Miegui reikia tamsos
Vasaros metu džiugina ilgos dienos, tačiau tai, kad temti pradeda ne anksčiau nei vienuoliktą valandą, tikrai nepadeda mums anksti užmigti. Bet kokia šviesa lėtina melatonino išsiskyrimą mūsų smegenyse. Ir tai tampa tokiu savotišku signalu, kad dar ne laikas miegoti.
Kaip parodė anglų mokslininkų tyrimai, ryškus apšvietimas pagerina smegenų aktyvumą, sumažina mieguistumą ir suteikia energijos bei budrumo.
Žodžiu, užtamsinkite savo miegamąjį, kiek tik galite. Užtraukite užuolaidas, nežiūrėkite televizoriaus ir naudokite silpno apšvietimo lemputes.
Jeigu labai karšta
Mūsų kūnas taip sutvertas, kad kai „atsijungiame“ ir ruošiamės eiti miegoti, kūno temperatūra natūraliai nukrenta vienu laipsniu. Užmigimui tinkamiausia yra vėsesnė patalpa, o jeigu kambaryje karšta, užmigti niekaip nepavyksta. Ir kuo aukštesnė temperatūra patalpose, kur miegate, tuo ilgiau tenka laukti miego.
Karštomis dienomis daugelis mėgaujasi kondicionieriais darbe, kavinėse ar prekybos centruose. O per dieną jūsų butai smarkiai įkaista ir vakare jus pasitinka su karščiu ir tvankuma. Nenuostabu, kad tokiose patalpose sunku užmigti, o paskui dieną tenka kovoti su noru nusnūsti.
Kaip susigrąžinti sveiką miegą? Tinklalapio aif.ru ekspertai siūlo keletą sprendimų:
Užmigimui tinkamiausia yra vėsesnė patalpa, o jeigu kambaryje karšta, užmigti niekaip nepavyksta.
- Neleiskite įkaisti jūsų miegamajam. Pasikabinkite tamsias užuolaidas ar žaliuzes, kurios nepraleidžia saulės šviesos, ir užtraukite jas prieš išeidami iš namų.
- Dar vienas būdas – padengti langą šviesą atspindinčia plėvele. Tai atspindės šviesą ir neleis kauptis kambaryje šilumos energijai.
- Naktį patalpą atvėsinti padeda plačiai atverti langai arba ventiliatoriai. Kai jungiate ventiliatorių, būtinai atidarykite langą, nes kitaip jis tik gainios karštą orą po kambarį. Be to, ventiliatoriaus motoriukas irgi šiek tiek kaista, tad nepamirškite atverti lango.
- Vasaros metu rinkitės lininę ar šilkinę patalynę.
Valgyti ar nevalgyti?
Intensyvi skrandžio veikla, kai virškinamas maistas, mūsų kūno temperatūrą taip pat šiek tiek padidina, todėl vakare geriau nevalgyti maisto, kurį reikia ilgai virškinti – tai mėsa, kietos daržovės, riebus, keptas maistas.
Nuo alkoholio taip pat reikėtų susilaikyti; klaidingai manoma, kad alkoholis raminamai veikia nervų sistemą, priešingai, jis lemia nuolatinius ar ankstyvus prabudimus. Tad kitą rytą kamuos ir neišsimiegojimas, ir pagirios, jeigu alkoholio buvo padauginta.
Tinklalapis moisovety.com pateikia patarimų tiems, kuriuos kamuoja nemiga, nubudimai naktį ar per ankstyvas prabudimas:
- Jeigu jūsų darbas sėdimas, vakare prieš miegą jums reikėtų pasivaikščioti;
- Prisileiskite šilto vandens vonią, įsilašinkite kelis lašelius raminamų eterinių aliejų (pavyzdžiui, levandų);
- Prieš miegą paskaitykite lengvą knygą, tik jokiu būdu ne savo profesinę literatūrą;
- Išmeskite sintetinę pižamą, geriau miegokite nuogi – kūnas labiau pailsės;
- Joga padeda atsipalaiduoti, ir prieš miegą daromos jogos asanos leis greičiau pasinerti į sapnų karalystę.
TAIP PAT SKAITYKITE: Veiksmingi gydytojos patarimai, kaip įveikti šių dienų rykštes – nerimą, stresą ir nemigą