Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 06 09

Kaip išsirinkti ventiliatorių ir kondicionierių? Jums padės keli kriterijai

Ventiliatorius. Atrodytų, toks paprastas ir niekam nereikalingas daiktas, kol netikėtai užklumpa vasara, o už lango atsiranda 30 laipsnių temperatūra. Ir tokiomis dienomis visi svajojame apie gaivų vėjelio dvelksmą ir ieškome išsigelbėjimo, kokį gali suteikti ventiliatorius arba kondicionierius.
Prakaitavimas vargina dažną vyrą
Prakaitavimas vargina dažną vyrą / 123RF.com nuotr.

Kaip išsirinkti ventiliatorių ir kondicionierių? Prekybos centro internete Varlė.lt ekspertė Ina Gadeikienė dalinasi patarimais pranešime žiniasklaidai.

Kaip išsirinkti ventiliatorių?

Specialistė išskiria tokius ventiliatorių tipus:

  • staliniai,

  • pastatomi,

  • bokštiniai,

  • cirkuliatoriai,

  • ventiliatoriai be sparnuočių.

Stalinis ventiliatorius. Stalinis ventiliatorius turi nedidelį pagrindą ir daugiausiai 45 cm skersmens sparnuotę. Šio tipo ventiliatoriai idealiausiai tinka nedidelėms patalpoms. Paprastai toks ventiliatorius turi tik vieną veikimo režimą ir jeigu jis ir pasisuka, tai daugiausiai 90 laipsnių kampu.

Pastatomi ventiliatoriai yra tokie, kuriuos galima pastatyti ant grindų. Jie turi ilgą ir dažnai reguliuojamo aukščio stovą. Pasak ekspretės, šie ventiliatoriai tinka didesniam plotui nei staliniai variantai.

Bokštiniai ventiliatoriai savo forma primena bokštus. Jie gali pasižymėti nuo 40 iki 120 cm aukščiu. Bokštiniai ventiliatoriai yra pakankamai siauri ir stilingai atrodo ir labai efektyviai veikiantys.

Cirkuliatorius užtikrina ne tik šaltą vėjelį aplink įrenginį, bet taip pat oro srautą visoje patalpoje.

Jeigu ieškote šiuolaikiškų sprendimų, ekspertė I.Gadeikienė siūlo rinktis ventiliatorių be sparnuočių. Jis, kaip ir nurodo pavadinimas, neturi sparnuočių, jam būdingas įdomus dizainas, yra našus bei tyliai veikia.

Pagrindiniai parametrai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis ventiliatorių, yra:

  • galingumas,

  • našumas,

  • triukšmingumas.

Tiesa, paprastai gamintojai nenurodo atskirai našumo, tačiau galima daryti prielaidą, kad didesniu galingumu pasižymintys modeliai taip pat siūlo didesnio našumo veikimą. Vidutinis ventiliatorių galingumas siekia 40–50 W ir tokios reikšmės pakanka 15–20 m² patalpai. Veikimo triukšmo lygis yra labai svarbus, ypač jei ketinate naudotis ventiliatoriumi kelias valandas. Manoma, kad geriausias triukšmo lygis ventiliatoriui yra 30 dB.

Kiekvienas ventiliatorius turi kelių pakopų greičio reguliavimo funkciją. Kai kurie modeliai turi galimybę reguliuoti apsisukimą aplink ašį. Ventiliatoriai su pulteliu leis valdyti įrenginį per atstumą.

Galima rasti ventiliatorių su stoveliu, ventiliatorių su spaustuku, leidžiančiu jį pritvirtinti prie stalviršio, arba tvirtinamą prie sienos ventiliatorių. Jeigu norite, kad be šalto vėjelio ventiliatorius aprūpintų ir lengva drėgme, rinkitės modelį, kuris turi drėkintuvo funkciją.

Kaip išsirinkti kondicionierių?

Itin karštomis dienomis greičiausias būdas atvėsinti patalpą yra pasinaudoti kondicionieriumi. I.Gadeikienė atkreipia dėmesį, kad prieš perkant kondicionierių reikėtų žinoti patalpos plotą bei aukšto tipą (ar tai rūsys, ar pirmo, ar antro aukšto patalpa).

123RF.com nuotr./Oro kondicionierius namuose
123RF.com nuotr./Oro kondicionierius namuose

Kondicionieriaus veikimui įtakos turi tokie dalykai kaip langų skaičius, ar langai išeina į šiaurinę, ar pietinę pusę, bei esančių patalpoje žmonių skaičius. Tipinėmis namų sąlygoms 10 m² tenka apie 1 kW vėsinimo galingumo. Jeigu patalpa yra labai apšviečiama saulės, rekomenduojama rinktis 30% didesniu vėsinimo galingumu pasižymintį kondicionierių.

Galima išskirti tokius kondicionierių tipus:

  • standartinės modulinės sistemos,

  • mobilūs kondicionieriai.

Standartinės modulinės sistemos yra tokie kondicionieriai, kuriuos sudaro viena patalpos išorėje montuojama dalis ir viena patalpos viduje montuojama dalis. Vidinė dalis vėsina patalpą, o išorinė dalis išveda šilumą į išorę. Standartinės modulinės sistemos gali turėti kelias vidines dalis, kurios paprastai visam laikui montuojamos ant sienos.

Mobilų kondicionierių sudaro viena konstrukcijos dalis. Tokį kondicionierių galite pastatyti kur tik norite, tačiau turėkite omenyje, kad šiuo atveju šilto oro išvedimas vyksta per specialią žarną, išvedamą pro langą.

Kondicionieriai turi begalę funkcijų, kurios leidžia tiksliai nustatyti temperatūrą ir oro srautą. Kai kurie modeliai taip pat siūlo šildymo funkciją.

„Svarbiausia, kad žmonės galėtų džiaugtis taip ilgai laukta tikra vasara, o visa kitą galima nusipirkti!” – šypsosi ekspertė I.Gadeikienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai