Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 09 29

Kokie drabužiai ir aksesuarai gadina mums sveikatą?

Gerai žinome posakį – grožis reikalauja aukų, tiesa? Tenka pripažinti – kai turime omenyje drabužius, dauguma iš mūsų būtent taip ir pasakytų. Nuo aukštakulnių nutirpę kojų pirštai? Ne bėda. Nuolat garsus skleidžiantis pilvas, nes dėvite itin aptemptus ir figūrą koreguojančius džinsus? Galima tai iškęsti. Tačiau kai kurių drabužių dėvėjimas gali turėti tokių pasekmių, kurios tikrai neprilygsta kojų pirštų skausmui ir įsiaudrinusiam pilvui.
Mergina lovoje.
Mergina lovoje. / Shutterstock nuotr.

Štai kelios stiliaus detalės ir jų nešiojimo pasekmės, kurios privers užgniaužti kvapą.

Aukštakulniai

Fotolia nuotr./Raudoni aukštakulniai
Fotolia nuotr./Raudoni aukštakulniai


Ne veltui šie batai vadinami žudikais. Iššokę pėdos kauliukai, nuospaudos ir pirštų deformacijos – labiausiai paplitę nusiskundimai. Jei stypčiosite ant aukštos pakulnės (5 cm ir aukštesnės), galite turėti ir dar rimtesnių problemų. Pavyzdžiui, gali įskilti kaulai, yra tikimybė pasitempti kulkšnį ar net pažeisti Achilo sausgyslę. Taip pat yra tikimybė atsirasti ir vadinamajai Haglundo deformacijai (užkulnio išaugai).

Aptempti džinsai

Fotolia nuotr./Aptempti džinsai
Fotolia nuotr./Aptempti džinsai

Ar iš tiesų jūsų užpakaliukas atrodo seksualiai? Taip, tikriausiai. Tačiau jei įsprausite savo kojas ir dubenį į itin aptemptus džinsus, tuomet galite tikėtis sulaukti virškinimo problemų, pavyzdžiui, dujų nelaikymo. Yra ir dar viena, labai nemaloni bėda – meralgia paresthetica – šlaunies nervo nutirpimas, kuomet koja yra per daug suspaudžiama, gali atsirasti nemalonus dilgčiojimas ar aštrus skausmas išorinėje šlaunies pusėje. Galbūt tokį jausmą galėsite apibūdinti taip: „Nejaučiu savo kojos“.

Taip pat skaitykite: Išradinga mergina: kaip įlįsti į mažesnius džinsus

Šlepetės per pirštą

Shutterstock nuotr./Mergina paplūdimyje
Shutterstock nuotr./Mergina paplūdimyje


Tikriausiai pagalvojote, kaip tokia patogi avalynė gali sukelti kokių nors problemų? Iš tiesų, tokie plokšti batai nesukuria tinkamos atramos stuburui, gali išsivystyti kulno ir pado uždegimas – plantar fascitis. Dar blogiau: smagus pliaukšėjimas avint tokias šlepetes iškreipia jūsų ėjimą, t. y. jums tenka eiti mažesniais žingsniais ir suriesti kojų pirštus. Visa tai gali baigtis klubų, kelių ir nugaros skausmais. Jei nenorite atsisakyti tokios avalynės, pabandykite bent jau rinktis tokią, kuri suteiktų didesnę atramą, ir neavėkite jos ilgą laiką.

Figūrą formuojantys drabužiai

„Fotolia“ nuotr./Mergina su korsetu
„Fotolia“ nuotr./Mergina su korsetu

Pagalvokite, kaip stipriai norite turėti plokščią pilvuką? Jūsų talijos suspaudimas gali patobulinti jūsų kūno linijas, tačiau kartu gali sukelti rėmenį ir skrandžio rūgšties refliuksą. O ką ir kalbėti apie sutrikdytą žarnų darbą... Patarimas: darykite atsilenkimus arba tiesiog pabandykite pamilti savo netobulas kūno formas.

Didelės rankinės

Fotolia nuotr./Rankinė ir bateliai
Fotolia nuotr./Rankinė ir bateliai

Puikiai žinome, jog visas moters gyvenimas telpa vienoje rankinėje. Tačiau didelės rankinės nešiojimas gali būti bloga žinia jūsų kūnui – nugaros skausmas, įsitempę pečiai ir netgi galvos skausmas. Jei ilgą laiką nešiosite sunkius krepšius, net ir jūsų sąnariai gali pradėti kentėti nuo artrito. Nenorite nusipirkti mažesnės? Tuomet paieškokite rankinės su tvirtesne rankena, kuri nevargintų jūsų peties, ar nusipirkite lagaminėlį.

Siauros kelnaitės

Fotolia nuotr./Džiaunamos kelnaitės
Fotolia nuotr./Džiaunamos kelnaitės

Galvojate kokią žalą gali padaryti kelnaitės su juostele? Tokios itin mažos kelnaitės beveik nepridengia intymių vietų ir neapsaugo nuo bakterijų plitimo, pavyzdžiui, grybelio ar šlapimo takų infekcijų. Jei iš tiesų negalite atsisakyti tokių apatinių dėvėjimo, tuomet ieškokite bent jau tokio „siūlo“, kuris būtų pagamintas iš orui laidžios medžiagos.

Auskarai

Scanpix ir zara.com nuotr./Iš kairės: Zara ir Balmain modelis Paryžiaus mados savaitėje
Scanpix ir zara.com nuotr./Iš kairės: Zara ir Balmain modelis Paryžiaus mados savaitėje


Dauguma iš mūsų žinome, jog pigi juvelyrika dažniausiai gaminama iš nikelio, o tokie papuošalai gali sukelti alergines reakcijas. Dideli, kabantys auskarai taip pat gali pridaryti nemažai žalos – nukarę ausų speneliai ar net didelės išplėštos skylės. Apsilankymas pas dermatologą ar plastinės chirurgijos specialistą gali padėti pataisyti padėtį, tačiau tokios procedūros gali būti skausmingos ir brangios.

Kaklaraiščiai

123rf.com nuotr./Sėkmė
123rf.com nuotr./Sėkmė


Netgi vyrai nėra išimtis! „The British Journal of Ophthalmoloy“ paskelbtas tyrimas atskleidė, jog kasdien nešiojamas itin tvirtai užveržtas kaklaraištis gali padidinti spaudimą akyse ir sukelti glaukomą. Ei, vyručiai, šiek tiek atlaisvinkite kaklaraiščius!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs