Laiko patikrintas dizainas
1951 metais danų architektas ir dizaineris Ib Kofod-Larsen sukūrė krėslą „Knitting Chair“, kuris jau dabar laikomas modernaus Danijos dizaino klasika. Tiesa, šis krėslas iki šiol nebuvo gaminamas masiškai, tačiau šiemet šį baldą į serijinę gamybą sugražino Danijos kompanija „menu“.
Dizainerio pavardė – lyg papildomas garantas, kad įsigyjate kokybišką, funkcionalų ir estetišką gaminį.
Ką tai turi bendro su šių metų interjero ir dizaino tendencijomis? Gamintojai vis drąsiau nuo senų brėžinių pučia laiko dulkes ir į serijinę gamybą gražina baldus, šviestuvus, interjero elementus iš skirtingų XX amžiaus epochų, ypač madingi ankstyvojo modernizmo, taip pat penktojo, aštuntojo dešimtmečių pavyzdžiai. Tam įtakos turi ne tik stiprėjantis ilgesys praėjusiam šimtmečiui, bet ir interjeruose vis labiau populiarėjantis eklektiškas stilius, kuriame puikiai dera skirtingos stilistikos ir epochų daiktai, o laiko patikrintas dizainas kelia vis didesnį vartotojų pasitikėjimą.
Autorinio dizaino triumfas
Jei prie baldo ar šviestuvo nėra konkretaus autoriaus pavardės, galima bent jau savęs drąsiai klausti, kodėl. Vis sunkiau įsivaizduoti daiktą namams, kurio autorius būtų nežinomas... Dizainerio pavardė – lyg papildomas garantas, kad įsigyjate kokybišką, funkcionalų ir estetišką gaminį.
Dabar – kompaktiškų, mobilių, daugiafunkcinių ir kokybiškų daiktų šlovės valanda.
Ši tendencija turėtų padrąsinti ir Lietuvos baldų gamintojus dar aktyviau bendradarbiauti su dizaineriais, juolab sektinų ir įkvepiančių pavyzdžių šiemet „imm cologne“ parodoje ir vėl buvo – nemažo susidomėjimo sulaukė autorinio dizaino flagmanai „Emko“ ir „jot.jot“.
Toliau auga mobilių ir daugiafunkcinių baldų paklausa
Pasaulinės tendencijos rodo, kad vis daugiau žmonių kraustosi gyventi į didmiesčius, tačiau čia susiduria su būsto įsigijimo problemomis, taip pat populiarėja nuoma. Pasirinkę nomadišką gyvenimo būdą žmonės dažniau kraustosi, todėl atsakingiau sudarinėja ir reikalingų daiktų sąrašus. Vengdami apsikrauti menkaverčiais daiktais, jie pirmenybę teikia ne kiekiui, bet kokybei. Todėl dabar – kompaktiškų, mobilių, daugiafunkcinių ir kokybiškų daiktų šlovės valanda.
Veidrodėli, veidrodėli...
Galvojantys, kaip pagyvinti savo interjerą, būtinai žvilgtelkite į... veidrodį. O jei rimtai, veidrodžiai niekada nebuvo interjere ignoruojami, tačiau pastaraisiais metais jų populiarumas ir svarba interjere stipriai išaugo. Ir ne tik dėl savybės optiškai padidinti ankštą erdvę. Pastaraisiais metais dizaineriai įvairių formų ir dydžių veidrodžius traktuoja kaip intriguojančius akcentus, suteikiančius interjerui papildomo žavesio.
Interjere vis dar nesibaigia pilkos ir žemės spalvų paletės ir įvairiausių jų atspalvių dominavimas.
Kaimiško stiliaus transformacijos
Tarp konkrečių interjero stilių nemažai susidomėjimo sulaukia taip vadinamo „country“ stiliaus transformacijos. Šio stiliaus skiriamaisiais bruožais interjero ekspertai laiko organiškas formas, natūralias medžiagas ir šiltus žemės kilmės atspalvius. Vokietijos baldų pramonės asociacijos tendencijų ekspertė Ursula Geismann akcentuoja autentiškumo, jaukumo, saugumo, identiteto temas, kurios tokiame interjere yra dominuojančios.
Šio stiliaus populiarumui neabejotinai įtaką padarė ir visame pasaulyje išpopuliarėjusios šiaurietiškos gyvenimo būdo koncepcijos, tokios kaip danų „hygge“ ar švedų „lagom“, akcentuojančios neskubų gyvenimo tempą, artumą gamtai ir natūralumui. Faktas, kad elegantiška ir šiuolaikiška „Country Style 2.0“ interjero versija tampa vis patrauklesnė net užkietėjusiems miestiečiams.
...ir apie madingiausias spalvas
Ir nors „Panton“ spalvų institutas 2019 metų spalva paskelbė ryškią koralo spalvą, interjere pilkos ir žemės spalvų paletės ir įvairiausių jų atspalvių dominavimas nesibaigia. Tačiau minkštų baldų, tekstilės gamintojai ryškių, gaivių spalvų tikrai neignoruoja, o interjero dizaineriai jas prisimena, kai interjerui pritrūksta gyvumo, unikalaus charakterio ir teigiamas emocijas sužadinančių akcentų.