Svarbiausia – tvirtos ir patvarios medžiagos
Specialistės teigimu, renkantis lauko baldus geriausia apsvarstyti iš tvirtų medžiagų, tokių kaip plienas, tiko mediena ir aliuminis pagamintus produktus. „Pastaroji medžiaga yra bene tinkamiausia. Aliuminis, dažomas milteliniu būdu, tampa apsaugotas nuo rūdžių, kurios gadina ne tik estetinį vaizdą, bet ilgainiui gali susilpninti pačią konstrukciją. Toks dažymo būdas užtikrina, kad baldais galėsite džiaugtis ilgai netgi tose vietovėse, kur oras drėgnas ir druskingas“, – pasakoja L.Rudinskaitė ir priduria, jog iš aliuminio gali būti konstruojami tiek baldų rėmai, tiek paliekama atvira konstrukcija, kuri šiuo metu yra itin madinga. Rėmai apipinami sintetinio pluošto vytelėmis arba aptraukiami specialiai laukui pritaikytomis medžiagomis, o atviros konstrukcijos derinamos su skirtingais komponentais – lauko audiniais, medžiu, ratano vytelėmis.
L.Rudinskaitė pabrėžia, jog ne mažiau svarbu parinkti ir tinkamus minkštų baldų dalių audinius – svarbu, kad jie būtų ne tik minkšti ir malonūs liesti, tačiau ir patvarūs, atsparūs nepalankioms oro sąlygoms. „Paprastai tai impregnuoti, greitai džiūstantys, vandens neįgeriantys audiniai, kurie yra dar ir atsparūs UV spinduliams, todėl neblunka. Aukščiausios kokybės baldams naudojamas švelnus kaip medvilnė, bet itin atsparus įvairiems aplinkos poveikiams, patentuotas Sunbrella® audinys. Tai yra ypatingai tankaus audimo 100% akrilo pluoštas, turintis 98 proc. apsaugą nuo UV spindulių. Neperšlampantis, bet laidus orui, atsparus dėmėms, purvui, pelėsiui. Audinys nesitraukia ir neišsitampo, yra atsparus nusidėvėjimui. Net ir nuolatinis ilgalaikis naudojimas nepakeičia būklės daugelį metų“, – pasakoja specialistė.
Tačiau ji pažymi, jog kad ir kokio stiprumo medžiaga būtų, ja vis tiek svarbu tinkamai rūpintis – dengti neperšlampančiais uždangalais arba baldų pagalvėles laikyti sausoje patalpoje. Ypač tuomet, kai baldais nesinaudojama ilgesnį laiką.
Funkcionalus minimalizmas ir jaukumas
Pasak specialistės, vienu esminių faktorių renkantis lauko baldus šiuo metu tampa jų funkcionalumas, o klientai vieningai renkasi minimalistinę estetiką. „Lauko baldai turi būti patogūs, lengvi ir pritaikomi prie aplinkos. Tai padaryti paprasčiausia naudojant modulinius baldus. Jie sujungiami iš atskirų dalių, todėl esant būtinybei lengva juos pernešti kitur, pakeisti išdėstymą. Vienas baldų komplektas gali būti transformuojamas ir keisti savo išvaizdą pagal poreikius ir nuotaiką“, – tikina L.Rudinskaitė ir priduria, jog tai neturi būti didelis komplektas – visuomet galima rinktis ir kompaktišką, nedideliam balkonui tinkantį modelį, kuris gali būti transformuojamas į sofą su staleliu, trivietę sofą, gultą, kampą ar netgi būti išardytas ir naudojamas atskiromis dalimis.
„Tokių tendencijų atsiradimui greičiausiai įtaką daro ir tai, kad žmonės vis dažniau renkasi kokybę, kuri tarnaus daugelį metų, o ne pigius, bet vienkartinius baldus. Todėl ir pasirinkimai tampa saugesni, baldų dizainas nuosaikesnis, lengviau derinamas prie įvairių stilių, detalių, sezono tendencijų“,– pasakoja specialistė. Pasak jos tai atsispindi ir baldų spalvinės gamos pasirinkime – čia dominuoja ramios žemės spalvos, populiariausia įvairių atspalvių pilka. Taip pat, L.Rudinskaitė pažymi, jog į perkamiausių lauko baldų sąrašus grįžta ir retro stiliaus formos, suteikiančios išskirtinį įvaizdį bet kuriai terasai ar balkonui ir tampančios stilingu akcentu.
Specialistės teigimu, ieškantys jaukumo ir norintys savo ramybės oazę susikurti terasoje, kaip dekoro elementus gali naudoti apšvietimo sistemas. „Drėgmei, vandeniui, dulkėms atsparūs, pakraunami lauko šviestuvai suteikia jaukumo bet kokiai aplinkai. Stilingos formos, nuotolinis valdymas, skirtingi šviesos intensyvumai, ilgas veikimas. Pasitelkus šiek tiek kūrybiškumo, naudojant spalvingus lempų gaubtus ir kitas detales, galima susikurti žaismingą ar romantišką nuotaiką ir gyvenimo būdą atitinkančią, džiuginančią aplinką“, – pasakoja L.Rudinskaitė.