Kodėl jos taip elgiasi?
Šunys savo teritoriją žymi šlapimu, o katės apie save praneša kvapu, išsiskiriančiu iš letenose esančių liaukų, ir akivaizdžiomis nagų žymėmis. Taip elgtis jos gali ir nerimaudamos, jausdamos stresą. Paprasta: nerimaujantys žmonės kramto nagus, spragsena tušinukus, suka plaukų sruogą, o katės drasko.
Tačiau yra ir praktinė draskymo priežastis – murklės taip tiesiog mankštinasi ir galanda nagus, tiksliau – juos atsinaujina. Šios procedūros poreikis sumažės, jei šeimininkai nagus pakirps. Pratinant nuo mažų dienų, šis darbas neturėtų kelti didelių problemų. Jei nagų kirpti nepavyks, susitaikykite, kad jai reiks vietos pačiai juos susitvarkyti.
Suteikite katei skirtą kampą
- „Legali“ draskymo vieta namuose turi atsirasti tą pačią dieną, kai juose apsigyvena katė.
- Parduotuvėse galima pasirinkti įvairių dydžių, formų ir skirtingos medžiagos draskymui skirtų daiktų. Vis dėlto, jei nusprendėte tokį daiktą pagaminti patys, atkreipkite dėmesį į draskyti skirtą pagrindą. Rinkitės kiliminę dangą mažais šereliais, tankaus lino, kanapių pluošto audinį ar apverstą kilimą. Svarbu, kad danga būtų tokia pat patogi, šiurkšti ir tvirta, kaip ir natūralus „galąstuvas“ – medžio žievė.
- Rinkitės draskyklę, kur katė, mankštindamasi galėtų išsitiesti visu ūgiu. Įrenginys turėtų būti stabilus, nesunkus ir labai gerai pritvirtintas, kad neužkristų ant gyvūno. Kai kurioms pūkuotosioms labiau patinka ne stulpai, o horizontalios draskyklės, tarkime, jūsų kilimas. Joms nupirkite ar įrenkite draskymui skirtą vietą ant grindų.
- Svarbu parinkti tinkamą vietą. Draskyklę įrenkite ten, kur augintinė linkusi prikišti nagus: prie sofos, jūsų mėgstamos kėdės ar kilimo. Jei namai dideli ir augintinė mėgsta pakrapštyti ne vieną kampą, pastatykite ne vieną draskyklę.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip išnaikinti kačių šlapimo kvapą namuose?
Atpratinkite nuo blogų įpročių
- Baldų kojas ar kampus, kurie vilioja katę, apklijuokite dvipuse lipnia juosta. Sofą, kėdes ar kitą katę traukiančią vietą apdenkite retu pintu ar megztu audiniu, už kurio kliūtų nagai, arba traškančiu popieriumi – katėms tai nepatinka. Žinoma, tai nepuošia interjero, bet galvokite, kad šios priemonės laikinos, kol namų niokotoja išmoks gerų manierų.
- Apribokite erdvę. Laikinas katės valdų sumažinimas nėra visiškas problemos sprendimas, bet padės išvengti namų niokojimo, kai jūsų nėra namuose. Kambaryje, kuriame uždarote katę būtina palikti ir draskyti galimų daiktų. Neturėdama kitos išeities pūkuotoji draskys tai, ką turi.
- Kai katė prisiartina prie draudžiamo kampo ir ima tiesti į jį nagus, aiškiai pasakykite „ne“. Tačiau jūsų balsas gali suveikti tik tuomet, kai būnate namuose. Kai jūsų nebus, augintinė elgsis taip pat, todėl „ne“ geriau pakeisti nemaloniu garsu ar veiksmu: švilpuku, vandens purkštuvu, nemaloniai barškančio daikto, pvz., skardinės su monetomis, numetimu ir pan. Tiks bet kas, svarbu, kad katė tai sietų ne su jumis ir įsisąmonintų, kad tie nemalonūs dalykai nutinka kaskart, kai ji taikosi į draudžiamą objektą.
Parodykite gerą pavyzdį
- Turėkite kantrybės mokydami augintinę ir niekada jėga neverskite jos naudotis draskykle. Prievarta sukels neigiamas emocijas, ir gyvūnas ims vengti nemalonaus daikto.
- Suteikite priežastį katei suleisti nagus į jai skirtą karstyklę ar draskyklę. Pavyzdžiui, sudominkite ją skanėstu ar žaislu. Kai katė prieis, kelkite masalą vis aukščiau, kad ji būtų priversta lipti jo pasiimti. Jei augintinė gardėsiu nesusidomi, palaukite pietų meto ir kartokite tą patį. Prie draskyklės galima prikabinti kamuoliuką, katžolės maišelį, patepkite ją katžolės aliejumi ar mėgstamiausiu ėdalu.
- Grįžę namo nepulkite sveikintis ir glostyti katės tol, kol nepasieksite draskyklės. Patys padraskykite ją nagais ir palaukite, kol augintinė prieis ir ims elgtis taip pat. Paglostykite ir pagirkite draugą.
- Katės naudojimosi jai skirtu įrenginiu nepriimkite kaip duotybės. Nepamirškite jos už tai kaskart pagirti ir apdovanoti paglostymu ar gardžiu kąsneliu.
TAIP PAT SKAITYKITE: 10 požymių, kad jūsų augintinis gali sirgti vėžiu