2020 01 05

Kaip išsirinkti vonios rankšluosčius ir kaip dažnai juos skalbti? Specialistės patarimai

Medvilnės, lino, bambuko – kokį rankšluostį geriausiai rinktis voniai? Ar jis gali būti ir vonios kambario interjero akcentas?
Vonios interjeras
Vonios interjeras / 123RF.com nuotr.

Interjero tekstilės ir dekoro specialistė, prekės ženklo „Lonas HOME“ vadovė, tinklaraštininkė Svajūnė Vainauskienė sako, kad renkantis vonios rankšluosčius pirmiausia reiktų atkreipti dėmesį į jų sudėtį ir storį.

Pasak pašnekovės, svarbu, kad sudėtyje nebūtų sintetinių priemaišų, o svoris būtų ne mažesnis kaip 350g/m2, tuomet ir tarnaus ilgiau ir drėgmę sugers kur kas geriau.

„Geriausiai drėgmę sugeria medvilnės, lino, bambuko, modalo ir kitų pastaruoju metu ypač populiarių medienos pluošto (celiuliozės) rankšluosčiai“, – sakė S.Vainauskienė.

Asmeninio archyvo nuotr. / Svajūnė Vainauskienė
Asmeninio archyvo nuotr. / Svajūnė Vainauskienė

Kuo skiriasi rankšluosčiai?

Medvilnės rankšluosčiai nuo seno yra vieni populiariausių, puikiai sugeriantys drėgmę, tiesa, turintys savybę po skalbimo pakietėti, tad svarbu atkreipti dėmesį į skalbimo priemones.

Lininiai rankšluosčiai pastaruoju metu vis labiau įsimylimi iš naujo. Minkštinto lino rankšluosčiai yra ypač malonūs prie kūno, puikiai sugeria drėgmę, yra antialerginiai, po kiekvieno skalbimo dar labiau minkštėjantys.

Bambuko ar modalo savo sudėtyje turintys rankšluosčiai pastaraisiais metais yra ypač populiarūs dėl savo žvilgesio, minkštumo ir purumo. Po skalbimo išliekantys minkštučiai, labai gerai sugeria drėgmę, nesivelia nesipūkuoja.

123RF.com nuotr./Vonios interjeras
123RF.com nuotr./Vonios interjeras

Svarbi interjero detalė

„Šiandieninėje kasdienybėje, kai namų stiliui yra skiriama gana daug dėmesio, net tokie, atrodytų, maži buities reikmenys yra atidžiai derinami interjere.

Atidžiai renkamasi spalvas, storį, matiškumą ar žvilgesį, siuvinėjimus (jei tokie yra). Naujos kartos vonios kambariai dažnai yra šalia miegamųjų, tad vonios tekstilė tarpusavyje derinama su miegamojo tekstile, kuriama interjero žaismė, sudėliojami akcentai.

Taip iš pirmo žvilgsnio tiesiog paprastas rankšluostis tampa ne tik praktišku reikmenimi, bet ir dailia interjero detale, puošiančia vonios kambarį. Natūralu, kad tarpusavy derinant interjerą ir jo dekorą, atsižvelgiama ir į spalvas, kad jos kurtų labiau harmoniją, interjero įvairumą, bet ne spalvinį chaosą“ – kalbėjo S.Vainauskienė.

123RF.com nuotr./Vonios interjeras
123RF.com nuotr./Vonios interjeras

Dėmesio reikia ir rankšluosčių priežiūrai

Rankšluosčių priežiūrai, teigia pašnekovė, dažnai skiriame per mažai laiko ir dėmesio.

„Dušas ar vonia mums asocijuojasi su gaivumu ir švaros pojūčiu, tačiau kad šį komfortą pasiektume, mūsų vonios rankšluosčiai taip pat turi būti švarūs ir gaivūs. Būtent dėl to rankšluosčius rekomenduojama skalbti po 3–5 panaudojimų.

Po kiekvieno nusišluostymo rankšluostyje lieka ne tik gausu vandens, bet ir mūsų odos negyvų ląstelių. Rankšluosčiai ištisas valandas išlieka drėgni, kol išdžiūsta, o tai yra puiki nepageidaujamų mikrobų veisimosi vieta. Štai kodėl rankšluosčius reikia skalbti gana dažnai“, – patarimais dalijosi S.Vainauskienė.

Rankšluosčius keisti naujais rekomenduojama preliminariai kas dvejus metus, nes dažnai skalbiant mažėja drėgmės sugeriamumas, siūlai dėvisi ir plonėja, pats gaminys per laiką ima neatlikti savo pagrindinės funkcijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis