2016 01 29

Kokie veiksmai socialiniuose tinkluose gali pakenkti karjerai?

Socialiniuose tinkluose visi mes sėkmingi, drąsūs ir dažniausiai agresyvesni, nei bendraudami gyvai. Kartais tai tikrai atsisuka prieš mus pačius.
Moteris susirinkime
Moteris susirinkime / Vida Press nuotr.

Tad perkratome feisbuką (ypač tą dalį, kurią rodome viešai), triname ir daugiau nebeskelbiame tokių dalykų: 

1. Piktų žodžių apie darbovietę 

Net koketiškos ir neapgalvotai mestelėtos frazės („Tingiu eiti į darbą...“, „Kaip man viskas nusibodo...“, „Mano bosas – idiotas, o tavo?“) gali pakenkti esamai ar būsimai pozicijai – jei koks „galvų medžiotojas“ sugalvos pasidomėti jūsų socialinių tinklų aktyvumu. 

Vida Press nuotr./Kolegės biure
Vida Press nuotr.

2. Privačios informacijos 

Neperženkite ribos tarp asmeninio ir skaitmeninio gyvenimo. Tarpusavio santykių niuansai, problemos, natūralistinės savijautos detalės ar atviros nuotraukos neturėtų būti skiriamos svetimoms akims. Nepamirškite mygtuko „Skelbti tik draugams“. 

3. Nuotraukų iš vakarėlių 

Vakarėliai ir šventės – svarbi gyvenimo dalis, bet neturi atrodyti svarbiausia. Šokiai ant stalų, pokeris, kai lošiama nusirengiant, sunkios pagirios tegul lieka slapčiausiame aplanke. Kriterijus paprastas: nerodome socialiniuose tinkluose nieko, ko negalėtume parodyti mamai. 

Vida Press nuotr./Pagirios
Vida Press nuotr.

4. Nekorektiškų tekstų 

Nerašykite „tuose internetuose“ frazių, kurių nedrįstumėte garsiai ištarti padorioje kompanijoje ar policijos pareigūno akivaizdoje. 

Pagunda įsivelti į ginčus pabėgėlių, gėjų, abortų, religijos ir kitomis prieštaringomis temomis – didelė. Tačiau vėlgi – nerašykite „tuose internetuose“ frazių, kurių nedrįstumėte garsiai ištarti padorioje kompanijoje ar policijos pareigūno akivaizdoje. 

5. Begalinių skundų

Jei socialinių tinklų griebiatės kaip psichoterapijos, jie gali atspindėti iškreiptą atvaizdą – aišku, kad tada jūsų feisbuke ar tviteryje vyraus tik skundai, kaip sunku gyventi. Profilaktiškai kartkartėmis pereikite savo paskyrą ir ištrinkite tokius tekstus arba padarykite juos privačius.

6. Agresyvių darbo skelbimų 

Profesionalų socialinis tinklas LinkedIn ar specialios feisbuko grupės – puiki vieta karjeristėms ir karjeristams burtis, tačiau reikia skirti darbo paieškas ir potencialių darbdavių persekiojimą. Socialiniai tinklai leidžia keistis informacija, įgyti naujų žinių, bet siųsti žinutes maldaujant darbo tikrai nedera. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai