Kurdami interjerą užuolaidų vaidmenį dažnai sumenkiname, tačiau jos nėra skirtos vien tik tam, kad apsaugotų nuo šviesos. Ne mažesnis užuolaidų vaidmuo tenka kuriant kambario jaukumą bei bendrą interjero stilių. Užuolaidos suvienija sienas ir grindis, baldus bei dekoro elementus, tad jas renkantis reikia didelį dėmesį skirti į bendrą kambario vaizdą.
Kokias užuolaidas rinktis? Ar užteks tik dieninių, ar reikia ir naktinių? Tai priklauso nuo poreikio: ar norite apsisaugoti nuo pašalinių žvilgsnių, ar vargina ne tik saulė, bet ir gatvės apšvietimas?
Jeigu nėra poreikio aklinai uždengti langų, patariama rinktis tokį audinį, kuris atliks tiek dieninių, tiek naktinių užuolaidų funkciją. Kalbant apie spalvinius sprendimus, ryškios spalvos visada pagyvins interjerą ir sukurs malonią atmosferą. Svarbu, kad spalva nebūtų pernelyg blaškanti ir vertėtų ją derinti su baldų raštais. Tinkamai suderintos užuolaidos gali tapti pagrindiniu interjero akcentu.
Specialistai pataria paisyti kelių užuolaidų derinimo taisyklių. Derinant užuolaidas su vienspalvėmis, neryškių raštų sienomis, rekomenduojama rinktis aštresnius vienspalvius arba ornamentais dekoruotus audinius. Neutralioje aplinkoje puikiai tiks glamžyti, gofruoti, plėšyti ar metalizuoti audiniai.
Pastaruoju metu populiarėja to paties audinio užuolaidos visuose kambariuose – taip išlaikomas vientisumas ir užuolaidos tampa ne dekoratyviniu elementu, o viso interjero dalimi.
Užuolaidų ilgis turi būti toks, kad maksimaliai paryškintų interjero idėją ir kambario architektūrą. Svarbiausia, kad užuolaidos uždengtų langą. Svetainėje ir miegamajame užuolaidų ilgis turėtų siekti grindis, o virtuvėje galima kabinti ir trumpesnes užuolaidas.
Užuolaidų ilgį kartais pasufleruoja ir pats audinys. Pavyzdžiui, šilkas, ir tafta puikiai atrodo ir 30 cm lengvai sukritę ant grindų, o sunkesni audiniai kaip velvetas, vilna gali būti 2 cm ant grindų. Dieninės užuolaidos turėtų siekti grindis arba būtų per 1 cm aukščiau nuo jų.