2016 07 16

Kaip palaikyti vėsą namuose

Kad ir kokia nuostabi būtų vasara, ji turi ir savo „tamsiąją“ pusę – tai karštis, kuris užlieja mūsų namus ir kartais tampa tiesiog nebepakeliamas. Tačiau to galima išvengti. Ne, nesiūlysime jums pirkti oro kondicionierių arba kitų įmantrių ir brangių vėsinimo sistemų. Parengėme kelis paprastus ir visiems prieinamus patarimus, kurie padės palaikyti vėsą jūsų namuose.
Užuolaidos
Užuolaidos / Fotolia nuotr.

Uždarykite langus. Kai karšta, taip norisi bent truputį gaivaus oro. Tad dažnai net nesusimąstydami atidarome langą, norėdami pravėdinti kambarį. Tačiau jeigu lauke yra karšta ir tvanku, dieną langus geriau uždaryti – taip karštas oras nepateks į jūsų namus. Vėdinkite namus naktimis, kai oro temperatūra nukrenta.

Uždenkite užuolaidas. Tai dar vienas būdas apsaugoti jūsų namus nuo išorinio karščio. Uždenkite užuolaidas, uždarykite žaliuzes arba nuleiskite roletus, ir saulė nespigins tiesiai jums į akis. Tai ypač aktualu langams pietinėje ir vakarinėje pusėje.

Uždenkite langus iš išorės. Jaučiate, kad vien užuolaidų negana? Išbandykite išorines žaliuzes arba roletus, jie gali suteikti dar daugiau apsaugos nuo saulės spindulių. Dar vienas būdas – instaliuoti virš lango markizes, kurios pasirūpins, kad jūsų langai būtų šešėlyje.

„Fotolia“ nuotr./Indukcinė viryklė
„Fotolia“ nuotr./Indukcinė viryklė

Nesinaudokite virykle, kai labai karšta. Žiemą nėra nieko geriau, kaip užeiti į šiltą virtuvę, kurioje skleidžiasi nuostabus kepamo viščiuko arba pyrago kvapas. Tačiau karštos vasaros dienos ne pats geriausias metas kulinariniams eksperimentams, mat viryklės skleidžiama šiluma kaitins jūsų namus iš vidaus. Taigi palikite patiekalų, reikalaujančių ilgo ruošimo, gaminimą vėsesniems dienoms arba vakarams. Tas pats, beje, galioja ir lyginimui – geriau palikite tai vakarui.

Sumažinkite elektros prietaisų naudojimą. Išjunkite visus nenaudojamus elektros prietaisus. Ištraukite iš elektros lizdų visus pakrovėjus tuomet, kai jais nesinaudojate. Nes visi jie skleidžia šilumą į išorę. Mes juk norime palaikyti vėsą, ar ne?

Fotolia nuotr./Žydinčios gėlės.
Fotolia nuotr./Žydinčios gėlės.

Pasodinkite medį. Šis patarimas daugiau skirtas gyvenantiems individualiuose namuose. Medžiai meta šešėlį, ko gi daugiau reikia, kai karšta? Tad pasodinkite prie namo medį. Taip, praeis keli metai, kol jis užaugs, tačiau vėliau ilgus metus džiugins jus šešėliu vasarą.

Naudokite medvilninę patalynę. Vasarą geriausiai tinka plonos medvilnės patalynė. Blogiausias pasirinkimas – patalynė iš poliesterio. Beje, galite išbandyti grikių lūkštų pagalvę, ji ne taip sugeria karštį, kaip įprastos pagalvės.

Pasirūpinkite vėsiu miegu. Kai karšta ir tvanku, būna taip sunku užmigti. Pasirūpinkite, kad jūsų miego netrukdytų kaitra. Įdėkite paklodę į šaldymo kamerą kelioms minutėms, ir jus pasitiks nuostabiai vėsi lova. Būkite kūrybiški ir išnaudokite vandens pūslę – pripildę ją šaltu vandeniu (galima trumpam įdėti į šaldiklį) ir padėję lovoje prie kojų, gausite puikų vėsinantį efektą. O kai karštis tampa nebepakeliamas, pabandykite kiek sudrėkinti paklodę prieš miegą.

Vėsinkite ne tik namus, bet ir savo kūną. Nepamirškite ir apie save. Atsivėsinkite. Lengvi rūbai iš natūralių medžiagų, vėsus dušas (tiek kartų per dieną, kiek norisi, bet ypač vakare prieš einant miegoti) ir pakankamas išgeriamo vandens kiekis padės jums jaustis gaiviau. Jeigu norite greito efekto, pridėkite ledo kubelius arba šaltus kompresus prie vietų, kuriose galite užčiuopti pulsą – riešų ir kaklo. Ir būtinai vėsinkite kojas. Jūs net neįsivaizduojate, kokį efektą visam įkaitusiam kūnui gali padaryti paprastas kojų nuplovimas vėsiu vandeniu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis