Kuršių nerija
Į pirmąją pažintį su paukščiais traukite dviračiu ar pėsčiomis. Kuršių nerijos pusiasalyje, tarp Nidos ir Pervalkos, galite rasti net šešis (Bulvikio, Ožkų, Pervalkos, Žirgų ragų ir Bulvikio, Karvaičių įlankų) paukščių stebėjimo bokštelius. Juose yra įrengti pažintiniai stendai, kurie padės atpažinti praskrendančius sparnuočius ir daugiau sužinoti apie skirtingas jų rūšis.
Kormoranų ir garnių perimvietė
Net ir retai Kuršių nerijoje apsilankantis svečias nedvejodamas pasakytų, kur yra didžiųjų kormoranų ir pilkųjų garnių perimvietė. Tarp Juodkrantės ir Avino kalno įsikūrusi viena didžiausių šių paukščių perimviečių visoje Europoje yra žinoma jau nuo 19-ojo amžiaus pradžios. Ji traukia paukščių mylėtojus jau žiemos pabaigoje, kada grįžta pirmieji kormoranai ir kolonija atgyja, o pavasarį čia galima suskaičiuoti net 2000 kormoranų ir 500 garnių lizdų.
Tado Ivanausko ornitologijos stotis
Paukščių migravimas yra vienas paslaptingiausių gyvosios gamtos reiškinių. Kur paukščiai skrenda? Kaip įveikia beprotiškus atstumus? Į šiuos ir kitus klausimus ornitologams ir smalsiems paukščių stebėtojams padeda atsakyti Ventės rago pusiasalyje įsikūrusi Tado Ivanausko ornitologijos stotis. Tai – viena seniausių ir svarbiausių paukščių žiedavimo bei tyrimo stočių Europoje.
Prieš beveik 90 metų įkurtoje stotyje yra sužieduoti jau kone keturi milijonai paukščių!