Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti
2015 10 14

Mokymo trenerė Agnė Zinkevičiūtė: keli klausimai sau padės išvengti gyvenimo, kuris nepatinka

Vis dažniau apsidairote aplink ir tai, ką matote jums nepatinka? Regis, pasiekėte, ko norėjote, bet jūsų tai nebedžiugina? Arba turite svajonę, bet bijote net pagalvoti, kad įmanoma ją įgyvendinti? Tuomet mokymo trenerės Agnės Zinkevičiūtės patarimai, nuo ko pradėti keisti savo gyvenimą, – kaip tik jums.
Temos: 1 Laimė

Nuo ko pradėti: aiškumo suteiks paprastas pratimas

Pasak A. Zinkevičiūtės, didžiausia kliūtis, neleidžianti mums keisti savo gyvenimą, kuris mūsų netenkina, yra baimė. Kartais ji tokia stipri, kad žmogus jaučiasi įkalintas aplinkybėse: mesčiau darbą, bet neišgyvensiu, skirčiausi su vyru, bet ar rasiu geresnį, važiuočiau į mokymus, bet kas garantuos, kad po jų galėsiu dirbti tą darbą?

Baimė baigiasi, kai žmogus veikia, todėl specialistė pataria žengti bent vieną žingsnį į priekį – gal sutiksite naujus žmones, atrasite naują informaciją, gausite patirties ir nebus taip baisu. Su kiekvienu nauju žingsniu jūsų baimė tols.

Paprastai pokyčių ieškančios moterys lygiuojasi į tas, kurios pasiekė daugiau. Dažnai sakoma, kad reikia sekti sėkmingu žmogumi, daryti taip, kaip daro jis, tačiau toks lyginimas gali būti ir labai pražūtingas, nes svetima sėkmė nebūtinai tinka jums.

Švęskite mažas pergales: pasisekė kažkas – džiaukitės, kuo nors pamaloninkite save, nes moteriai labai svarbūs malonumai. 

„Todėl pirmiausiai reikia savęs paklausti – o kas sėkmė yra man. Užsimerkite, atmeskite visus visuomenės stereotipus, ką turėtų veikti gyvenime sėkmingas žmogus, ir pagalvokite: kas turėtų vykti mano gyvenime, kad aš galėčiau pasakyti – esu sėkminga ir laiminga. Atėjusias mintis užsirašykite ir vėliau nuolat jas skaitykite, tikrinkite, ar jos dar galioja, o gal jau yra naujų minčių.

Toliau pagalvokite apie savo dabartinį gyvenimą, įvertinkite jį dešimtbalėje sistemoje. Paklauskite savęs: ką aš galėčiau padaryti, kad tas balas būtų didesnis? Ko trūksta? Gal visai mažo dalyko? Vėlgi užsirašykite.

Taip pat skaitykite: Save išgydžiusios kūno psichoterapeutės Rasos Mažionienės patarimai: kokios emocijos sukelia kokias ligas

Galiausiai – koks bus pirmas žingsnis? Ką galite padaryti jau šiandien, kad bent truputį priartėtumėte prie to, kaip norite gyventi? Gal tiesiog kažkam paskambinti telefonu, gal paieškoti tam tikros informacijos? Užsirašykite, kada tai galėsite padaryti. Gal per šiandienos pietų pertrauką?

Daug moterų sako – jei žinočiau, seniai būčiau padariusi šį pirmą žingsnį. Jūs žinote, tik kartais atrodo – jis toks didelis, kad nežinia, nuo ko pradėti, arba toks menkas, kad gal neverta jo daryti. Tačiau bet kuriuo atveju svarbu pradėti“, – patarė A. Zinkevičiūtė.

Dar vienas specialistės patarimas – prieš pradėdamos svajoti, atsipalaiduokite. Nesisvajoja, kai esame pavargusios nuo darbų ir šeimos rūpesčių. Taip pat nesisvajoja priebėgomis, todėl tam reikia skirti laiko. Susikurkite aplinką, kurioje jaustumėtės gerai. Visas savo mintis užsirašinėkite ir periodiškai skaitykite, nes taip sąmonei duodame užduotį, kad ji ieškotų būdų, kaip pasiekti tai, ko norime.

Galima iki pažaliavimo pliekti save, kad esi tik smilga, o ne ąžuolas, bet tereikia suprasti, kad esi pati nuostabiausia smilga, iš kurios reikalaujama tik vieno – būti savimi, ir jausitės visai kitaip.

Nebijokite susitikti su savo baime, jei bus labai baisu, ieškokite palaikymo, tik nesidalinkite savo svajonėmis su niurzgliais, kurie sakys – nesąmonė.

Ieškokite žmogaus, kuris klausys išpūtęs akis ir pastatęs ausis, kuris tikrai palaikys ir padrąsins, galbūt net galės suteikti naudingos informacijos. Ir darykite žingsnius – galima labai ilgai galvoti, nuo minčių plyš galva, bet veiksmo nebus, o pasitikėjimas savimi dėl to kris žemyn.

Nebijokite, kad gali nepasisekti, – būsite bent jau pabandžiusios. Ir švęskite mažas pergales: pasisekė kažkas – džiaukitės, kuo nors pamaloninkite save, nes moteriai labai svarbūs malonumai. Ir jei kartais jums atsitiks taip, kad nueisite ilgą kelią, o sėkmė pasirodys ne tokia maloni, kaip atrodė, išdrįskite įsiklausyti į save ir nesiliaukite klausti – o ką aš dar norėčiau daryti. Keisti kryptį niekada nevėlu.

Jei jaučiatės visiškai sutrikusios, specialistė pataria savo vietoje įsivaizduoti draugę ir pamąstyti, ką patartumėte jai. Kitam patarti visada lengviau. Beje, kaip ji vertina frazę „būkime atsargūs su savo norais, nes jie pildosi“?

„Jei gavote tai, ko norėjote, ir tai jums nepatinka, juk niekas netrukdo norėti vėl. Neuždarykite savęs troškioje aplinkoje. Žinau atvejį, kai mergina labai bijojo pasakyti tėvams, kad nenori dirbti darbo, dėl kurio baigė brangias studijas, už kurias sumokėjo tėvai. Galiausiai kai ji išdrįso, pasirodė, kad tėvai visiškai neprieštarauja jos paieškoms.

Niekas už mus mūsų gyvenimo negyvens, todėl reikia turėti drąsos apginti savo nuomonę. Galima iki pažaliavimo pliekti save, kad esi tik smilga, o ne ąžuolas, bet tereikia suprasti, kad esi pati nuostabiausia smilga, iš kurios reikalaujama tik vieno – būti savimi, ir jausitės visai kitaip“, – įsitikinusi lektorė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?