2020 08 31

Karščiausios vonios kambario tendencijos: ką svarbu ir naudinga žinoti

Dėl pasaulinės pandemijos žmonės visame pasaulyje buvo priversti namuose praleisti daugiau laiko nei įprastai – tuos porą mėnesių daugeliui namai tapo ne tik poilsio, ramybės oaze, bet ir pakeitė biurą, mokyklos klasę, darželį ar mylimą kavinę. Naujos aplinkybės, gyvenimo įpročiai daugeliui tapo gera proga tarsi iš naujo įvertinti ir savo namus – jų funkcionalumą ir komfortą, ypač vonios kambario, kuris yra viena svarbiausių namų funkcinių zonų.
Vonios kambario kolekcija „Collaro“ (gamintojas „Villeroy&Boch“)
Vonios kambario kolekcija „Collaro“ (gamintojas „Villeroy&Boch“)

Vokietijos pasaulio santechninės įrangos kompanijos „Villeroy & Boch“ atstovas Baltijos šalims Valdas Povilauskas prognozuoja, kad dėl pasaulinės pandemijos įtakos žmonės dar daugiau dėmesio skirs higienai, vandens taupymui ir dalinasi savo įžvalgomis, į ką atkreipti dėmesį įsirenginėjant šiuolaikinį vonios kambarį, bei kokius inovatyvius sprendimus siūlo gamintojai.

Keli sanitariniai mazgai – jau ne prabanga, o būtinybė

Bet pirmiausia pašnekovas, ypač įsirenginėjantiems ar atnaujinantiems vonios kambarį, siūlo atkreipti dėmesį į sanitarinių mazgų skaičių namuose. „Sanitarinių mazgų skaičius namuose galbūt nėra toks aktualus gyvenant vienam ar keliems žmonėms, tačiau šeimoms, auginančioms įvairaus amžiaus vaikus, antras sanitarinis mazgas namuose jau yra būtinybė“, - pastebi pašnekovas. Pasak V. Povilausko, antram sanitariniam mazgui galima numatyti ir nedidelę atskirą erdvę, kurioje tilptų unitazas ir praustuvas. „Villeroy & Boch” siūlo labai įvairių išmatavimų praustuvų, todėl net ir kelių kvadratinių metrų erdvėje galima pritaikyti tinkamą“, - sako V. Povilauskas.

Vonios kambario kolekcija „Collaro“ (gamintojas „Villeroy&Boch“)
Vonios kambario kolekcija „Collaro“ (gamintojas „Villeroy&Boch“)

Vandens taupymas ir higienos standartai – tarp prioritetų

Ko gero, daugelis pastebėjo, kad praleidžiant namuose daugiau laiko gerokai išaugo sunaudojamo vandens kiekiai. V. Povilauskas sako, kad efektyvus vandens naudojimas ir aukščiausi higienos standartai – vienas aktualiausių pastarųjų metų vonios kambario tendencijų, kurias formuoja lyderiaujančios santechninės įrangos kompanijos, o vartotojai skiria vis daugiau dėmesio. „Tarkim, „Villeroy & Boch” yra sukūrusi technologiją „DirectFlush“, kuri padeda gerokai sumažinti nuleidžiamo vandens kiekį, ir unitazai su tokia technologija sparčiai populiarėja. Tokie santechnikos prietaisai neturi įprastos vandeniui tekėti skirtos briaunos, vanduo teka tiesiai, o jo srautas nuplauna visą unitazo vidų neaptaškydamas sėdynės, todėl nepriekaištingam nuplovimui užtenka 4,5 / 3 litrų vandens“. V. Povilauskas atkreipia dėmesį, kad dar vienas tokių unitazų privalumas – paprastesnė ir efektyvesnė priežiūra: „Tokie unitazai neturi briaunos, todėl dubens viduje nėra kur kauptis nešvarumams. Be to, visa vidinė dalis yra glazūruota, todėl išvalyti galima ypač greitai, lengvai ir steriliai“. Pašnekovas sako, šios Vokietijos kompanijos unitazų ar praustuvų keramikos paviršius gali būti dar labiau patobulintas su specialia „CeramicPlus“ inovacija. „CeramicPlus“ – tai danga, ant kurios vanduo susiformuoja į lašelius ir lengvai nubėga neprilipdamas prie paviršiaus, todėl nešvarumai ar kalkės nesikaupia ant keramikos. Tokio paviršiaus valymas užtrunka daug trumpiau, užtenka žymiai mažiau cheminių valiklių. „Taip pat reiktų paminėti ir „Villeroy & Boch“ specialią antibakterinę glazūrą „AntiBac“ su sidabro jonais, kuri sustabdo bakterijų augimą net iki 99,9%. Tad unitazą su „DirectFlush“, „CeramicPlus“ bei „AntiBac“ technologijomis galima laikyti savotišku higienos čempioną“, – šypsosi V. Povilauskas.

Vonios kambario kolekcija „Collaro“ (gamintojas „Villeroy&Boch“)
Vonios kambario kolekcija „Collaro“ (gamintojas „Villeroy&Boch“)

Pasak eksperto, „DirectFlush“ jau tampa tam tikru gamybos standartu - ji diegiama ne tik į premium, bet ir į ekonominio segmento „Villeroy & Boch“ ir „Gustavsberg" kompanijos unitazus, todėl net ir su ribotu biudžetu tokį unitazą įmanoma įsigyti“, - sako V. Povilauskas.

Pašnekovas sako, kad su vandens taupymu ir higiena susijęs ir augantis sensorinių sistemų populiarumas. „Iki šiol sensoriniai maišytuvai, dušo sistemos, sensoriniai WC nuleidimo mygtukai bei jutikliai pisuaruose buvo labiau paplitę visuomeninėse erdvėse, kur dideli žmonių srautai, sunaudojami milžiniški kiekiai vandens ar keliami aukštesni higienos standartai, - pastebi ekspertas. – Tačiau sensorinės sistemos turėtų vis labiau populiarėti ir privačiuose vonios kambariuose, kadangi padeda ženkliau taupyti vandenį, yra higieniškesni, nes mažesnio fizinio kontakto“. Sensoriniai maišytuvai puikus sprendimas vonios kambariams, kuriais naudojasi garbaus amžiaus žmonės, vaikai ir svečiai, tokie maišytuvai padeda sutaupyti ir apsaugo nuo vandens išsiliejimo namuose, tuo labiau jų valymas yra itin lengvas dėl to, kad nėra tiesioginio fizinio asmens kontakto su sanitarinės įrangos paviršiumi. Populiarėja ir sensoriniai WC dvigubo vandens nuleidimo mygtukai – „Gustavsberg“ sensoriniai mygtukai turi balto stiklo plokštelę, įdiegtą šiuolaikišką bet kokios spalvos LED apšvietimą, išskiria funkcionaliu skandinavišku dizainu.

Ar plaunantys unitazai jau turėtų atsidurti prioritetų sąraše?

V. Povilauskas sako, kad kalbant apie aukščiausius higienos ir komforto standartus vonios kambaryje, neįmanoma išvengti ir plaunančių unitazų temos. Pasak pašnekovo, pirmiausia turėtų keistis žmonių požiūris, įpročiai ir prioritetai: „Unitazai su apiplovimo funkcija vis dar laikomi prabangos, ne pirmos būtinybės produktu, žmonės dažnai abejoja, ar tokia investicija apskritai gali pasiteisinti, tačiau apsisprendę investuoti į tokį prietaisą jie dažniausiai nenusivilia, - sako V. Povilauskas. Vienas pagrindinių tokių unitazų privalumų – integruotos bide funkcijos, todėl vonios kambaryje užtenka sumontuoti tik vieną tokį santechnikos prietaisą taip sutaupant erdvės.

Vonios kambario kolekcija „Finion“, išmanus unitazas ViClean I-100“ (gamintojas „Villeroy&Boch“)
Vonios kambario kolekcija „Finion“, išmanus unitazas ViClean I-100“ (gamintojas „Villeroy&Boch“)

V. Povilauskas taip pat akcentuoja, kad tokiuose unitazuose diegiamos modernios išmaniosios technologijos, daug dėmesio skiriama ne tik technologiniams sprendimams, bet ir dizainui. „Tikru „Villeroy & Boch“ flagmanu galima laikyti išmanų unitazą „ViClean I-100“, - pasakoja Valdas. Šis unitazas jau yra pelnęs prestižinį tarptautinį dizaino apdovanojimą „Red Dot“. „ViClean I-100“ inovacijos integruotos į keraminį dubenį ir gali būti valdomas ne tik specialiu pulteliu, bet ir per išmanųjį telefoną. „Šiame unitaze galima reguliuoti apiplovimo srovės intensyvumą ir vandens temperatūrą, keisti purkštuko padėtį ar naudoti unikalią „HarmonicWave“ funkciją. Be „DirectFlush“ unitazas turi lengvai valomą „CeramicPlus“ keraminį paviršių, bet tai tikrai ne visos funkcijos ir inovacijos, kurios ir pateisina aukštus komforto lūkesčius“, - pasakoja „Villeroy & Boch” atstovas Valdas Povilauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis