„Balis – atgaiva kūnui ir sielai, todėl po truputį jį tempiu namo į Lietuvą, – šypsosi aktorius. – Namuose su žmona Ieva susikūrėme bališką interjerą – parsivežėme pastelinių spalvų baldų, raižytų šviestuvų gaubtų, įvairių dekoracijų iš bambukų, palmių lapų, nendrių stiebų.“
Dar vienas jo pamėgtas Balio dvasia alsuojantis kampelis – Druskininkai. Į čia esantį, prieš porą metų duris atvėrusį viešbutį „Flores“ kiekviena kruopščiai atrinkta interjero detalė atkeliavo tiesiai iš Indonezijos.
Anot L.Pobedonoscevo, baliečiai – kruopščiausi ir profesionaliausi meistrai, puoselėjantys gilias savo amatų tradicijas.
„Gyvendamas Balyje, pas vieną mokytoją namuose lankiau aktorinio meistriškumo ir judesio pamokas, kurių metu pagal Michailo Čechovo sistemą dirbdavome su tradicinėmis Balio kaukėmis, – pasakoja L.Pobedonoscevas. – Pertraukų metu turėjau galimybę stebėti lotoso pozoj sėdintį ir nuo ryto iki vakaro rankomis tas kaukes drožinėjantį meistrą. Tą baliečiai daro labai greitai ir preciziškai. Jeigu jie nuo vaikystės užsiimta medžio drožimu, tą darys iki pat gyvenimo galo. Baliečiai – lyg kruopštūs juvelyrai, lenkiu galvą prieš juos.“
Balyje nėra fabrikų. Tiek aktoriaus namuose, tiek „Flores“ viešbutyje esantys daiktai sukurti paprastų amatininkų rankomis, dažnai – tiesiog gatvėje.
„Ten gyvenimas vyksta lauke. Ir daiktus jie pjausto, pina, drožinėja tiesiog gatvėje, – pasakoja vyras. – Pirmą kartą važinėjant po Balį, man didelį įspūdį padarė šalikelėse pardavimui išstatyti tūkstančiai įvairiausių statulų. Anksčiau maniau, kad tokie daiktai gaminami fabrikuose, pjaustomi lazeriais, o pasirodo – čia jie savo rankomis tai daro.“
Balyje vyraujančių spalvų bei tekstūrų gausu ir Leo pamėgtame „Flores“ viešbutyje – čia galima rasti iš Indonezijos atvežtą laimę nešančią lavą, šimtmečius po žeme išgulėjusį medį, smiltainį, jūros bangų nuglūdintus akmenukus, tikmedį, mango medį, bambukus, bananų lapus, įvairiausius drožinius, mozaikas, skulptūras ir dar daugybę kitų Balyje randamų interjero detalių.
„Švarios mintys, švari kalba, gražūs poelgiai – baliečiai tuo tiki ir tuo gyvena“, – sako L.Pobedonoscevas ir priduria, jog pačiam tuo tikėti taip pat nėra sunku, kuomet esi Balio istoriją ir energiją spinduliuojančioje aplinkoje.