2015 06 28

Masažų rūšys: kuriuos rinktis norint išspręsti sveikatos problemas?

Masažo naudą sveikatai ir psichologinei būsenai įrodė ne vienas mokslininkas. Ši terapija padeda ne tik atpalaiduoti kūno raumenis, bet ir efektyviai gerina savijautą bei mažina nuovargį.
Moteris, besimėgaujanti grožio procedūromis
Masažas / 123rf.com nuotr.

Jau daugiau kaip 20 metų patirtį turinti masažo specialistė Katie Light tikina, kad ši terapija tokia pat veiksminga, kaip ir daugelis vaistų rūšių, o pagrindinis jos privalumas yra tas, kad jokio šalutinio poveikio čia ir negali būti.

Vis tik masažo rūšių yra ištisa galybė, kaip ir sveikatos problemų, tad kaip žinoti, kurią masažo rūšį derėtų rinktis? Su specialistais pasikonsultavęs portalas „The Daily Mail“ pateikia populiariausius sveikatos sutrikimus ir jiems gydyti tinkamiausias masažo technikas.

Sveikatos sutrikimas: venų varikozė

Tinkamiausias: rankomis atliekamas limfodrenažinis masažas

„Fotolia“ nuotr./Rankomis atliekamas limfodrenažinis masažas
„Fotolia“ nuotr./Rankomis atliekamas limfodrenažinis masažas

Venų varikozė išsivysto, kai prastai ima veikti venų vožtuvėliai. Tuomet venose ima didėti spaudimas, o dėl šio spaudimo dar labiau pažeidžiami vožtuvai. Sutrikus venose esančių vožtuvų veiklai, kraujas užsistovi, todėl venose didėja kraujo spaudimas. Dėl to venos plečiasi, ilgėja, susidaro poodinių mazgų. Negydoma venų varikozė gali grėsti labai rimtomis komplikacijomis.

Šį sveikatos sutrikimą lemti gali daug veiksnių, vieni pagrindinių: nėštumas, staigiai padidėjęs antsvoris ar tiesiog senyvas amžius. Nors daugelis sveikatos specialistų ganėtinai skeptiškai žiūri į tai, kad šią būklę įmanoma visiškai išgydyti, visi jie sutinka, jog masažo metu dėl venų varikozės kilusį skausmą ir diskomfortą galima stipriai palengvinti.

Vis tik sergant venų varikoze svarbu rinktis švelnų ir rankomis, o ne specialiu aparatu atliekamą limfodrenažinį masažą, kurio metu švelniais spaudžiamaisiais judesiais skatinamas limfinės sistemos išsivalymas ir gerinama kraujo cirkuliacija.

Taip pat skaitykite: Erotinio masažo subtilybės: paliesk mane dar kartą!..

„Jei kamuoja venų varikozė, šį masažą būtina išbandyti, tačiau svarbu pasirinkti gerą specialistą, kuris žinotų, jog atliekant limfodrenažinį masažą tokios būklės asmeniui svarbu pasirinkti tinkamą spaudimą. Ir nors šis masažas minėto sveikato sutrikmo neišgydys, jis labai efektyviai gali sumažinti jaučiamą skausmą“, – tikina masažo specialistė Katie Light.

Sveikatos sutrikimas: artritas

Tinkamiausias: švediškas masažas

Fotolia nuotr./Masažas
Fotolia nuotr./Masažas

Nors įprastinio šio sveikatos sutrikimo gydymo masažas ir nepakeis, tačiau moksliniai tyrimai įrodo, kad ši technika išties efektyviai mažina skausmą, didina judesių amplitudę ir stiprina sąnarius žmonėms, sergantiems artritu.

Tinkamiausia technika šiuo atveju – tai švediškas masažas. Pagrindinis švediško masažo tikslas – padidinti deguonies pritekėjimą į kraują ir išlaisvinti toksinus, esančius raumenyse. Masažas atliekamas visam kūnui, suteikia gilų atsipalaidavimo jausmą, skatina kraujotaką, gerina sąnarių lankstumą, šalina raumenų įtampą.

„Atliekant švedišką masažą visas kūnas ištepamas aliejumi ir įvairiais judesiais atpalaiduojami visi kūno raumenys, todėl sumažėja kraujo spaudimas, pagerėja širdies ritmas ir sumažėja stresas“, – tikina Londone dirbanti šios masažo rūšies specialistė Emslie Mills.

Sveikatos sutrikimas: intensyvūs menstruaciniai skausmai

Tinkamiausias: japoniškas „Shiatsu“ masažas

„Fotolia“ nuotr./„Shiatsu“ masažas
„Fotolia“ nuotr./„Shiatsu“ masažas

„Išvertus iš japonų kalbos žodis „shiatsu“ reiškia spaudimą pirštais, – aiškina SPA centro „Champneys“ savininkė Jo Parker. – Masažo metu naudojamos kvėpavimo, tempimo ir spaudimo pirštais bei delnais technikos ant tų kūno vietų, kurios tradicinėje kinų medicinoje vadinamos meridianais arba energijos kanalais“.

Anot specialistės, „Shiatsu“ terapija – tai tolygus tam tikrų taškų paspaudimas ir blokų atpalaidavimas, kuris, kaip rodo tyrimai, itin efektyviai padeda menstruacijų metu intensyvius pilvo skausmus jaučiančioms moterims, taip pat nėščiosioms ar kenčiantiems nuo apatinės nugaros dalies skausmų.

Sveikatos sutrikimas: galvos skausmas, migrena

Tinkamiausias: veido ir galvos arba viso kūno masažas

Vida Press nuotr./Veido masažas
Vida Press nuotr./Veido masažas

2010 metais publikuotas tyrimas atskleidė, kad nuo migrenos kenčiantiems žmonėms, kuriems kartą per savaitę buvo atliekamas masažas, galvos skausmai buvo kur kas mažesni ir retesni, negana to jiems pavykdavo daug geriau išsimiegoti nei tiems, kuriems masažas nebuvo atliekamas.

„Yra labai daug galvos skausmą ir migreną lemiančių faktorių, tačiau dažniausiai pagrindinis jų – didelė įtampa kaklo ir pečių srityje, todėl dažnai aš rekomenduoju viso kūno masažą. Vis tik migreną gali sukeli ir raumenų įtampa kaktos bei pakaušio srityje, todėl atliekant masažą itin svarbu sutelkti daug dėmesio šioms vietoms ir žandikaulio sričiai“, – pataria Londone masažo kompaniją įkūrusi specialistė Beata Aleksandrowicz.

Sveikatos sutrikimas: nugaros skausmas

Tinkamiausias: tajų masažas

„Fotolia“ nuotr./Tajų masažas
„Fotolia“ nuotr./Tajų masažas

Jei jums diagnozuota disko išvarža ar nugarą susižeidėte rimtos sportinės traumos metu, masažas nėra pati veiksmingiausia išeitis, tačiau jei nugaros skausmus jaučiate dėl nuolatinio sėdimo darbo ar įtampos, tajų masažas tikrai gali padėti.

Taip pat skaitykite: Tantrinis masažas – ypatinga meilės patirtis

„Tradicinis tajų masažas veikia giliuosius kūno raumenis ir labai efektyviai juos atpalaiduoja. Masažuotojas keliais, pėdomis, alkūnėmis bei plaštakomis atlieka įvairius paspaudimus, raumenų ištempimus ir sąnarių atstatymus, padedančius išmankštinti ir atpalaiduoti visą kūną. Būtent dėl to ši masažo rūšis itin rekomenduojama turintiems problemų su nugara“, – tikina tajų masažo specialistė Lucy Hird.

Sveikatos sutrikimas: pėdų skausmai

Tinkamiausias: refleksologinis pėdų masažas

Fotolia nuotr./Pėdų masažas
Fotolia nuotr./Pėdų masažas

Refleksologinis masažas grindžiamas idėja, kad skirtingi pėdose esantys taškai yra atsakingi už skirtingas kūno vietas. Tad šios terapijos metu stipriais ir tiksliais paspaudimais masažuojant pėdose esančius refleksinius taškus, suskirstytus pagal energijos tėkmės zonas kūne, ne tik atpalaiduojamos ir atgaivinamos pavargusios kojos, bet ir pagerinama kraujotaka, sumažinama įtampa bei stresas, nuraminami įvairūs skausmai.

„Daugelis žmonių, neišbandę šios masažo technikos, net neįsivaizduoja, kiek daug įtampos gali būti susikapę ir kokios ištiesų yra įsitempusios jų pėdos. Po šios terapijos daugelis jaučiasi kur kas lengviau ir ne tik dėl to, kad atpalaiduojamos pėdos, bet ir dėl to, jog pagerėja bendra savijauta“, – tikina refleksologinio masažo specialistė Sarah Hardy.

Sveikatos sutrikimas: depresija

Tinkamiausias: aromaterapinis masažas

„Fotolia“ nuotr./Aromaterapinis masažas
„Fotolia“ nuotr./Aromaterapinis masažas

Nors aromaterapija gerai savijautai ir atsipalaidavimui turi ganėtinai laikiną poveikį, kiti tyrimai įrodė, kad masažas organizme skatina už gerą savijautą atsakingų hormonų išsiskyrimą mūsų organizme, todėl manoma, kad sujungus aromaterapiją ir masažą, išties efektyviai galima sumažinti stresą, jaučiamą įtampą ir palengvinti depresijos simptomus.

„Masažas gali palengvinti fizinę raumenų įtampą, tačiau daugeliu atvejų ta įtampa ir atsiranda dėl blogos emocinės savijautos, nuolat juntamos įtampos ar streso. Todėl ir yra svarbu pasirūpinti ne tik fizine, bet emocine kūno sistema“, – tikina masažo specialistė Katie Light.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų