Portalas Paslaugos.lt paskaičiavo, kiek kainuotų vestuvės su nakvyne vasaros savaitgalį Kaune, kai dalyvių skaičius yra 60 žmonių. Skaičiuosime rinkdamiesi optimalius paslaugų variantus, t. y. ne pačius pigiausius, bet ir ne prabangius, be to, teiksime prioritetą turintiems rekomendacijų. Planavimą reikėtų pradėti nuo datos pasirinkimo ir šventės patalpų rezervacijos.
Sodyba su maistu ir nakvyne
Sodybos nuomos kaina paprastai skaičiuojama taip: nuomos kaina + (maisto kaina x žmonių skaičius). Populiarių sodybų nuomos kaina svyruoja apie 1500–2200 eurų, o standartinė maisto kaina žmogui yra 50 eurų. Taigi, išsirinkę neprastą variantą, gautume tokią kainą 60 žmonių: 1800 eurų + (50 eurų x 60) = 4800 eurų.
Atidžiai paieškoję radome taip pat populiarią sodybą, turinčią daug gerų atsiliepimų, kur kaina žmogui yra 70 eurų ir nėra papildomo nuomos mokesčio, be to, įskaičiuotas aptarnavimas, gaivieji gėrimai ir alaus stalas. Tad šiuo atveju sutaupytume ir išsinuomotume sodybą už 4200 eurų. Dauguma sodybų į kainą paprastai įskaičiuoja nakvynę ir maistą, tačiau nepamirškite, kad saldžiu stalu ir alkoholiniais gėrimais reiks pasirūpinti patiems, o kai kur ir gaiviaisiais gėrimais ar net aptarnavimu.
Todėl negailėkite laiko paieškoms ir visuomet pasidomėkite, kas tiksliai įtraukta į kainą.
Saldus stalas
Pagrindinis saldaus stalo atributas – tortas. Vestuvinių tortų kilogramo kaina svyruoja apie 15–25 eurų už kilogramą, priklausomai nuo pasirinkto skonio. 60 žmonių reikalingas 9 kg tortas. Skaičiuokime Kaune esančių tiekėjų siūlomą Snickers skonio tortą, kurio kilogramo kaina 17,55 eurų. Taigi, tortas mums kainuos 158 eurus.
Taip pat saldų stalą sudaro atskiri maži desertai, kurių kainos 1–2 eurai už vnt. Jei svečiai nėra dideli smaližiai, reikėtų planuoti bent 80 desertų, tačiau norint, kad saldus stalas neištuštėtų per anksti, skaičiuokime po 2 desertus kiekvienam žmogui. Pasirinkome 60 desertų po 1,20 euro ir 60 desertų po 1,85 euro. 120 desertų mums kainuos 183 eurus.
Taigi, viso saldaus stalo kaina (be dekoro) mūsų atveju kainuotų 341 eurą.
Alkoholis ir viskas kokteiliams
Nors vis dažniau pasitaiko vestuvių be alkoholio, didžioji dalis žmonių neįsivaizduoja šventės be jo. Gerai apgalvokite, ką mėgsta jūsų svečiai. Tam, kad gėrimų nepritrūktų, skaičiuojama 0,5–0,7 l alkoholio žmogui. Skaičiuokime, kad vieno butelio kaina vidutiniškai yra 17 eurų, tuomet 60 žmonių išleisime apie 1000 eurų. Galbūt dalis svečių norės mėgautis kokteiliais, todėl reikėtų numatyti bent 100 eurų papildomas išlaidas ledukams, laimams, gaiviesiems gėrimams.
Jei didelė dalis šventės dalyvių mėgsta kokteilus, vertėtų pagalvoti apie barmenų, kurie viso vakaro metu ruoštų kokteilius jūsų svečiams, paslaugas. Vienam barmenui sumokėsite 100–150 eurų. Turint galvoje mūsų planuojamą svečių skaičių, reikėtų dviejų barmenų, tad išleistumėte papildomai ~300 eurų.
Norėdami sutaupyti išlaidas gėrimams, kvietime galite įrašyti “Užuomina: vietoje gėlių – jūsų mėgstamas gėrimas”. Tuomet ne tik sumažinsite išlaidas beveik perpus, bet ir užtikrinsite, kad šventėje bus visų svečių mėgstamų gėrimų.
Šampano staliukas
Po ceremonijos tradiciškai susiburiama pakelti šampano taurę įvykusios santuokos proga. Šiuo metu labai populiari šampano staliukų nuoma, kuri jums kainuos 80–120 eurų. Už šią sumą gausite gražiai atrodantį staliuką, su tuščiomis taurėmis ir indais užkandžiams bei aptarnavimą. Gėrimais ir užkandžiais galima pasirūpinti patiems, tačiau pasvarstykite, ar verta, nes reikalų prieš savo šventę turėsite pakankamai.
Staliuką su nedideliu užkandžių kiekiu (2–3 vnt. svečiui) ir gėrimais galima išsinuomoti už ~180 eurų. Sakoma, kad vestuves reikia planuoti taip, lyg žinotumėte, jog tą dieną lis, todėl nepamirškite ir palapinės nuo lietaus ar saulės, kurios nuoma gali kainuoti apie 60 eurų.
Pigiausia rasta šampano staliuko nuoma be maisto ir gėrimų, su dekoru, aptarnavimu ir net įskaičiuota palapine – 80 eurų. Norint sutaupyti, galima apsieiti be staliuko nuomos – tiesiog padalinti svečiams saldainių ir vienkartines taures, pripiltas šampano. Tokiu atveju išlaidos gali neviršyti 60 eurų.
Dekoras
Jei neturite menininko gyslelės, teks samdyti dekoratoriaus paslaugas. Dekoratoriaus paslaugų kainos prasideda nuo 300 eurų. Į šią kainą neįskaičiuojamos gėlės, žvakės ir papildomų dekoro priemonių nuoma. Gėlių puokštės, priklausomai nuo pasirinkimo, gali stipriai padidinti dekoro kainą, pavyzdžiui, dabar madingos didelės puokštės ant stalų kainuoja 50–70 eurų už vnt. Renkantis kuklesnes puokštes, galima neviršyti 20–23eurų už vnt.
Skaičiuokime, kad už dekoravimo paslaugą mokame 300 eurų, pridedame 8 mažesnes puokštes po 23 eurus, perkame žvakių už 40 eurų ir numatome 60 eurų papildomų dekoro priemonių nuomai. Tuomet dekoras mums kainuos iki 600 eurų. Jei norėsite kėdes papuošti audiniu bei kaspinais, tai kainuos papildomai. Paprastai skaičiuojama 2 eurai už vnt., tad 60 kėdžių papuošimas kainuos 120 eurų.
Stalo kortelės taip pat kainuos papildomai ~0,4 euro ct/vnt., todėl pridėkime 24 eurus.
Automobilio papuošimams planuokite bent 30 eurų. Galite sutaupyti užsisakydami stalo korteles iš Aliexpress už 3–8 eurus ir užrašydami svečių vardus patys, taip pat ten rasite pigių automobilio papuošimų.
Jei pasiryžtumėte dekoru rūpintis patys, daug nesudėtingų, bet akiai malonių dekoro idėjų galite rasti Pinterest ir beliks išsinuomoti reikiamas dekoro priemones. Dar viena galimybė sutaupyti – kvietimuose paprašyti svečių nešti konkrečios rūšies bei spalvos gėles ir pamerkti jas vazose ant šventinio stalo, taip sutaupytumėtė beveik 200 eurų.
Šventės vedėjas, DJ ir apšvietimas
Turbūt joks vestuvių pokylis, neįvyko be vedėjų ir muzikos. Vedėjai dažniausiai dirba kartu su muzikantais, DJ ar vokalistais. Išsiuntus Paslaugos.lt užklausą, dažniausiai siūloma renginio vedimo kartu su DJ ir aparatūra kaina – 1300 eurų. Į šią ar panašią kainą kartais papildomai įskaičiuojamas ceremonijos koordinavimas, kiti tiekėjai dovanoja vakarinės dalies video arba gintaro dulkių aukurą vidurnaktį.
Mažiausia pasiūlyta kaina – 600 eurų, didžiausia – 1500 eurų. Vedėjai savo darbą baigia apie vidurnaktį, o DJ dažniausiai 2–3 val. Jei norėsite, kad DJ jūsų šventės nuotaika rūpintųsi ilgiau, papildoma valanda kainuos 40–50 eurų.
Remdamiesi gautais pasiūlymais, skaičiuojame, kad pasirinkome vedėjo ir DJ programą su pilna garso ir apšvietimo įranga už 1200 eurų, kur vedėjas dirbs iki vidurnakčio, o DJ iki vakarėlio pabaigos (šiame pasiūlyme papildomos valandos neapmokestinamos).
Šampano piramidė – Vidurnakčio pramoga
Galima rinktis iš daugybės vidurnakčio sutikimo būdų. Šiuo metu populiarios šampano piramidės, kurių kaina 150–200 eurų. Už šią sumą gausite taures, sustatytas į piramidę, aptarnavimą bei šou elementus (dūmus, sausą ledą, mini fejerverkus). Šampanas į kainą neįskaičiuotas, tad reikėtų pridėti bent 50 eurų.
Ieškantiems pigesnės pramogos, puikus variantas – fejerverkai (jei juos leidžia šaudyti jūsų pasirinktoje sodyboje). Puikiai atrodančius fejerverkus galite įsigyti už 60–100 eurų.
Dar pigesnė pramoga – gintaro dulkių metimas į ugnį. Sumokėsite apie 25 eurus už aukuro nuomą ir 1 kg dulkių.
Vestuviniai žiedai
Žiedų kaina, žinoma, priklauso nuo sunaudoto aukso (piršto dydžio ir žiedo pločio). Standartiniai 4 mm pločio žiedai su graviravimu viduje kainuoja 300–470 eurų.
Jei turite savo aukso, mokėsite tik už darbą – apie 70 eurų. Žiedams skaičiuosime dažniausiai pasikartojančią gamintojų pasiūlytą kainą – 370 eurų.
Fotografas
Galite rasti pačių įvairiausių fotografo paslaugų kainų – nuo 200 eurų iki 2000 eurų. Gavus daugybę pasiūlymų, galime teigti, kad dažniausi įkainiai už 7–8 val. darbą yra 450–800 eurų, tačiau fotografo paslaugas tikrai reikėtų rinktis ne pagal kainą.
Gerai peržiūrėkite dominančių fotografų portfolio – kitų išgirtos fotografijos gali būti visai nemielos jūsų akiai. Fotografo paslaugoms siūlome numatyti bent 900 eurų biudžetą, kad turėtumėte pakankamai platų pasirinkimą.
Vestuvinė suknelė ir jaunikio kostiumas
Vestuvinė suknelė – tikriausiai didžiausias nuotakos galvos skausmas. Pasirinkimas toks platus, kad galite įsigyti dėvėtą suknelę už 100–600 eurų arba išsinuomoti ar siūtis už 400–2000 eurų. Kadangi suknelė lemia, ar jausitės patogiai ir gražiai savo šventės dieną, siūlome jai netaupyti. Jei turite laiko, turbūt geriausias pasirinkimas – siūti suknelę. Tokiu atveju turėsite suknelę, kuri bus pritaikyta būtent jūsų kūno formoms ir galėsite ją atsiimti dar iki vestuvių, o po šventės parduoti.
Pasisiūti suknelę pas gerai žinomus ir rekomenduojamus siuvėjus vidutiniškai kainuoja 800–1500 eurų. Skaičiuokime, kad suknelei skirsime šių kainų vidurkį – 1150 eurų. Už patogius batelius galite sumokėti iki 100 eurų. Kadangi negalite užsisakyti gero oro, vertėtų pasirūpinti baltu švarkeliu ir baltu skėčiu, kuriems tikrai pakaks 150 eurų.
Kokybiškam jaunikio kostiumui ir batams pakaks skirti iki 1000 eurų.
Grožio paslaugos
Kad šventės dieną atrodytumėte nuostabiai, jums reikės makiažo, šukuosenos ir manikiūro. Makiažas pas patyrusį specialistą kainuos 35–50 eurų, šukuosena, priklausomai nuo plaukų ilgio ir norimos šukuosenos, gali kainuoti 25–40 eurų. Manikiūrui pakaks 15 eurų.
Jaunikio šukuosena kainuos apie 25 eurų. Jei norėsite pasipuošti plaukų aksesuarais, auskarais ar vėriniu, planuokite dar 50–100 eurų.
Šokių pamokos
Kokios gi vestuvės be jaunųjų šokio! Pamokoms pasilikite bent mėnesį iki vestuvių. Jei turite patirties, pakaks trijų pamokų, bet jei ritmas nėra jūsų geriausias draugas, planuokite 5–10 pamokų. Vienos privačios pamokos kaina Kaune yra apie 30 eurų. Skaičiuokime, kad prireiks septynių pamokų, tuomet pasiruošimas šokiui kainuos 210 eurų.
Kitos išlaidos
Nuotakai, be abejo, reikės puokštės. Nesirinkdami labai įmantraus varianto, sumokėsite 30–40 eurų. Norint tinkamai pakviesti svečius, jums reikės kvietimų. Jei negaminsite jų patys, sumokėsite 1–2 eurus už vnt.
Atminimo dovanėlės svečiams gali kainuoti apie 1,5 euro už vnt. Pakankamai nauja idėja – mėgintuvėliai, pripildyti arbata arba saldainiais ir perrišti kaspinėliu. Galite sutaupyti užsisakydami tuščią įpakavimą internetu ir pripildyti patys.
Jei norėsite palinkėjimų knygos, numatykite jai apie 40 eurų. Taip pat nepamirškite aukos už santuokos sakramentą bažnyčioje, kuri nėra tiksliai įvardijama, tačiau, anot jaunavedžių, dažniausiai skiriama 100–150 eurų auka, o ją moka liudininkai arba patys jaunavedžiai.
Tai kiek gi kainuoja vestuvės?
Remiantis mūsų skaičiavimu, nemažas ir linksmas vestuves galima surengti turint 12800 eurų biudžetą, o pasinaudoję patarimais, galite sutaupyti net kelis šimtus. Tačiau nepamirškite, kad norint įmantresnio dekoro, didesnio šou, papildomų pramogų ar vestuvių organizavimo paslaugų, šventės kaina gali žymiai išaugti.