2015 11 02

Konsultuoja specialistė: ką derėtų žinoti namuose klojant laminato grindis

Įrengiant ar atnaujinant namus labai svarbu pasirinkti tinkamą grindų dangą. Ji turi būti ne tik estetiška, lengvai prižiūrima, sveika ir maloni vaikams, bet ir pagal jūsų kišenę.
Ant grindų miegantis šuo
Ant grindų miegantis šuo / „Fotolia“ nuotr.

Tad ką gi derėtų žinoti, jei nusprendėte susidėti laminatą, pataria grindų dangos gamintojo „Tarkett“ atstovė  Lietuvoje Vaida Mulerskaitė.

Laminato grindų dangos istorija, skirtingai nei medinių grindų, gerokai trumpesnė, prasidėjusi 1977 metais Švedijoje.

Laminato grindų lentas sudaro trys sluoksniai: viršutinis – derva apdorotas dekoruotas popierius su dėvėjimuisi, chemikalams, šviesos poveikiui atspariu permatomos dervos sluoksniu.

Vidurinis sluoksnis – medienos plaušų plokštė. Ji gali būti skirtingo tankio, paprastai kuo tankesnė, tuo tvirtesnė. Taigi, lyginant tarpusavyje skirtingos kainos laminatą, dažniausiai sunkesnis bus ir brangesnis.

Apatinis sluoksnis – stabilizacinis. Veikiant drėgmei ir svyruojant temperatūrai, medienos plaušų plokštė keičia matmenis, todėl apatinis sluoksnis skirtas matmenų pokyčiams sumažinti. Šis sluoksnis gaminamas iš impregnuoto popieriaus, faneros, plastiko ar kitų medžiagų. Visi sluoksniai supresuojami. Laminatas gali būti 5–12 mm storio. 

„Fotolia“ nuotr./Klojamos laminato grindys
„Fotolia“ nuotr./Klojamos laminato grindys

Turbūt nė viena grindų danga per tokį trumpą laiką nebuvo tiek ištobulinta. Pirmąsias laminato grindis buvo būtina klijuoti prie pagrindo, ant kurio jos klojamos. Išradus surakinimo mechanizmą, XX a. pabaigoje laminato grindys tapo populiarios namuose.

Vėliau pasipylė klientų skundai, kad šios grindys traukia dulkes (iki tol dominavęs medis – natūralus antistatikas), kad, patekus drėgmei į tarpus tarp lentų, jos pučiasi. Šiandien daugelis laminato dangų rinkoje – antistatinės, su papildomai impreguotomis surakinimo sistemomis arba gaminamos iš tankesnės medienos plaušų, kad būtų atsparesnės drėgmei.

Išties laminato grindų dizaino įvairovė gerokai didesnė nei natūralaus medžio, nes ši gamybos technologija leidžia pigiau ir greičiau sukurti unikalų vaizdą, todėl nenuostabu, kad gamintojai tarpusavyje konkuruoja.

Palyginti su natūraliu parketu, laminato grindys, ypač jei jas klosite plūduriuoju būdu, – pigesnės. Visgi reikėtų paminėti, kad jos yra šaltesnės nei medinės grindys, be to, išklojus plūduriuoju būdu ir likus minimaliam oro tarpui, jums gali nepatikti garsas vaikštant su bateliais ar šlepetėmis.

Tie, kas laminato grindis keitė medinėmis, yra pateikę ir tokį argumentą: „Į laminatą per garsiai skrebina šuns nagai.“

Priežiūra. Laminato grindų priežiūra panaši kaip ir parketo. Svarbiausia – nuvalyti abrazyvines daleles ir grindis valyti naudojant kuo mažiau vandens.

Kaip kloti? Kadangi laminato grindys gali keisti matmenis, jas dažniausiai rekomenduojama įrengti plūduriuoju būdu: ant lygaus, švaraus ir sauso pagrindo tiesti paklotą ir ant jo kloti laminato lentas jas surakinant vieną su kita. Specialių paklotų rinkoje yra daug ir įvairių, rinkiės rekomenduojamą gamintojų.

Prastos kokybės paklotas laikui bėgant gali subliūkšti, ir grindų skleidžiamas garsas taps problema ne tik jums, bet ir jūsų kaimynams. Jei norite, kad grindys mažiau barškėtų, rekomenduojamas specialus akustinis paklotas.

Plačiau apie grindų dangas ir jų priežiūrą skaitykite 44-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (Nr. 44)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (Nr. 44)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis