ištraukti melagius, apsimetėlius ir veidmainius.
Tiesa, autorius pažymi, jog labai svarbu žinoti, koks žmogaus elgesys normalus, o koks ne. Nes kitu atveju paprasta suklysti ir apsirikti, priskiriant žmogui nebūtus dalykus.
Galite įtarti, kad pastebite šiuos ženklus:
Netiesus atsakymas
Paklausiate žmogaus kokio nors tiesaus klausimo, pavyzdžiui, „Ar tu suvalgei šitą pyragėlį?“, o jis pasipiktina ir išpila žodžių tiradą, tikindamas, kad tai tikrai nebuvo jis. Kaip sako agentas, svarbiausi yra pirmi trys žodžiai bei tiesus atsakymas, o ne tyla, kol žmogus bando sugalvoti, ką atsakyti. Dažniausiai, jeigu nėra ko slėpti, jūs tiesiai šviesiai atsakysite be ilgų išvedžiojimų.
Kūno sustingimas
Buvęs agentas tikina, jog žmonės, kurie jaučia kaltę ir meluoja, mažiau juda. Tai reiškia, kad jų kūno judesiai suvaržyti, jie stengiasi pasislėpti, lyg užsidaro kriauklėje ir bando kuo mažiau atsiskleisti kūno kalba. Jeigu būtų situacija, kai užduotumėte klausimą žmonėms, ar jie nematė, kas paėmė jūsų daiktus, ir vienas jų stovėtų lyg statula bei netartų nė žodžio, būtent į tokį ir turėtų krypti jūsų akys.
Pėdų padėtis
Jasonas Hansonas sako, kad kai kalbatės, būtinai žiūrėkite į žmogaus pėdas. Jeigu jos nukreiptos tiesiai, kai jūs užduodate provokuojantį klausimą, tuomet nerimauti nėra dėl ko, tačiau jeigu pėdos pasisuka į šoną, ten kur išėjimas, reikėtų tai užfiksuoti – melagis taip bando ištrūkti iš jam nepatogios situacijos. Tas pats galioja ir žmonių santykiams – jeigu jūs kam nors nepatinkate, tas asmuo stengsis nuo jūsų nusisukti, tad žvilgtelėkite į pėdas, kad įneštumėte sau aiškumo.
Žvilgsnis
Agento nuomone, mažiau reikėtų jaudintis dėl nukreipto žvilgsnio žemyn, o labiau atkreipti dėmesį į tai, ar į jus nespoksoma pernelyg ilgai ir agresyviai ar nuoširdžiai ir atvirai. Pastaruoju atveju melagis nori įrodyti, kad jis yra nekaltas, todėl neapsigaukite. Manipuliacija – didelis ginklas melagių rankose.
TAIP PAT SKAITYKITE: 10 dalykų, apie kuriuos savo vyrams meluoja moterys
Perdėta reakcija
Dažniausiai toks žmogus griebiasi už galvos ir pradeda piktintis, kaip mes galėjome taip pagalvoti, pavyzdžiui, kad jis apgaudinėja savo žmoną. Agentas tikina, kad žmonės, kurie apgaudinėja, supyksta ir tuo savo pykčiu nori paveikti jį įtarinėjantį žmogų, kad jis pasijustų blogai. Juk jeigu jūs esate nekaltas, kodėl reikėtų pykti, rėkauti ir kitaip susierzinti?
Taigi, jeigu norite melagiui parodyti jo vietą, laikykitės šių pagrindinių taisyklių: klausykite, kaip jis atsako į klausimus, į kurią pusę nukreiptos jo pėdos, ar jis reaguoja neperdėtai bei atkreipkite dėmesį į jo kūną kalbą – kuo žmogus labiau sustingęs, tuo didesnė tikimybė, kad meluoja.