„Dažnai šeimininkai nepastebi pirmųjų gyvūno peršalimo požymių, tokių kaip kosulys, suprastėjęs apetitas, čiaudulys, – pranešime žiniasklaidai sako parduotuvių tinklo „Kika“ veterinarijos gydytoja, farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė. – Pirmiausia, reikėtų žinoti, kad sumažinti peršalimo ligų riziką įmanoma pasirūpinus tinkamomis priemonėmis, skirtomis artėjantiems šaltiems orams ir drėgmei, šiuo metu karaliaujančiai lauke. Prevencija – geriausias būdas užtikrinti gerą augintinio savijautą.“
Trys K.Ausmanės išskirtos priemonės, kuriomis būtina aprūpinti gyvūną artėjant žiemai:
Vitaminai. Šaltuoju metų laiku tiek į lauką vedamų šunų, tiek namuose gyvenančių kačių imunitetas silpnėja. Stiprinant imunitetą didesnė tikimybė organizmui atsispirti jį puolančioms ligoms, todėl rekomenduojama mitybos racioną papildyti specialiais vitaminais, kurie parduodami gyvūnų priežiūros parduotuvėse ar veterinarijos klinikose kaip tabletės ar skystis. Tokio iš natūralių sudedamųjų dalių sudaryto preparato kaina, priklausomai nuo sudėties ir talpos, gali svyruoti nuo kelių iki keliasdešimties eurų.
Pėdų balzamas. Žiemą šuns pėdų laukia tikras išbandymas – šalta žemė, sniegas, ėdžiomis druskomis pabarstyti keliai. Todėl, likus 3–4 minutėms prieš vedant keturkojį draugą į lauką, jo pėdas reikėtų patepti specialiu, gyvūnų priežiūros parduotuvėse prekiaujamu balzamu. Tokie balzamai sudėtyje turi natūralių priemonių, padedančių apsaugoti pėdų odą nuo šalčio ir suskeldėjimo.
Apranga. Nors kai kurie praeiviai kartais pašaipiai akimis nulydi paltuku aprengtą šunį, gyvūnus auginantys šeimininkai žino – šilta apranga žiemą rekomenduojama tikrai ne tam, kad gyvūnas išsiskirtų iš minios. Šalčiui ir žvarbiam vėjui jautriausi mažų veislių, taip pat trumpaplaukiai, jauni, sąnarių ar kitų sveikatos problemų turintys šunys, kuriems primygtinai rekomenduojama šilta apranga. Jautresniems šunims rekomenduojama parinkti bent du skirtingų tipų rūbus – pirmasis atsparus drėgmei, tinkantis lietingiems orams, antrasis pritaikytas šaltiems orams megztinis ar striukė. Nederėtų pamiršti ir specialių kojinių ar batų, kurie taip pat apsaugo nuo šalčio ir drėgmės. Nors aprengtus dažniausiai tenka matyti šunis, katėms taip pat svarbi šiluma, todėl šaltuoju metu veždami katę į kelionę ar vizitui pas veterinarą nepamirškite jos įvynioti į pledą arba aprengti iš megztinio rankovės perdarytu ir gyvūnui pritaikytu rūbu.
Pasak K.Ausmanės, svarbu ne tik aprengti augintinį, bet ir užtikrinti šiltą erdvę namuose ir kitose vietose, kur augintiniui tenka pabuvoti. Gyvūnai, ypač katės, instinktyviai ieško šiltos vietos namuose, todėl mėgsta įsitaisyti šalia radiatoriaus, spintoje, pataluose ar kitoje jaukioje vietoje. Reikėtų sudaryti sąlygas gyvūnui nesunkiai rasti tokią erdvę namuose.
Taip pat svarbu apsaugoti augintinį nuo skersvėjo, ypač jei jis jau sirguliuoja. Lauke auginamiems gyvūnams rekomenduojama šilčiau įrengti miegojimo vietą, dažniau keisti vandenį, užtikrinti užuovėją, o paspaudus itin šaltiems orams, įsileisti gyvūną į vidų. Svarbu atkreipti dėmesį ir į gyvūno transportaciją – lygiai kaip ir vasarą, šaltuoju metų laiku negalima palikti augintinio vieno automobilyje. Spaudžiant šaltukui, transporto priemonė greitai atvėsta ir kelia rimtą pavojų sveikatai ar net gyvybei.