„Kiekvienas kampelis mano kažkaip pažymėtas, apgalvotas – netgi malkinė. Vyras ją padarė maždaug prieš dešimt metų iš kreivuolių ir žurnale „Sodo spalvos“ ji buvo aprašyta kaip vienas originaliausių medžio dirbinių. O liaudiškiausios sodybos vardas suteiktas už tai, kad pas mus yra senųjų liaudies rakandų – vežimas, girnapusių ratai, rūpintojėlis... Visus šiuos daiktus įsigijome patys – teko ieškoti, kas parduoda“, – pasakojo pašnekovė.
Sodybos kieme taip pat yra erdvi pavėsinė, sūpynės, laužavietė, dekoratyvinis baseiniukas, apsodintas įvairių pabalių žolynais ir daugiametėmis gėlėmis, kurios nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens melsvais žiedais džiugina akį, žaliasis kampelis su rožėmis, vieno dailininko dovanota gėlininkės skulptūra, radusi vietą tarp žiedų.
Be galo myli gėles
„Pats sklypas buvo nedėkingas – jis leidosi žemyn, ir namas atsidūrė viduryje, todėl reikėjo sukti galvą, kaip viską gražiai suplanuoti. Be to, sklype buvo pušų, o tuo metu kirsti jų nebuvo galima. Tik po kurio laiko gavome leidimą tai padaryti, nes pušys senos - tapo pavojinga, kad nulūš ir užkris ant namo. Pušų šaknys yra paviršinės, jos ištraukia iš paviršiaus visą drėgmę, o kai žemė ir taip buvo prasta, kad augalai augtų, reikėjo nuolat ją papildyti atvežtine.
Po truputį aplinka įgavo tokį vaizdą, koks yra dabar. Be galo myliu gėles, seniai jomis domiuosi, priklausiau Druskininkų gėlininkų sąjungos tarybai.
Pagrindinė mano gėlių oazė ir poilsio vieta – prie įėjimo į namą. Čia daugiausia žiedų. Labai mėgstu pelargonijas ir turiu jų labai daug rūšių. Visi stebisi, kaip aš spėju jas visas laistyti ir prižiūrėti, bet man tai patinka.
Pati darau iš gipso vazonus, sodinu į juos gėles ir apstatau jais erdvę. Pelargonijoms, kitoms žydinčioms gėlėms jie tobulai tinka – ir nešalta, ir drėgmė išsilaiko. Jau kelerius metus taip auginu gėles, ir šis būdas man pasiteisino.
Taip pat turiu ir daugiamečių gėlių. Joms reikia mažiau priežiūros, tačiau laistyti, tręšti vis tiek reikia. Namas senos statybos, normalios laistymo sistemos nėra, todėl laistome iš upelio. Šiam tikslui iškasėme tvenkinuką. Upelio vanduo minkštesnis, matau, kad gėlėms jis tinka ir patinka“, – teigė Janina.
Taigi Janinos atsakomybė – grožį teikiantys augalai, o jos vyras įgyvendina žmonos užsakymus, kuriems reikia vyriškų rankų, pavyzdžiui, padaro kompozicijas iš akmenų. Janinai belieka tik akmenukų surinkti ir nupiešti vyrui, ko ji norinti.
„Darbo yra, bet šis darbas patinka, todėl man tai malonumas. Jeigu nemėgčiau, jau seniai būčiau daug ko atsisakiusi. Nuolat norisi kažką atnaujinti. Norisi, kad būtų ir gražu, ir originalu, kitaip nei pas kitus. Turiu labai daug idėjų, ką dar norėčiau pakeisti, bet viskam pritrūksta laiko“, – atviravo pašnekovė.
Moteris 42 metus dirbo kineziterapeute, o išėjusi į pensiją ir toliau gyvena labai aktyviai: mankštinasi, važinėja dviračiu, plaukioja, pagaliau gėlės – ne vienintelis jos pomėgis. Ji dar ir piešia, lipdo, siuva. Taigi veiklos jai netrūksta, tačiau todėl ir gyvenimo džiaugsmo ji turi su kaupu.
Dalyvaukite konkurse „Mano kiemas“
Konkurse dalyvauti gali visi – nesvarbu, ar jūs turite didelę sodybą, o gal gėlyną įkūrėte jaukiame balkone ar šalia daugiabučio namo.
1. Siųskite savo kiemo, sodybos nuotraukas (ar vaizdo įrašą – jie ypač laukiami).
2. Kartu su nuotraukomis (būtinai – viename laiške!) pridėkite ir tekstą, kuriame būtų surašyta, per kiek laiko sukūrėte aplinką, kaip puoselėjate savo sodybą, kodėl jums tai svarbu ir kuriame rajone ji yra.
3. Viską siųskite adresu gyvenimas@15min.lt. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono numerį ir adresą.
Konkursas truks iki vasaros pabaigos, o vieną nugalėtoją apdovanosime rugsėjo mėnesį. Jam atiteks įmonės „Gardenis“ įsteigtas prizas – aliuminio ir grūdinto stiklo šiltnamis „Ventus“.
Laukiame vaizdų, istorijų ir įkvėpimo!