Kaip pasikviesti jaukumą ir romantiką į lauko terasą? Būkite tikri, tai padės „sublizgėti“ ir prieš kaimynus

Vos pakilus termometro stulpeliui daugumai ramiai sėdėti nebesinori. Kol dalis pasidžiaugti šiltuoju sezonus keliauja į kitus miestus, poilsiavietes arba svetur, kiti lieka namie. Skamba nuobodžiai?
Lauko baldai
Lauko baldai / Organizatorių arch.nuotr.

Iš tiesų atostogų oazė namie gali nustebinti – joje bus malonu ir ilsėtis, ir linksmintis ar net dirbti.

Susikurti poilsio, darbo ar pramogų erdvę lauke nėra labai sudėtinga. Į savo sodą, kiemą, pavėsinę, balkoną ir stogo ar namo terasą įnešę vos keletą lauko baldų kaipmat pajusite skirtumą – jie lauko erdvei suteiks jaukumo ir reikiamo komforto.

Svarbiausia nuspręsti, ko norite, ką mėgstate ir ką ketinate veikti – laisvalaikį leisti ramiai ar triukšmingai, o gal trokštate ir to, ir to?

Vis tik lauko baldų paskirtis – ne vienintelis jų pasirinkimo kriterijus. Ne ką mažiau svarbu atsižvelgti į jų dydį, mobilumą ir medžiagas – nuo to priklauso ir jų priežiūra, ir ilgaamžiškumas.

Vakarėlis – namie? Kodėl gi ne

Ko gero, ne vienas yra matęs filmuose vaizduojamus vakarėlius – privataus namo kieme susirinkusią minią žmonių, šėlstančią iki ankstyvo ryto. Atkurti tokį ar panašų scenarijų visai nesunku – jums tereiks geros kompanijos, puikios nuotaikos ir kelių lauko baldų.

Šiuo atveju galite komponuoti skirtingus baldus arba rinktis darnų ir stilingą lauko baldų komplektą.

Komplektai skirstomi į poilsio ir valgomojo ir gali būti sudaryti iš kėdžių, patogių lauko sofų, fotelių ir stalų. Poilsio lauko baldų komplektų stalai būna žemesni, o valgomojo – aukštesni, kad būtų užtikrintas maksimalus komfortas.

Prekybos centro internete „Varlė.lt“ specialistė Laura Aksomitaitė rekomenduoja atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių pagaminti baldai.

„Lietuvoje vasarą orai neretai būna permainingi, tad lauko baldus veikia įvairios oro sąlygos – drėgmė, karštis, šaltis. Tai neišvengiamai daro įtaką jų būklei.

Norite, kad baldai tarnautų ilgai? Rinkitės metalinius. Tokie baldai – labai patvarūs, ilgaamžiai, gana lengvai prižiūrimi ir nelabai paveikūs oro sąlygoms“, – dalijasi L. Aksomitaitė.

Paprasta priežiūra pasižymi ir plastikiniai baldai. Jie – pigūs, lengvi, kompaktiški ir nelabai reaguoja į drėgmę, tačiau juos itin veikia saulės spinduliuotė. Aplinkos įtakai vis tik jautriausi yra klasikiniai mediniai baldai – po ilgo laiko saulės atokaitoje jie gali pradėti skilinėti, o drėgmė gali paskatinti puvimo procesą.

Tiesa, tinkamai prižiūrimi baldai gali tarnauti daugybę metų, todėl iš anksto reikėtų apgalvoti, kur juos dėsite šiltajam sezonui pasibaigus, arba pasirūpinti užvalkalu, kuris baldus nuo purvo, dulkių, vėjo, kritulių ir UV spindulių saugotų ištisus metus.

Geriausia poilsio zona

Jei jums prie širdies labiau yra ramus laisvalaikis, verta atkreipti į lauko baldus, skirtus poilsiui. Atsipalaidavimą bene geriausiai garantuoja minkšti lauko baldai – sofos, kėdės, foteliai su paminkštinimu ar pagalvėlėmis.

Poilsio zonai skirti baldai yra žemesni nei valgomojo lauko baldų komplektai, be to, juos galima nesunkiai transformuoti į gulimą padėtį.

Kasmet vis labiau populiarėja lauko lovos. Šie baldai kiemui ar terasai suteikia jaukumo ir romantikos, be to, užtikrina maksimalų komfortą. Lauko lovose galima gulėti, miegoti ir degintis, o jei saulės spindulių norima išvengti, galima rinktis lovas su stogeliais arba įmontuojamais skėčiais.

Paklausumo bei populiarumo nepraranda ir lauko gultai. Šie puikiai tinka ir telpa daugelyje vietų – didesniuose balkonuose, stogo ar lauko terasose, šalia baseinų ar soduose, o jei erdvės yra daugiau, galima statyti ir lauko gultų komplektus.

Laura Aksomitaitė pataria rinktis gultus su reguliuojamais atlošais, kuriuose itin patogu ne tik ilsėtis, bet ir degintis. Vis tik šiuo ir kitais atvejais reikėtų pagalvoti ir apie lauko skėtį, apsaugantį nuo kaitrių saulės spindulių ir kritulių.

„Atsižvelkite į lauko skėčio dydį – jei skėtis bus per mažas, šešėlis bus nepakankamas ir neapsaugos nuo saulės, o jei per didelis, gali užstoti apšvietimą ir užimti per daug vietos sode.

Naudinga išsimatuoti erdvės ar stalo, kurį norite pridengti skėčiu, dydį, o tada prie gautų išmatavimų pridėti 60-70 cm iš kiekvienos pusės. Taip gausite apytikslį jūsų erdvei tinkančio skėčio diametrą“, – patarimais dalijasi „Varlė.lt“ specialistė.

Poilsiui labai tinka ir pakabinami krėslai ir hamakai, tačiau pastaruosius sunku apsaugoti nuo drėgmės. Tuo tarpu pakabinami krėslai yra labai kompaktiški ir universalūs – lengvai sumontuojamus baldus galima laikyti ir lauke, ir patalpoje.

Svarbu ir tai, kad jie neužima itin daug vietos, tad šie lauko baldai puikiai tinka ir balkonuose. Negana to, sėdėjimas tokiame krėsle gali sumažinti stresą, leidžia atsipalaiduoti, pailsėti raumenims ir nervinei sistemai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų