„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 09 16

Kaip užregistruoti paženklintą augintinį? Aiškina ekspertai

Nors šių metų pavasarį įsigaliojo privalomas augintinių ženklinimas ir registravimas, tuo pasirūpinti spėjo dar ne visi keturkojų savininkai.
Šuns ir katino draugystė.
Šuns ir katino draugystė. / Shutterstock nuotr.

Gyvūnų apsaugos ir teisių organizacijos (GATO) vadovė Brigita Kymantaitė, kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ekspertu Giedriumi Blekaičiu dalijasi visa informacija apie tai, ką augintinius turintys savininkai turi žinoti apie laikomų gyvūnų registravimą valstybiniame Gyvūnų augintinių registre, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Įsigaliojus naujai Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisai, nurodančiai privalomąjį augintinių (šunų, kačių bei šeškų) ženklinimą ir registravimą, kai kuriems keturkojų savininkams dar kyla klausimų dėl šio proceso eigos. Ekspertai pabrėžia, kad nors užregistruoti augintinį valstybiniame Gyvūnų augintinių registre (GAR) gali tik leidimus turintys asmenys, keturkojų savininkai gali patys patikrinti ir redaguoti kai kuriuos registre jau esančius duomenis.

„Augintinių ženklinimas ir registravimas yra procesas, kuris padeda didinti Lietuvoje gyvenančių augintinių gerovę. Tai padeda grąžinti pasiklydusius ar nelaimės ištiktus gyvūnus į jų tikruosius namus ir skatina savininkų atsakomybę, – teigė Gyvūnų apsaugos ir teisių organizacijos (GATO) vadovė Brigita Kymantaitė. – Viskas prasideda nuo gyvūno paženklinimo mikroschema. Tai neskausminga ir greita procedūra, kurios metu augintiniui švirkštu suleidžiama ryžio dydžio mikroschema po oda. Kiekvienoje mikroschemoje užkoduota skirtinga, individuali skaičių seka, o vėliau duomenys apie paženklintą gyvūną ir jo savininką užregistruojami ir GAR.“

Asmenys, dar nepaženklinę savo augintinio, tai gali padaryti pasirinkę arčiausiai jų esantį ir geriausią kainą siūlantį šios paslaugos teikėją internetinėje svetainėje pazenklinkmane.lt. Keturkojų savininkai, suvedę savo gyvenamosios vietos adresą į paieškos laukelį, pamatys visus aplink juos esančius ženklinimo ir registravimo paslaugas teikiančius specialistus.

Po ženklinimo, atsakingas specialistas privalo užregistruoti augintinio ir jo savininko duomenis GAR. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) eksperto Giedriaus Blekaičio, tai, ar duomenys apie augintinį įrašyti registre, gali patikrinti ir patys savininkai.

„Augintinių savininkai gali patys prisijungti prie GAR duomenų bazės. Tai padaryti galima apsilankius interneto svetainėje epaslaugos.lt ir paieškos lauke suvedus „Prisijungimas prie GAR“. Pasirinkus šią paslaugą, savininkas bus prijungtas prie duomenų bazės naudojant el. bankininkystę, – pasakojo G.Blekaitis. – Prisijungę asmenys, paspaudę „Augintinių paieška“ ir pasirinkę gyvūno rūšį, gali matyti jų vardu registruotus augintinius“.

Kaip toliau aiškino VMVT ekspertas, prisijungę prie GAR augintinių savininkai gali tikslinti savo asmeninius registracijos duomenis – nurodytą el. pašto adresą, telefono numerį bei adresą. Jei savininkas nori koreguoti ne savo, o gyvūno duomenis, jis turi kreiptis į gyvūnų ženklinimo ir registravimo paslaugų teikėjus, arba į VMVT teritorinį padalinį, kur ši paslauga bus atlikta nemokamai.

Jei augintinio savininkas negali prisijungti prie elektroninės duomenų bazės, tačiau nori patikrinti, ar jo gyvūnas užregistruotas, jis tai gali padaryti paskambinęs VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui (VĮ ŽŪIKVC) tel. nr. (8 5) 266 0620 arba parašęs elektroninį laišką el. paštu pagalba@vic.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“