TAIP PAT SKAITYKITE: 30 patarimų, kurie padės kokybiškai išsimiegoti
Kodėl taip nutinka? „Nevalingi traukuliai rankose, kojose arba visame kūne mus užklumpa miego pradžioje“, – teigia miego ekspertas bei knygos „The Power of When“ autorius Michaelas Breusas.
Jaudintis dėl to tikrai neverta, kadangi tokie potyriai labai dažni ir nekenksmingi. Be to, Nacionalinė miego organizacija atskleidžia, kad trūkčiojimus ir krūptelėjimus patiria beveik 70 proc. žmonių, o daugelis jų net neprisimena to, kadangi jie snaudžia, kai tai nutinka, rašoma womenshealthmag.com.
Mokslininkai nėra šimtu procentų tikri, kas sukelia raumenų spazmus, tačiau mano, kad tai susiję su tuo, kad mūsų nervų sistema pereina į miego režimą. Mes atsipalaiduojame, mūsų širdies ritmas sulėtėja, kūno temperatūra krinta, o raumenys pradeda trūkčioti.
„Kitas variantas: iš esmės, jūsų smegenys užmiega anksčiau nei kūnas, o raumenų atsipalaidavimą klaidingai suvokia kaip ženklą, kad krentate“, – teigia M.Breusas.
Jis pastebi dar ir tai, kad šių pojūčių dažnumas susijęs su miego trūkumu: „Kuo jums labiau trūksta miego, tuo greičiau užmiega mūsų smegenys, ir prasideda jau minėti krūpčiojimai“, – sako M. Breusas.
Jis pataria laikytis tam tikro režimo, pavyzdžiui, skirti miegui 8 valandas, nevartoti alkoholio, stengtis įveikti stresą, medituoti, nepersistengti su kofeinu ir išmaniosiomis technologijomis. O jeigu krūpčiojimai yra pernelyg dažni ir jus vargina, M.Breusas siūlo kreiptis į specialistus.
TAIP PAT SKAITYKITE: Gydytojų žodis: kada galima diagnozuoti miego sutrikimą – nemigą