Taisyklės, nurodančios, kas kiek laiko reikia atnaujinti namus, nėra. Tai priklauso nuo šeimininkų gyvenimo būdo, požiūrio bei jų finansinių galimybių. Vieni tai daro kas pusmetį, kiti ištisus dešimtmečius gyvena taip pat atrodančiuose namuose ir nenori ar negali nieko keisti, rašoma „co:agency“ pranešime spaudai.
„Namų atnaujinimas daugeliui siejasi su vienu metu vykdomais itin dideliais pokyčiais, pavyzdžiui, sienų perdažymu ar grindų dangos pakeitimu. Visai kitą gyvenamosios erdvės įspūdį gali padėti sukurti ir periodiškai keičiamos, atnaujinamos nedidelės namų apdailos ir interjero detalės“, – patarimais dalijasi M.Kazlauskienė.
Šiemet namuose karaliaus natūralumas
Praėjusiais metais namų apdailoje ir interjero dizaine dominavo natūralūs gamtos atspalviai, o klientai dažniausia rinkosi gyventi monochrominėse erdvėse. Panašūs tonai tendencijose atsikartos ir šiemet: dominuos rudos, rusvos, pilkos, pilkšvos, smėlinės ar purvino balto atspalvio, ramios gamtos spalvos.
Rinktis natūralumą bei iš gamtos ateinančią šilumą skatins vis dažniau naudojamos ekologiškos medžiagos. 2022 m. populiaru rinktis ąžuolines parketlentes, luboms ir sienų dekorui patariama naudoti molio tinklo apdailą, namų tekstilei – lino audinį.
Metų eigoje didės ir pintų namų dekoro elementų paklausa – vytelių šviestuvai, kėdžių atlošai ir padėklai jau dabar tituluojami gausiausiai perkamomis prekėmis. Prie jų jungiasi ir laukinės gamtos augalų, sudžiovintų smilgų bei medžio šakelių kompozicijos.
Seni daiktai – namų atnaujinimui
Kaip teigia M.Kazlauskienė, prieš kelerius metų buvo itin populiaru namų apdailai naudoti medinius tašelius, apdirbtus pagaliukus. Jie buvo prieinami kone visose specializuotose statybos reikmenų parduotuvėse, tad pirkėjams reikėjo turėti specialius įrankius ir jie patys galėjo atnaujinti savo namų erdves.
Dabar ši tendencija transformuojasi, o kvadratiniai pagaliukai keičiami apvalintais, tiesias formas keičia išgaubtos ar įgaubtos.
Visgi aukštų pozicijų namų atnaujinimo lenktynėse šiemet neužleis prieš keletą sezonų itin išpopuliarėję antikvariniai, vintažiniai ir vidurio amžiaus modernaus stiliaus baldai. Juos naujakuriai vis dažniau perka ne naujus, bet iš antrų ar trečių rankų, dėvėtus ir pasižyminčius išskirtine istorija.
„Pastaruoju metu klientai vis drąsiau žiūri į dėvėtus daiktus bei ryžtasi patys atnaujinti savo tėvų ar senelių palikimą, baldus, šviestuvus. Jeigu vieni tai daro dėl sentimentų, kiti nori išbandyti įvairias baldų restauravimo technikas, o treti renkasi seną daiktą ir taip skatina tvarumo idėjas. Vieną kartą pabandžius atnaujinti seną baldą, tai gali tapti ne tik hobiu, bet ir pragyvenimo šaltiniu“, – atvirauja architektė.
Erdvių paskirtis diktuoja pokyčius namuose
Nors vienas lengviausių būdų atnaujinti namus yra pakeisti tam tikrus jų dekoro elementus, pavyzdžiui, vazas ar gėlių vazonus, paveikslus, tačiau taip pat lengvai galima imtis ir šiek tiek didesnių naujų atnaujinimo pokyčių.
Architektė pasakoja, jog dabar itin populiaru periodiškai pakeisti būste esančių spintelių rankenėles ar komodų, fotelių kojeles. Tam nereikia didelio pasiruošimo, užtenka iš sandėliuko ar garažo atsinešti specialius įrankius, pasirūpinti naujomis detalėmis, ir viskas – šį darbą nesunku atlikti kartu su visa šeima.
Dabar itin populiaru periodiškai pakeisti būste esančių spintelių rankenėles ar komodų, fotelių kojeles.
Kiek daugiau pastangų gali pareikalauti tokie namų pokyčiai kaip minkštų baldų pervilkimas, baldų fasadų perdažymas ar plytelių virtuvėje, vonios kambaryje pakeitimas. Į pastarosiose erdvėse vykstančius remonto darbus turėtų būti žiūrima rimtai, tačiau kitose namų patalpose, pavyzdžiui, vaikų kambaryje, į atsinaujinimo užduotis vertėtų žvelgti su šypsena.
„Nėra geresnės vietos improvizacijai nei keičiant vaikų kambario apdailą ir interjerą. Ši erdvė turi augti kartu su vaiku, nuo pat kūdikystės iki paauglystės kambario baldai turi būti pritaikyti pagal vaiko amžių. Tai lemia dažnesnius pokyčius, tačiau ne didesnes išlaidas“, – patikrintomis idėjomis dalijasi M.Kazlauskienė.