2023 03 03

Kaip prižiūrėti žaliuzes ir roletus, kad jie tarnautų ilgiau?

Pavasaris – švaros metas. Vos stipriau pašvietus saulei norisi tvarkyti ir gražinti savo aplinką, kurti namų jaukumą. Tiems, kurių namų langus puošia roletai ar žaliuzės, kyla papildomų klausimų dėl jų priežiūros. Pavyzdžiui – į ką atkreipti dėmesį kasdienėje veikloje, kad išsaugotume roletų ir žaliuzių funkcionalumą ir estetinę išvaizdą? Kaip kokybiškai išvalyti per žiemą nugulusį dulkių sluoksnį ant audinių, nepakenkiant jų spalvai bei mechanizmams?
„Dextera“ roletų ir žaliuzių priežiūra
„Dextera“ roletų ir žaliuzių priežiūra / „Dextera“ nuotr.

Kokias priemones naudoti, nes roletų audinio negalima išskalbti kaip drabužių skalbimo mašinoje ar pasikliauti švaros specialistais, ar imtis darbo patiems?

Į šiuos klausimus atsakyti ir sudėti pagrindinius akcentus sutiko DEXTERA mažmeninės prekybos vadovė Jurgita Andruškevičienė.

Pagrindinės vidaus roletų valymo taisyklės

  • Tam, kad išvalyta dėmė nepaliktų nepataisomų audinių pažeidimų paprastam roletų audinio valymui pakanka naudoti ir dulkių šluostę arba švelnų šepetėlį (jei audinys nėra dengtas aliuminiu, perleksu ar kita šviesą atspindinčia medžiaga). Žinoma, šluostė turi būti švari ir šiek tiek sudrėkinta demineralizuotu (gali būti distiliuotas) vandeniu.
  • Roletų ir žaliuzių audiniai nėra skirti dažnam ar intensyviam valymui, rekomenduojama jų švara pasirūpinti 1–2 kartus per metus. Jei šį darbą atidėliosite ir valysite rečiau, nešvarumai įsisenėja ir tampa sunkiau įveikiami.
„Dextera“ nuotr./„Dextera“ roletų ir žaliuzių priežiūra
„Dextera“ nuotr./„Dextera“ roletų ir žaliuzių priežiūra
  • Nenaudokite cheminių medžiagų. Negalima naudoti cheminių valymo priemonių, agresyvių valiklių, taip pat venkite intensyviai trinti, kad nepažeistumėte ir nesugadintumėte medžiagos. Roletų audiniai yra padengti specialia impregnuojančia medžiaga, todėl dėmes lengvai pašalinsite nenaudodami jokių cheminių, rūgštinių, šarminių ir kitų stipriai veikiančių cheminių valymo priemonių. Pakanka naudoti minkštą bespalvę šluostę, sudrėkintą vandenyje (rekomenduojame distiliuotame), į kurį įpilta lašelis skysto tulžies muilo ar natūralaus dėmių valiklio.
  • Negalima skalbti ir lyginti. Venkite audinio permirkimo – vandens lašelių susidarymo valomos medžiagos paviršiuje. Labai svarbu atsiminti, jog audinio jokiu būdu negalima stipriai trinti, skalbti, glamžyti valant ir daryti kitų agresyvių veiksmų, kurie gali pakenkti roletų išvaizdai. Taip pat negalima audinio lyginti. Išvalius roletų audinys turėtų būti išvyniotas, kad visiškai išdžiūtų ir nesusiglamžytų.
  • Valydami langus, nepamirškite roletus pakelti į viršų ir apsaugoti nuo išorinio poveikio – valiklių, dulkių, mechaninių trinčių ir pan.
„Dextera“ nuotr./„Dextera“ roletų ir žaliuzių priežiūra
„Dextera“ nuotr./„Dextera“ roletų ir žaliuzių priežiūra

Vidaus žaliuzių valymo ypatumai

  • Medinių ir skandinaviško stiliaus žaliuzių valymas. Dulkes nuo šių žaliuzių geriausia nusiurbti dulkių siurbliu ar nušluostyti minkštu šepetėliu, po to nuvalyti jas šiek tiek drėgnu skudurėliu ar kempinėle.

Prieš valant drėgnu skudurėliu, pirma rekomenduojame nusiurbti susikaupusias dulkes dulkių siurbliu ir tik tada valyti drėgnu skudurėliu.

Šiuo metu rinkoje galite rasti žaliuzių valymą lengvinančių priemonių, kurios nereikalauja naudoti cheminių ar agresyvių valiklių, užtenka tik sudrėkinti vandeniu.

  • Plisuotų žaliuzių valymą patikėkite specialistams. Plisuotų žaliuzių audinius kokybiškai išvalyti gali tik specialistai. Prieš įsigydami šias žaliuzes, turite atkreipti dėmesį į tai, kad jos nėra plaunamos ir valomos įprastu būdu. Tarpuose tarp profesionalių valymų galite šias saulės kontrolės sistemas prižiūrėti, naudodami dulkių siurblį su švelniu antgaliu arba plunksninę dulkių šluostę.
  • Vertikalių žaliuzių priežiūra: Šių žaliuzių priežiūra kur kas sudėtingesnė nei aliuminių, todėl reikia laikytis specialistų rekomendacijų. Pirmiausia, nukabinkite žaliuzes nuo bėgelių, išimkite iš jų viskas plastikines detales, susukite juostas į rutulį (kiekvieną atskirai), apriškite jas marliniu audiniu ir pamerkite į muiluotą vandenį. Kol žaliuzės „maudosi”, nuvalykite visus metalinius ir plastikinius mechanizmus. Tuomet ištraukite švarias juostas iš vandens, lengvai nusausinkite (netrinkite ir negręžkite) ir kabinkite į vietą. Atkreipkite dėmesį, nes dėl neteisingo plovimo ant medžiaginių žaliuzių juostų gali atsirasti raukšlių arba dėmių. Vertikalių žaliuzių juostų nepatariama plauti skalbyklėje, nors, iš pirmo žvilgsnio, tai gerokai palengvintų darbą.

Įsidėmėkite

Roletų ar žaliuzių audinių pakitimai gali atsirasti dėl pernelyg intensyvios saulės, netinkamo patalpų vėdinimo, drėgnumo ir kt.

Nepakankamas patalpų vėdinimas gali lemti vandens kondensato kaupimąsi ant audinio ir vėlesnį jo pelijimą.

Taip pat svarbu žinoti, kad plisuotų žaliuzių nerekomenduojama dėti drėgnose ar nešildomose patalpose. Derėtų jų ilgą laiką nepalikti vienoje padėtyje, kad audinio klostės neprarastų formos.

Žaliuzėms, pagamintoms iš stiklo audinio, rekomenduojamas tik sausas cheminis valymas.

Medžiaginės žaliuzės padengtos specialiu impregnatoriumi, todėl jei norite apsaugoti žaliuzes nuo greito nusidėvėjimo, geriau kreiptis į profesionalius valymo specialistus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis