„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 09 23

Keliauti įkvepiantys kino filmai: 11 krypčių

Kaip žinoti, kad norite ten, kur dar nebuvote (o buvote daug kur)? O kodėl nepaieškojus įkvėpimo geriausiuose filmuose – juk efektingi peizažai irgi prisidėjo prie to, kad jie tapo geriausi. Jei egzistuotų Auksinis gaublys ar „Oskaras“ už gražiausią vietą, kurioje filmuota viena ar kita juosta, jį būtų dar sunkiau paskirti nei statulėles geriausiems aktoriams ar geriausiam filmui. O mes, keliautojos, galime pačios pabūti Kino akademijos narėmis ir nuspręsti, kokios vietovės, kuriose vyko mėgstamų filmų veiksmas, vertos aplankyti neatidėliojant. Juk kitais metais bus kitų juostų ir naujų peizažų, kuriuos norėsis pamatyti.
Kadras iš filmo „Mustangės“
Kadras iš filmo „Mustangės“
Temos: 2 Kinas Kelionės

Briuselis ar Kopenhaga po „Naujausiojo Testamento“ ar „Danų merginos“ gali atrodyti visai kitaip, o kai kurios kryptys – kaip Namibijos dykuma iš „Pašėlusio Makso“, Argentinos ar Čilės dykros iš „Hju Glaso legendos“ – gali tapti ne tik atostogų, bet ir viso gyvenimo kelionės tikslais. Kaip sakoma, niekada ne per anksti pradėti tokią planuoti.

1. „Danų mergina“

Ši emocinga ir estetiška drama beveik pelnė Eddie Redmayneʼui antrą „Oskarą“ iš eilės, uždirbo statulėlę Aliciai Vikander ir privertė net skeptikus kitaip pažvelgti į translyčių asmenų problemas. Jautriai papasakotas Lili Elbe, pirmojo vyro, pasiryžusio operacijai, kad taptų moterimi, gyvenimas įtaigesnis nei visa Caitlyn Jenner reklamos kampanija. Trečiasis dešimtmetis, art deco elementai, nuostabūs peizažai... O svarbiausia – XX a. pradžios Kopenhaga, ryški, žėrinti, spalvinga. Kam spirtis pagundai pasivaikščioti 300 metų senumo Nyhavn krantine, jei galima jai pasiduoti?!

VIDEO: DANŲ MERGINA (The Danish Girl) trl. su lietuviškais subtitrais

2. „Hju Glaso legenda“

Suvaidinęs šiame filme (apie jį tiek kalbėta) Leonardo DiCaprio pagaliau gavo pirmąjį „Oskarą“, o režisierius Alejandro Inarritu – antrą iš eilės. Kas norėjo, jau galėjo įvertinti kvapą gniaužiančią gamtą ekrane. Kūrėjai beveik nefilmavo studijoje – Inarritu išvarė grupę dirbti realiomis karo lauko sąlygomis. Kai sniego pritrūko Albertos plynaukštėje, Kanadoje, darbai buvo perkelti į Ugnies Žemę Čilėje ir Argentinoje. Šalčio ir vėjo, kankinančių herojus ekrane, neįmanoma imituoti – viskas nufilmuota kuo tikriausioje gamtoje. Šalčio ir ekstremalių kelionių mėgėjoms.

Kadras iš filmo „Hju Glaso legenda“
Kadras iš filmo „Hju Glaso legenda“

3. „Ex Machina“

Dar vienas filmas, kuriame pasirodo pastarųjų metų karališkoji debiutantė Alicia Vikander. Ji vaidina robotę Avą, siekiančią pabėgti nuo savo kūrėjo, o „Juvet Landscape“ viešbutis – nuošali vieno iš herojų, Avos kūrėjo Natano, slėptuvė. Šis fantastiškas modernus stiklo ir medžio statinys įsikūręs miškų glūdumoje, jame yra devyni visiškai skirtingi izoliuoti kambariai... Pirmasis Europoje kraštovaizdžio viešbutis stovi Valldal, buvusios fermos vietoje. Kambarių negalima užsisakyti internetu – reikia rašyti laišką savininkams ir laukti atsakymo.

Kadras iš „Ex Machina“
Kadras iš „Ex Machina“

4. „Makbetas“

Williamo Shakespeareʼo tragedijoje Makbetas, nužudęs karalių Dunkaną, tampa Škotijos valdovu. Todėl nenuostabu, kad režisierius Justinas Kurzelis savo juostos dekoracijomis pavertė Skajaus salą – vieną gražiausių ir efektingiausių Škotijos, o gal ir viso pasaulio vietų. Skajus garsėja gamtos grožiu, viduramžių pilimis, vaizdingais miesteliais, ypač nuostabiais Fėjų duburiais netoli Glenbrittle. Krištolo tyrumo žydrus tvenkinius su kriokliais galima apeiti – pėsčiųjų tako ilgis viso labo 2,4 km.

VIDEO: MACBETH Official UK Teaser Trailer (2015) - Michael Fassbender HD

5. „Žvaigždžių karai. Galia nubunda“

„Žvaigždžių karų“ veiksmas vyksta tolimoje galaktikoje, todėl kone visas filmas sukurtas studijoje – kad niekas ekrane neprimintų Žemės peizažų. Tačiau kulminacinė scena filmuota būtent mūsų planetoje – į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame Didžiajame Skelige. Be kita ko, saloje, priklausančioje Airijos Kerio grafystei, yra VI–VIII a. statytas vienuolynas, apleistas XII a. Į Skeligą vasaros sezonu (balandį–spalį) galima atplaukti laivu. Blogu oru reisai atšaukiami: drėgmė ir vėjas trukdo pakilti į vienuolyną.

Filmo scena iš „Žvaigždžių karai: galia nubunda“.
Filmo scena iš „Žvaigždžių karai: galia nubunda“.

6. „Bruklinas“

Ši nekomercinė juosta pasakoja apie sunkias airių emigrantų pastangas rasti vietą po Niujorko, tikriau, Bruklino, saule. Tačiau Didžiajame obuolyje filmavimo grupė dirbo tik tris dienas, o didžioji juostos dalis buvo susukta Airijoje ir Kanadoje. Pagrindinė herojė Elis (Auksinio gaublio ir „Oskaro“ nominantė Saoirse Ronan) kilusi iš Eniskorčio, nedidelio Airijos miestelio, žavaus ir labai tipiško, taigi, jei norite pasigėrėti viduramžių pilimi ir senu akmeniniu tiltu – jums reikia ten nuvykti.

VIDEO: Filmo „Bruklinas“ anonsas

7. „Spektras“

Visi bondianos filmai kuriami ypatingose vietose (ir jiems labai skrupulingai renkami net antraplaniai aktoriai). Meksika, Italija, Austrija, Anglija, Marokas – tokiame fone klostosi „MI6“ agentų nuotykiai 24-ojoje juostoje apie Džeimsą Bondą. Pirmieji kadrai prasideda Meksike per Mirusiųjų dienos paradą – štai jums dar viena idėja. Zeldenas, slidinėjimo kurortas Austrijoje, – kita. Sakoma, kad kiekvienas, kas bent kartą stovėjo ant kalnų slidžių, privalo išmėginti jo trasas.

Kadras iš filmo „Spektras“
Kadras iš filmo „Spektras“

8. „Mustangės“

Pagal siužetą penkios našlaitės seserys auga nedideliame konservatyviame Turkijos kaimelyje. Didžioji „Mustango“ dalis filmuota Kastamonu, Turkijos provincijoje su tankiais miškais, žydrais užutėkiais ir viduramžių architektūra. Inebolu, Abana, Ozluce... Ką gi, Turkija – tai ne tik milijoninis Stambulas ar populiarieji pajūrio kurortai, nors Stambulo Beyoglu rajonas atpažįstamas ekrane.

VIDEO: Filmo „Mustangės“ anonsas

9. „Pašėlęs Maksas. Įtūžio kelias“

6 „Oskarai“, 4 BAFTA, Kino aktorių gildijos (SAG) apdovanojimas – „Pašėlęs Maksas. Įtūžio kelias“ su Tomu Hardy ir Charlize Theron – vienas iš tituluotų praėjusių metų filmų. Poapokalipsiniai peizažai filmuoti Australijoje, Namibijoje ir Pietų Afrikoje, tačiau įspūdingiausi kadrai – iš Namibijos dykumos Afrikos pietvakarinėje pakrantėje. Ji driekiasi Namibijos ir Angolos teritorijomis iki Oranžinės upės, patekti ten nėra paprasta, tačiau vizualinė puota verta pastangų.

Kadras iš filmo/Filmas „Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“
Kadras iš filmo/Kadras iš filmo „Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“

10. „Juros periodo pasaulis“

Jei dinozaurai būtų sugrąžinti į gyvenimą, Havajai, ko gero, būtų ideali vieta jiems gyventi. Bent jau taip įsitikinę „Juros periodo pasaulio“ kūrėjai, pasirinkę Kauajo ir Oahu salas (ši juosta – ketvirtasis „Juros periodo parko“ filmų tęsinys). Daugiau kaip 1500 ha ploto privatus gamtos rezervatas „Kualoa Ranch“ ir 2500 ha ploto „Na Pali“ pakrantės parkas, priklausantis valstybei, – dar dvi kino kūrėjų (pavyzdžiui, „Kualoa Ranch“ buvo filmuojami ir „Dingę“) ir turistų traukos vietos.

Kadras iš filmo „Jūros periodo pasaulis“
Kadras iš filmo „Jūros periodo pasaulis“

11. „Naujausiasis Testamentas“

Kaip ir sako pavadinimas „The Brand New Testament“ – „Naujausiasis Testamentas“, pagrindinis siužeto herojus – Dievas (taip, tai Jis), gyvenantis Briuselyje su žmona ir dukra. Galima lažintis, kad tokio Briuselio, kurio gatvėmis klaidžioja Aukščiausiasis ir jo atžala, jūs dar nematėte. O jei iš viso nematėte, metas užpildyti spragą. Galų gale, įdomu, kaip atrodo sumažintas Vilniaus universiteto maketas Mini Europos parke. Paragauti šokolado ir vaflių taip pat reikia.

VIDEO: Fantastic Fest 2015 - Brand New Testament (trailer)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs