- Tam, kad nuimtumėte pleistrą be skausmo (juk būna, kad šie prilimpa taip, jog primena tikrą depiliaciją vašku!), suvilgykite jį šlakeliu degtinės, kuri padės ištirpdyti klijus. Tas pats patarimas galioja ir tada, jeigu norite pašalinti lipdukų žymes.
- Tarpai tarp plytelių vonioje, duše ar tualete greitai praranda savo spalvą ir pajuosta. Pripildykite butelį su purkštuvu degtinės ir apipurškite nešvarias vietas, kurias sunku išvalyti. Palaukite 5–10 minučių ir nuplaukite vandeniu. Alkoholis kuo puikiausiai susidoroja su grybeliu, pelėsiais bei kitais mikroorganizmais.
- Degtinė tiks ir langams valyti ar bet kokiems stikliniams paviršiams (netgi akiniams), kadangi suteikia blizgesio ir švytėjimo. Be to, sunaikina daugelį bakterijų. Suvilgykite ja medžiaginę šluostę ir gerai nušveiskite nešvarius paviršius.
- Prailginkite ką tik pagaląstų peilių „gyvenimą“ ir pamerkite juos į stiklinę su degtine. Tai apsaugos peilių ašmenis nuo greito surūdijimo.
- Dezinfekuokite batus. Degtinė padės išvengti nemalonaus kvapo, tad tiesiog papurkškite jos į avalynės vidų ir palikite išdžiūti. Šis patarimas tiks ir tada, jeigu skundžiatės prakaituojančiomis kojomis. Galite jas ištepti degtine bei palikti išdžiūti – tai padės sunaikinti bakterijas, kurios sukelia nemalonų kojų kvapą.
- Vaisinės muselės – tikra rudens bėda. Kaip jų išvengti? Sumaišykite 30 ml degtinės su keliais indų ploviklio lašeliais ir 400 ml vandens. Gautu skysčiu patrinkite tas vietas, kur mėgsta rinktis vabzdžiai, ir pamatysite, kad jie greitai paliks jūsų namus.
- Rudens sodo darbai dar tęsiasi, tad verta atsiminti ir įsidėmėti, kad degtinė greitai nugalabija piktžoles, kurios dygsta jūsų darželiuose. Apipurkškite visas norimas vietas šiuo skysčiu ir laukite rezultato.
- Degtinė gali padėti ir nuo pleiskanų. Galite išbandyti štai tokį receptą: stiklinėje degtinės išmaišykite 2 arbat. š. malto rozmarino ir palikite kelioms dienoms tamsioje vietoje. Vėliau perkoškite ir naudokite gautą skystį galvos odai masažuoti. Leiskite išdžiūti ir galvą ištrinkite įprastu būdu.
- Numuškite aukštą temperatūrą. Pasiruoškite 50 ml šilto vandens, kurio temperatūra būtų 37–38 ºC. Kodėl būtent tiek laipsnių? Nes trindami labai karštu arba vėsiu vandeniu, temperatūros išvargintam ligoniui sukelsime dar didesnį diskomfortą. Be to, didelė tikimybė, kad šaltas vanduo paskatins kraujagysles susiaurėti, o šio veiksmo rezultatas – spazmai, kurie tik pablogintų karščiuojančiojo būklę. Taigi į minėtus 50 ml šilto vandens įpilkite 9 proc. maistinio acto. Jei tektų trinti sergantį vaiką, tuomet pakanka 30 ml acto, o suaugusiajam rekomenduojama įpilti 50 ml. Vandenį ir maistinį actą labai gerai sumaišykite. Kad ši priemonė nuo karščiavimo būtų dar efektyvesnė, galite į sumaišytą tirpalą įpilti 2 valg. š. atskiesto medicininio spirito arba paprasčiausios degtinės. Kadangi toks tirpalas (maistinis actas, vanduo ir atskiestas medicininis spiritas ar degtinė) dar sparčiau garuos, kūno temperatūra turėtų nukristi greičiau.
- Tegul gėlės žydi ilgiau! Į vazoje esantį vandenį įlašinkite kelis lašus degtinės, įberkite 1 arbat. š. cukraus ir gerai išmaišykite. Beliks merkti gėles ir džiaugtis jų aromatu bei nuostabiais žiedais.
- Nuvalykite papuošalus. Juos pamirkykite degtinėje 5 minutes ir tuomet išėmusios gerai nušveiskite skudurėliu, kad švytėtų. Praskalaukite vandeniu.
- Dezinfekuokite. Jeigu po ranka neturite jokios kitos priemonės, o susižeidėte, dezinfekcijai puikiai tiks ir degtinė, kadangi užmuša visas bakterijas ir mikrobus.
- Pašalinkite riebalų dėmes. Jeigu ant mylimo drabužio užtiško riebalų dėmė, suvilgykite ją degtinės šlakeliu ir meskite tiesiai į skalbyklę. Neliks nė žymės.
Galbūt žinote dar kitų puikių degtinės panaudojimo būdų? Kviečiame jais pasidalyti komentarų skiltyje!