2016 06 29

Kokį sportą renkasi sėkmės lydimi žmonės? Treniruočių tendencijos

Funkcinės ir aukšto intensyvumo treniruotės, asmeninių trenerių populiarėjimas ir bėgimo manija – tokias tendencijas įvardija sporto treneriai, kalbėdami apie pastaruoju metu vyraujančias madas sporte. Tačiau jie atkreipia dėmesį į tai, kad rūpinimasis savo sveikata ir sportavimas vis dažniau siejamas su sėkmę patyrusiais ir savo gyvenimu patenkintais žmonėmis.
Fiziniai pratimai
Fiziniai pratimai / Vida Press nuotr.

Trys sveikatingumo klubo „Impuls“ ekspertai dalijasi savo įžvalgomis, kokias tendencijas pastaruoju metu pastebi tarp sportuojančių.

„Dabar sportavimas tampa tarsi statuso ženklas: jei mankštinuosi, gerai atrodau ir puikiai jaučiuosi, dėl to esu sėkmingas žmogus. Fizinis aktyvumas padeda darbuotojams numalšinti stresą, pagerina jų nuotaiką. O su tokiais žmonėmis yra daug maloniau bendrauti, todėl jiems gyvenime ir sekasi“, – tikina treniruoklių salės vyr. trenerė Raminta Kerulytė.

Kokios dar tendencijos pastaruoju metu pastebimos sporto pasaulyje?

Asmeninis treneris. R.Kerulytė teigia, kad dabar žmonės sveikatingumo ir sporto klubuose jaučiasi vis drąsiau ir noriai renkasi sportavimą kartu su asmeniniu treneriu. Tai, anot jos, leidžia greičiau pasiekti norimų sportinių rezultatų.

„Su asmeniniu treneriu vyksta ilgalaikis darbas – tai žmonėms yra itin patogu, nes nereikia sukti galvos, nuo ko pradėti treniruotę, ką konkrečiai daryti. Treneris viskuo pasirūpina: jis pasako, ar asmuo teisingai daro pratimus, paaiškina, jei atsiranda kokių nors nesklandumų“, – teigia R.Kerulytė.

„Impuls“ sporto dalies vadovas Antanas Sakalauskas sako, kad pastaruoju metu pastebima tendencija, jog kartu su asmeniniu treneriu noriai sportuoja ir 2–4 žmonių grupelės.

„Taip galima kartu siekti tikslo, ugdomas bendruomenės jausmas. Grupelės nariai varžosi tarpusavyje, vienas kitą motyvuoja ir palaiko“, – sako A.Sakalauskas.

Funkcinės treniruotės. Grupinių treniruočių vyr. treneris Andžej Gunevič sako, kad dabar pastebimas funkcinių treniruočių išpopuliarėjimas.

„Funkcinėse treniruotėse gali dalyvauti visi, kadangi tie patys pratimai gali būti tiek lengvesni, tiek sunkesni. Visada galima rasti sau tinkamą krūvį. Be to, tai gana efektyvios treniruotės, nes daromi ir jėgos, ir širdies stiprinimui, ir lankstumui skirti pratimai “, – tikina treneris.

Anot A.Sakalausko, funkcinių treniruočių populiarumą lemia pasikeitęs visuomenės požiūris į žmogaus grožį.

„Anksčiau labai dažnai būdavo siekiama užsiauginti kuo daugiau raumenų, o dabar žmonės nori tiesiog būti aktyvūs, stiprūs, ištvermingi ir gražūs. Funkcinės treniruotės leidžia tai pasiekti. Be to, jos yra įdomios, žmogus daro skirtingus pratimus ir lavina skirtingus kūno raumenis“, – sako A. Sakalauskas.

Fotolia nuotr./Sportuojanti mergina.
Fotolia nuotr./Sportuojanti mergina.

Aukšto intensyvumo treniruotės. Treneris A.Gunevič teigia, kad dabar žmonės labai pamėgo aukšto intensyvumo treniruotes, kurių metu didelis fizinis krūvis keičiamas trumpais poilsio etapais. Šių treniruočių metu sudeginama labai daug kalorijų.

„Žmonėms šios treniruotės yra labai priimtinos, nes jos yra gana trumpos, todėl tinka savo laiką taupantiems asmenims, ir labai efektyvios, nes rezultatai pasiekiami tikrai greitai. Svarbiausia, kad pratimai būtų daromi taisyklingai, o treneriai išmanytų savo darbą ir atsižvelgtų į kiekvieno žmogaus poreikius“, – sako sveikatingumo klubo treneris.

Bėgimas. Jau turbūt nė vieno pavasario ir vasaros nebeįsivaizduojame be maratono ar pusmaratonio bėgimų. A.Gunevič tikina, kad šiuo metu bėgimas vis dar neapleidžia savo pozicijų tarp populiariausios sportinės veiklos.

„Dabar labai smarkiai daugėja bėgiojančių žmonių, sakyčiau, kad šis sportas tikrai yra „ant bangos“. Žmonės renkasi įvairias distancijas ir skirtingas erdves, kur jiems labiau patinka bėgti: ar prie upės, ar mieste, ar miško takeliais, ar tiesiog sporto klube ant bėgimo takelio“, – sako treneris.

Anot A.Sakalausko, kartais bėgimo entuziastai, nežinodami, kaip taisyklingai sportuoti, gali labai smarkiai pakenkti savo sąnariams. Tokiu atveju jis pataria nebijoti kreiptis į sporto trenerius.

„Jie patars, kaip tinkamai bėgioti, kokių pratimų reikia, norint apšilti, ir kaip apskritai sportuoti, nežalojant savo sveikatos“, – priduria A.Sakalauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai