Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 12 20

Kaip greitai išdžiovinti šlapią avalynę

Gamtoje nebūna blogo oro? Papasakokite apie tai savo nuolat šlapiems batams. Košė iš sniego, smėlio ir druskos, didelės balos, kurių niekaip nepavyksta peršokti – visa tai kėsinasi palikti šlapią pėdsaką jūsų jaukiuose, šiltuose batuose.
Batai.
Batai. / Fotolia nuotr.

Tinklalapis econet.ru pateikia patarimų, kaip greitai išdžiovinti sušlapusią avalynę.

Bendros džiovinimo taisyklės

Svarbu! Nepasiduokite norui greitai išdžiovinti šlapius batus (ypač odinius) tiesiog ant radiatoriaus ar prie šildytuvo: tai gali neatpažįstamai subjauroti jūsų mėgiamą avalynę. Kodėl? Šalia tokio šilumos šaltinio batai džiūsta netolygiai. Drėgmė išgaruoja tik iš paviršiaus, audinys ima deformuotis, trūkinėti, o klijuotos detalės iš viso gali atšokti.

  • Ant elektrinio radiatoriaus puikiai džiūsta guminiai batai. Jeigu jis labai kaitina, galite padėti medinę lentelę ir ant jos statyti batus.
  • Jeigu nusprendėte naudoti plaukų džiovintuvą – pasirinkite tinkamą temperatūrą. Tai turi būti šalto oro srovė.
  • Sportbačius, kedus po plovimo geriausia džiovinti natūraliu būdu, o ne džiovinimo mašinoje; verstos odos (zomšinę) avalynę – tik kambario temperatūroje.
  • Norint išdžiovinti šlapios odinės avalynės vidų, reikia, kad oras ten lengvai patektų: padėkite batą ant šono arba pakabinkite ant raištelių.
  • Prieš džiovinimą batus būtina išvalyti: išorę ir vidų. Drėgnu skudurėliu nuvalykite purvą. O štai verstos odos avalynę pradžioje reikia išdžiovinti, o paskui pašalinti purvą pasitelkus batų šepetį.
  • Jei norite greitai išdžiovinti vidpažius – ištraukite juos iš bato ir dėkite ant radiatoriaus.

Seni laikraščiai

Į šlapių batų vidų įkiškite suglamžytą laikraštį. Apvyniokite šlapią batą laikraščiu ir užtvirtinkite gumyte. Keiskite sudrėkusius laikraščius kiek įmanoma dažniau. Taip galima džiovinti įnoringus, verstos odos batus. Beje, šis metodas yra bene veiksmingiausias ir patikrintas daugybės kartų.

Jeigu batai šviesūs, imkite tualetinį popierių ar popierinį rankšluostį. Šlapi laikraščiai gali ant batų paviršiaus palikti tipografinės spaudos dažus, kurie blogai nusivalo.

Svarbus momentas: drėgna natūrali oda labai pažeidžiama, todėl nereikia į šlapią batą grūsti pernelyg daug laikraščių, nes galite ištampyti batą ir pakeisti jo formą.

Druska

Greitai išdžiovinti sušlapusius batus ar batelius gali padėti paprasčiausia druska. Pakaitinkite ją švarioje keptuvėje, supilkite į tvirtą kojinę ir kojinę dėkite į šlapią batą, paskirstykite, kad kojinė su druska užpildytų visą ertmę. Jeigu druska atvėso, o drėgmė bate išliko – procedūrą kartokite.

Silikoninio užpildo maišeliai

Tikriausiai, pastebėjote, kad įsigijus naują avalynę, dėžėje būna keli popieriniai maišeliai su apvaliomis granulėmis viduje. Tai silikoninio užpildo maišeliai, jie skirti drėgmei sugerti. Jų kasdienis pritaikymas labai paprastas – atėjote į darbą, pasikeitėte žieminius batus į lengvesnius, o į batus įdėkite tuos maišelius. Iki darbo pabaigos drėgmė bus sugerta, grįžus namo teliks tuos maišelius padėti ant radiatoriaus, kad kitą dieną jie vėl galėtų jums padėti.

Tokie silikoninio užpildo maišeliai labai tinka, kai reikia džiovinti sportbačius ar zomšinius batus.

Dulkių siurblys

Kaip teisingai džiovinti batus dulkių siurbliu? Siurblio antgalį kiškite į batą – viskas paprasta! Dulkių siurblys pašalins drėgmės perteklių ir greitai išdžiovins audinį iš vidaus. Kiekvienam batui skirkite apie 15 minučių.

Ryžiai

Į batų dėžę išpilkite ryžius, avalynę padėkite ant ryžių, padu į viršų. Dėžę sandariai uždarykite ir tikrinkite batus po poros valandų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?