„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 09 13

Naktis, kurios nepamiršite ir kodėl verta į tai investuoti

IKEA atliktas tyrimas apie miegą parodė, kad daugiau nei kas dešimtam apklaustajam Lietuvoje lengvai užmigti trukdo nepatogi lova arba čiužinys. IKEA interjero dizainerė dalijasi patarimais, kaip paversti patogesniais seną lovą arba čiužinį arba – kaip išsirinkti naują. Taip pat – ką daryti, kad čiužinys tarnautų kuo ilgiau.
Pora miegamajame
Pora miegamajame / 123RF.com nuotr.

Pagerinkite seną čiužinį

Jei lova turi nelygumų, miegoti trukdo sudūrimas tarp dviejų lovų arba senas čiužinys per kietas – pagerinti savo miegą galima greitai su ant čiužinio tiesiamo antčiužinio pagalba.

„Antčiužinį galima rinktis pagal reikiamas funkcijas ir norimą storį nuo 3,5 cm iki 8 cm. Ploniausi antčiužiniai labiausiai tinka higienai palaikyti ir komfortui sukurti, kai ant miegojimo pagrindo yra smulkių nelygumų. Juos patogu imti su savimi į kelionę, kai galima patiesti ant lovos arba sofos, kad butų maloniau miegoti. Vidutinio storio poliuretano putų antčiužinis tinka pagerinti seną čiužinį arba išlyginti lovos ar sofos-lovos sudūrimus. Jis taip pat gali paminkštinti kietą čiužinį. Na, o storiausias antčiužinis su viskoelastinių putų užpildu, tinka pagerinti miegą, suteikti daugiau komforto. Toks užpildas prisitaiko prie kūno, tad šis sprendimas leidžia lengviau atsipalaiduoti ir komfortiškai išsimiegoti“, – sako IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė Birutė Beniušė.

Pasako jos, antčiužiniai taip pat saugo čiužinį nuo dulkių ir purvo. Be to, jį paprasta vėdinti ir išlaikyti švarų.

IKEA nuotr./Čiužinys
IKEA nuotr./Čiužinys

Kaip išsirinkti naują čiužinį?

Laikui bėgant, čiužiniuose prisikaupia dulkių ir dulkių erkučių. Skaičiuojama, kad per savo tarnavimo laiką čiužinys sugeria apie 300 l žmogaus prakaito. Tad jį rekomenduojama keisti maždaug kas 8-10 metų.

„IKEA asortimente yra čiužinių daugelio skoniui ir patogumui: nuo įprastų iki aukščiausios kokybės, pagamintų iš natūralių medžiagų. Čiužiniai yra trijų tipų: putų poliuretano, spyruokliniai ir kišeniniai spyruokliniai. Tačiau pirmiausia sau reikėtų atsakyti, kokio kietumo čiužinio norite: vidutinio kietumo, kieto ar labai kieto. Čiužinio kietumas priklauso nuo spyruoklių, putų poliuretano ar latekso branduolio bei viršutinio sluoksnio“, – sako B. Beniušė.

Pasak jos, putų poliuretano čiužiniai dažniau siūlomi vaikams ar jaunuoliams, nes jie kietesni, miego metu stuburas būna taisyklingoje padėtyje, kas aktualu augančiam kūnui. Jie prisitaiko prie miegančiojo kūno padėties, tolygiai paskirsto svorį, suteikia tikslią atramą. Vienas iš didžiausių putų poliuretano čiužinių privalumų – neperduodamas judesys šalia gulinčiam žmogui, kas ypač pravartu neramiai miegantiems. Visi putų poliuretano čiužiniai yra su medžiaginiais užvalkalais, kuriuos galima skalbti.

IKEA nuotr./Čiužinys
IKEA nuotr./Čiužinys

„Daugelis mėgsta kišeninių spyruoklių čiužinius. Pagrindinė jų savybė, kad kiekviena vadinamoje kišenėje esanti spyruoklė veikia atskirai, todėl greitai reaguoja į gulinčiojo judesius, prisitaiko prie kūno. Dėl atviros konstrukcijos, spyruokliniuose čiužiniuose nesikaupia drėgmė“, – sako IKEA specialistė.

Renkantis čiužinį, verta atkreipti dėmesį ir į papildomą viršutinį minkšto užpildo sluoksnį – jo storį ar medžiagų, iš kurių jis pagamintas, savybes. Šis sluoksnis suteikia papildomo patogumo: prisitaiko prie kūno, mažina raumenų įtampą. Ypatingo komforto mėgėjai renkasi čiužinius su komforto zonomis. Toks čiužinys suteikia atramą kūnui kaip tik ten, kur reikia – minkštesnis pečių ir klubų, tačiau tvirtas kaklo ir strėnų srityse.

„Visų svarbiausia, kad čiužinys būtų patogus pačiam žmogui, o tai itin individualu. Todėl renkantis jį visuomet kviečiame pirkėjus patiems išbandyti juos dar parduotuvėje: atsigulti įprasta miegojimo poza, pasivartyti, įvertinti, ar gerai jaučiasi ant čiužinio. Vis tik kūnui reikia vieno-trijų mėnesių priprasti prie naujo čiužinio, todėl vertėtų pasitikrinti galimybę naujus čiužinius grąžinti į parduotuvę ir pasikeisti. IKEA suteikia laiko pirkėjams išbandyti ir priprasti prie naujojo čiužinio, todėl pirkėjai turi galimybę per 90 dienų jį grąžinti ar pakeisti kitu. Beveik visiems IKEA čiužiniams ir jų pagrindams taikoma 25 metų garantija“, – sako IKEA specialistė

Ji pastebi, kad įsitikinimas, jog kietas čiužinys reiškia sveikesnį pasirinkimą – pamažu blėsta. Pirkėjai vis dažniau renkasi minkštesnius ir jiems patogius variantus.

IKEA nuotr./Čiužinys
IKEA nuotr./Čiužinys

Kaip palaikyti higieną?

Tam, kad čiužinys kuo ilgiau tarnautų ir išlaikytų savo savybes, jo susidėvėjimą sulėtinti galima naudojant čiužinių apsaugas – hipoalerginius užvalkalus. Jie sugeria prakaitą, apsaugo nuo dėmių susidarymo, tačiau netrukdo čiužiniui kvėpuoti. Galima rinktis ir vandens nepraleidžiančias čiužinių apsaugas, kas itin aktualu turintiems vaikų. Tokios apsaugos gali būti skalbiamos.

„Kai kurios čiužinių apsaugos atlieka dar vieną funkciją – padeda palaikyti optimalią temperatūrą. Užpildo sudėtyje esantis vaškuotas viskozės pluoštas pasisavina kūno skleidžiamos šilumos perteklių, kai toks susidaro, ir atiduoda šilumą, kai temperatūra nukrenta“, – sako IKEA interjero dizainerė.

Daugiau idėjų ir patarimų geram miegui rasite www.IKEA.lt

IKEA nuotr./Lova
IKEA nuotr./Lova

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs