2015 12 11

Kaip išvengti šventinio streso ir neišeiti iš proto

Šventiniai rūpesčiai – tai ne tik pagaminti 12 patiekalų ir supirkti visiems dovanas. Jums teks bent trumpam tapti švenčių organizatore ir profesionalia linksmintoja – o tai ne visada paprasta! Viskas pavyks – jei tik nereikalausite iš savęs per daug ir prisiminsite kelias rekomendacijas.
Šventiškai nusiteikusi moteris
Šventiškai nusiteikusi moteris / Vida Press nuotr.

1. Viską surašykite. Kuo daugiau dalykų laikysite galvoje, tuo labiau pasąmonė būgštaus, jog ką nors pamiršite. Sąrašai suteiks pasitikėjimo savimi, o išbraukti punktai leis didžiuotis: kiek daug aš jau nuveikiau. Taip daro daugelis veiklių žmonių! 

2. Neprisiplanuokite per daug. Nesistenkite suspėti į kiekvieną vakarėlį ir nemėginkite užimti kiekvieno vakaro savo namuose. Iš visų renginių išsirinkite tuos, kurie jums išties aktualūs, kitų rengėjams padėkokite už kvietimus ir neliūdėkite, kad net prieš šventės para teturi 24 val.  

3. Duokite sau laiko. Jei žinote, kad iškedenti plunksneles reikia valandos, o pasiekti salę ar galeriją, kur vyks renginys, neįmanoma greičiau nei per pusvalandį, nesusigundykite idėja, kad transporto grūsčių pavyks išvengti ir spėsite per 15 minučių! Atvirkščiai, pridėkite tas 15 papildomų minučių sau – kad nereikėtų dažytis lifte ir piktintis, kodėl antroji juosta taip lėtai juda. Vėlavimas kelia ypatingą įtampą, kuri gali pratrūkti tuomet, kai mažiausiai tikėsitės.

Vida Press nuotr./Stresas
Vida Press nuotr.

4. Neapibrėžkite laiko. Jei jums patinka rengti vakarėlius, tačiau nenorite ar neturite laiko organizuoti tradicinio pasisėdėjimo, perimkite atvirų durų dienų idėją. Tai reiškia, jog kvietimuose nurodomas laikas, nuo kada iki kada jūsų namuose visi laukiami. Tokiam vakarui pravers RSVP, o svečiams patogu pasiūlyti užkandžių ir gatavai išpilstytų gėrimų.  

Per šventes, kai reikia pavaišinti būrį žmonių, ne laikas kulinariniams eksperimentams!

5. Supaprastinkite meniu ir receptus. Per šventes, kai reikia pavaišinti būrį žmonių, ne laikas kulinariniams eksperimentams! Gaminkite tik tuos patiekalus, kurie tarsi gimsta savaime, nežvilgtelėjus į receptų knygą, o valgiaraštį primeskite iš anksto. Naudokitės kulinarijų ir konditerijų paslaugoms bei asortimentu, o tą naują sausainių receptą išmėginsite vasarį. 

Fotolia nuotr./Kepsnys.
Fotolia nuotr.

6. Optimizuokite dovanų sąrašą. Sugrupuokite jame figūruojančius žmones pagal ryšius su jumis, amžių ar interesus. Pavyzdžiui – krikštavaikiai, pusseseserės, kolegos, tėvai (jūsų ir gyvenimo draugo), vyresnės tetos, meistrai, pažįstami ir pan. Mažiau reikės blaškytis po parduotuves (galbūt visiems krikštavaikiams tiks lego figūrėlės, o visoms pusseserėms – pirštinės ar piniginės).

Mėgaukitės švenčių laukimu, darykite, kas jums patinka, ir stenkitės susidoroti su įprasta našta.

7. Neapsunkinkite gyvenimo. Gruodis – netinkamas metas pradėti laikytis dietos, prisiimti papildomų įsipareigojimų darbe ar pradėti ilgalaikį grožio procedūrų kursą, ypač tokį kurio metu veidas atrodo ne itin gerai. Mėgaukitės švenčių laukimu, darykite, kas jums patinka, ir stenkitės susidoroti su įprasta našta. Niekas nėra tobulas ir apskritai perfekcionizmas skamba kaip diagnozė. 

8. Leiskite veikti kitiems. Galbūt galima vakarėlio organizacinius ir finansinius rūpesčius pasidalyti su broliu ar sese arba draugais? O kam nors iš artimųjų ar bičiuliu patikėti supirkti dovanas? Jei esate pati pareigingiausia, pasilikite sau kontrolės funkciją, kad niekas nieko nepamirštų. 

Vida Press nuotr./Kalėdinės dovanos
Vida Press nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: 6 universalios dovanos, kurios greičiausiai nenuvils

9. Nebijokite vienkartinių indų. Arba drąsiai naudokite tuos, iš kurių valgote kasdieną. Kraitiniai servizai – tai tokia atgyvena! Ir jei išdėliosite ant stalo kolekcinį porcelianą ir drebėsite, kad tiks dubenėlis nesudužtų, jūsų svečiai aiškiai jaus tą nerimą ir negalės atsipalaiduoti. 

10. Netapkite namų tvarkytoja. Šventinis periodas ir taip kupinas streso, todėl palikite privalomą minimumą ir atsisakykite vadinamojo generalinio valymo (tikimės, jog jūsų namuose ir taip iš principo švaru). Nieko nenutiks, jei langus išplausite sausį, o užuolaidas apskritai galima skalbti kone kas mėnesį, nesitaikant prie didžiųjų švenčių. 

Vida Press nuotr./Moteris virtuvėje
Vida Press nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų