Labai dažnai žmonės nesuvokia, kad socialiniuose tinkluose yra pateikiamos nugludinto, nebūtinai realaus gyvenimo akimirkos, demonstruojamas noras, kad kiti juos matytų ir suvoktų pagal tai, ką jie deda į „Facebook“ paskyrą.
Ir kai jūs po sunkios darbo dienos valgote pašildytą picą, jūsų draugai galbūt deda nuotraukas, kaip geria šampaną kokiame nors pasakiškame paplūdimyje.
Štai Kopenhagos universiteto tyrimas, pavadinimu „Quitting Facebook Leads to Higher Levels of Well-Being“ (liet. „Facebook“ atsisakymas padeda geriau jaustis), atskleidė, jog pavyduliaudami ir žvelgdami į kitų gyvenimą virtualioje realybėje, mes nedarome sau paslaugos.
Pasirodo, socialinio tinklo atsisakymas gali sumažinti streso lygmenį. Štai danų tyrėjas Mortenas Tromholtas 1095 dalyvius padalino į dvi grupes, iš kurių viena „Facebook“ nesinaudojo savaitę, o kita, kontroliuojama, prisijungdavo taip, kaip įprastai.
Paaiškėjo, kad tik 87 proc. tų, kurie turėjo gyventi be „Facebook“, be socialinio tinklo ištvėrė visą savaitę. Ir tie, kurie tai įveikė, pažymėjo, kad jautėsi laimingesni, palyginti su ta grupe, kuri naudojosi „Facebook“.
Tyrimas atskleidė ir kitų bauginančių žinių, pavyzdžiui, kad 55 proc. žmonių, besinaudojančių „Facebook“, labiau patiria stresą, taip pat, jog 4 iš 10 yra linkę aplinkiniams pavydėti sėkmės, 39 proc. yra linkę jaustis mažiau laimingi nei jų draugai.
Be socialinio tinklo gyvenę žmonės pareiškė, kad jiems buvo lengviau susikoncentruoti, jie jautėsi mažiau švaistą laiką ir susitelkę į dabartį, esminius momentus.
Taigi, galbūt kartais verta imtis informacinės detoksikacijos, kad būtumėte laimingesni ir harmoningesni? Išmėginkite!