Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 03 17

Kvepiantys plovikliai, skalbikliai ir gaivikliai – kuo rizikuojame

Indų plovikliai, skalbikliai, minkštikliai, oro gaivikliai ir kita buitinė chemija dažnai labai maloniai kvepia, bet, kaip perspėja medikė, daug dirbtinių kvapų aplinkoje kelia riziką.
Bakterijos ir nešvarumai buityje: kaip su jomis kovoti?
Kvepiantys plovikliai, skalbikliai ir gaivikliai – kuo rizikuojame / Fotolia nuotr.

„Uoslė skirta dviem pagrindinėms funkcijoms, t.y. tam, kad atpažintume pavojų ir tam, kad jaustume kvapą ir skonį valgant. Užmaskavus netinkamus kvapus, visų pirma mes patenkame į pavojų neatpažinti kvapų, kurie yra pavojingi“, – pabrėžia Kauno klinikų ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytoja dr. Alina Kuzminienė.

Kitas aspektas, pasak jos, yra tai, kad kvapiosios medžiagos ir jų priedai gali paveikti mūsų organizmą ir sveikatą neigiamai.

Pasak medikės, pavyzdžiui, oro gaiviklis kartais veikia taip, kad jo kvapiosios medžiagos nustelbia kitus kvapus ir jie taip užmaskuojami, tačiau taip būna ne visada.

„Dažniausiai sudėtyje yra tokių medžiagų ir papildomų cheminių priedų, kurie gali blokuoti uoslės receptorius, slopinti nervinį impulsą, t.y. slopinti ir neleisti smegenims suprasti, kad aplinkoje yra nepageidaujamų kvapų, o kartais iš tiesų būna tokių cheminių medžiagų, kurios sugeria blogus kvapus ir nenatūraliais kvapais užmaskuoja arba pakeičia blogą kvapą“, – pasakoja Kauno klinikų ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytoja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs