„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 01 10

Kaip tapti turtingesniais? Efektyvūs patarimai

Jeigu papuolate į tą žmonių grupę, kurie niekaip nesupranta, kur išeina jų pinigai, tuomet metas pasinaudoti šiais patarimais. Kodėl ir vėl kišenėse švilpia vėjai?
Taupyklė
Taupyklė / Shutterstock nuotr.

Kiekvienas mūsų gali valdyti savo finansus, tik reikia tam skirti šiek tiek laiko ir pastangų, rašoma lifehacker.ru. Nuo ko pradėti, kad metai būtų sėkmingi ir turtingini?

Atidėkite 10 proc. pajamų

Pasistenkite, kad šis patarimas taptų kasdienybe ir įpročiu ir pamatysite, jog jausitės kur kas labiau tvirtesni finansine prasme. Jeigu pinigus atsidėsite iš karto po to, kai gaunate atlyginimą, tuomet biudžetą planuoti privalėsite kur kas kruopščiau, tačiau išmoksite taupyti. Visa tai per metus jums gali „kainuoti“ apvalią sumelę. Net jeigu tai nedidelė suma, kurią atidedate kas mėnesį, pavyzdžiui, 30 eurų, po metų tai bus jau 360 eurų.

Išsirinkite ir pašalinkite tris išlaidų sritis

Kiekvienas mūsų turime sritį, kuriai mėgstame paišlaidauti, bet yra ir tokių dalykų, kuriems mes pinigus leidžiame, tačiau nesinaudojame. Pavyzdžiui, sumokate kelis šimtus eurų už sporto klubo abonementą, tačiau nesportuojate arba prisimenate tą sportą kartą per mėnesį. Arba apmokate kelių šimtų televizijos kanalų rinkinį ir jo visiškai nežiūrite, nes, tarkime, neturite laiko.

Todėl pasinaudokite paprastu patarimu ir stebėkite savo finansų srautus – gal jie teka ten, kur jums nė nereikia? Atsisakę tam tikrų paslaugų jūs išleisite ir mažiau pinigų.

Atsisakykite kreditinių kortelių

Arba bent jau nesinešiokite jų, kad nekiltų pagunda pasinaudoti. Kreditinės kortelės sukuria iliuziją, jog turite daugiau pinigų nei yra iš tikrųjų, ir jūs esate pasiruošę leisti pinigus vėl ir vėl nebūtinai reikalingiems daiktams.

Todėl verčiau jau mokėkite debetine kortele arba grynaisiais, kad galėtumėte labiau kontroliuoti pinigų srautus ir, svarbiausia, venkite spontaniškų pirkinių.

Sumokėkite skolas

Skolos kaupiasi sniego kamuolio principu ir vis didėja. Todėl, jeigu jau esate skolingi, pradėkite nuo mažiausių skolų ir pasistenkite jas atiduoti kuo skubiau. Vėliau imkitės didesnių skolų. Ir jeigu šis procesas vyksta ne taip greitai, kaip norėtųsi, nenuleiskite rankų – svarbiausia, kad judate į priekį ir pagaliau išsilaisvinate.

Nesiskolinkite iš naujo

Skolos gali įtraukti taip, kad norėdami jas atiduoti, turėsite vėl skolintis iš naujo – ir tai taps užburtu ratu. Arba atidavę skolas vėl ryšitės pasiskolinti kokiam nors dideliam pirkiniui. Stenkitės grąžindami skolas apmąstyti, kas jums svarbiau – finansinė laisvė ar finansiniai įsipareigojimai?

Parduokite visa tai, kas nereikalinga

Visus nereikalingus daiktus, kurie tik užima vietą namuose, parduokite. Tiesiog tam reikės skirti laiko – nufotografuoti, įkelti į skelbimų puslapius ar paklausti draugų ir artimųjų, gal jiems reikalingas vienas ar kitas daiktas. Tai gali būti tiek jūsų vaikų išaugti drabužiai ar batai, tiek vakarinė blizgi suknelė, kurią užsivilkote vos vieną kartą. Svarbu viena – dėkite gautus pinigus į taupyklę, o ne išleiskite nereikalingam šlamštui.

Vida Press nuotr./Moteris drabužinėje
Vida Press nuotr./Moteris drabužinėje

Neatidėkite būtinų mokėjimų

Laiku sumokėkite komunalinius mokesčius, atsiskaitykite už įvairias paslaugas, padenkite finansinius įsipareigojimus, kad vėliau nereikėtų mokėti daugiau už pavėluotas įmokas. Tokia disciplina jums padės sutaupyti, taip pat bus kur kas paprasčiau planuoti savo biudžetą, todėl vienu šūviu nušausite du zuikius.

Apribokite socialines išlaidas

Vos vieną mėnesį pabandę rašyti savo išlaidas, jūs pamatysite, kur ir kiek išleidžiate ir kada vertėtų pataupyti, o gal kažko atsisakyti.

Stebėkite save ir fiksuokite išlaidas. Kiek išleidžiate restoranuose, parduotuvėse, kaip dažnai mėgaujatės kava stilingose kavinėse.... Įvertinkite tai, kiek mokate ir kur galite sutaupyti. Kasdien gerdami kelis kavos puodelius kavinėse išleisite mažiausiai 4 eurus, o per darbo savaitę – tai jau 20 eurų. Ar tai yra pačios būtiniausios išlaidos ir prekės, be kurių negalite gyventi? Kiekviename žingsnyje galite sutaupyti, tik labai svarbu numatyti savo prioritetus. Ir tai jokiu būdu nereiškia, kad jūs negalite lankytis restoranuose ar mėgautis mėgstamo muzikanto koncertu, tiesiog išmokite atsirinkti.

Atsisakykite žalingų įpročių

Esmė ne tik ta, kad žalingi įpročiai kenkia jūsų sveikatai. Visa tai dar ir kainuoja išties daug – pabandykite suskaičiuoti, kiek tam išleidžiate per savaitę, mėnesį, metus, ir įvertinti, kaip galėtų pasikeisti jūsų gyvenimas apribojus savo žalingus įpročius.

Pradėkite planuoti biudžetą

Neįmanoma kontroliuoti savo išlaidų, sutaupyti ar grąžinti skolų, jeigu nekontroliuojate savo išlaidų. Kas gali padėti? Pabandykite planuoti savo biudžetą. Tai atrodo paprastas ir lengvai įgyvendinamas patarimas, kuriuo dažnas mūsų nepasinaudoja, o be reikalo. Vos vieną mėnesį pabandę rašyti savo išlaidas, jūs pamatysite, kur ir kiek išleidžiate ir kada vertėtų pataupyti, o gal kažko atsisakyti. Vėliau tai taps puikiu kasdieniu įpročiu, taupančiu jūsų laiką ir pinigus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs