2016 12 09

Naujame žurnalo „LAIMA Velvet“ numeryje – apie moteris, nebijančias versti kito savo gyvenimo puslapio

Artėjant savaitgaliui prekybos vietose jau pasirodė naujasis žurnalo brandžiai moteriai „LAIMA Velvet“ numeris. Jame šį kartą skaitykite:
Žurnalo „Laima VELVET“ viršelis
Žurnalo „Laima VELVET“ viršelis

Būna visaip

Vaikų darželis, estetinio lavinimo mokyklėlė, nuo rudens – dar ir privati pradinė mokykla. Iš kitos pusės – koncertai vaikams ir suaugusiesiems, pasakų knygos, šventinių renginių vedimas. Visa tai sugeba daryti viena moteris, nuo kurios vardo jau nebeatsiejamas trigubas žodis „Tele Bim-Bam“. Tik Neringa Čereškevičienė jau seniai netapatina savęs su jo pradžia „Tele“. O ir tas jos „Bim-Bam“ nebėra toks paprastas.

Ar virsmas iš menininkės į verslininkę nėra lengvas? Tačiau Neringa sako, kad verslininkė ji buvo jau ir prieš dvidešimt metų, tik anksčiau viešumoje matydavome daugiau įvaizdžio ir mažiau jos pačios, o dabar ji stengiasi galutinai nuo viso to pabėgti. Nelikus poreikio šypsotis tada, kai nenori, ji turi labai didelę prabangą gyvenime daryti tai, ką sako širdis. Galutinai nukirpusi televizinio šleifo virkštelę sako supratusi, kiek daug turi laisvės ir kiek dar gali padaryti. Kai pabėgo nuo tos rutinos, kurią jautė dvidešimt dvejus metus, atsivėrė nauji horizontai.

Redos Mickevičiūtės/žurnalas „Laima“ nuotr./Neringa Čereškevičienė
Redos Mickevičiūtės/žurnalas „Laima“ nuotr./Neringa Čereškevičienė

Rubrikoje „Velvet. Veidas“ – apie naują stiprios ir charizmatiškos moters gyvenimo puslapį, apie įveiktas krizes ir emocines duobes, iš kurių – visai nesunku tuo patikėti – ji sėkmingai išlipo pati.

„Nenoriu atrodyti įdomesnė, nei esu“

Dizainerė Vida Simanavičiūtė į susitikimą jaukioje Vilniaus senamiesčio kavinėje ateina tiksliai sutartu laiku. Jau pirmomis pokalbio minutėmis prisipažįsta nemėgstanti daugžodžiauti, atrodyti įdomesnė, nei yra, kaip ir vėluoti ar skrajoti padebesiais ieškodama įkvėpimo.

Jau daugelį metų mūsų pažįstama ir pamėgta dizainerė pradėjo naują kūrybos etapą. Puiki proga pakalbėti apie madą ir mus, moteris. Tad tiesiai ir klausiame – kodėl ji pasuko prie basic drabužių kūrybos? Vida, žvelgdama į savo ir kitų dizainerių darbus sako pastebėjusi, kad iš pradžių visi išgyvena laikotarpį, panašų į paauglystę: „Tada norisi nustebinti orginalumu, stengtis, kad niekas negalėtų apkaltinti fantazijos stoka. Negali pasiūti, pavyzdžiui, gerų baltų marškinių, todėl sukuri juos su keturiomis rankovėmis. Aš taip pat išgyvenau panašų laiką kurdama kolekcijas: buvo ir labai spalvingų, ir minimalistinių. Su Aleksandru išmėginome ir neįprastas kolekcijų demonstravimo vietas: autoservisų dirbtuves, teniso aikštyną, podiumą ant Vilnelės vandens. Atėjo laikas, kai supratau: noriu kurti drabužius kasdienai, kad juos būtų galima ilgai dėvėti ir jų neveiktų mados sezoniškumas. Norėjau grįžti prie drabužių, kurie galėtų būti moters garderobo pagrindas: mažos juodos suknelės, sijono, baltų marškinių, klasikinio palto. Kalbu apie moterį, jau atradusią save ir nesimatuojančią naujų įvaizdžių, negaištančią laiko drabužių parduotuvėse.“

Lino Masioko/žurnalas „LAIMA Velvet“ nuotr./Vida Simanavičiūtė
Lino Masioko/žurnalas „LAIMA Velvet“ nuotr./Vida Simanavičiūtė

Rubrikoje „Moteris ir mada“ pokalbis su Vida Simanavičiūte – ne tik apie madą, bet ir apie pereitus gyvenimo etapus, įkvėpimo pasaulius, atrastą ortodoksų bažnyčią ir patį geriausią jos laiką, kuris yra dabar!

Spindesio komponentai

Kuri atsisakytų išgirsti: „Ką padarei savo odai? Ji švyti!“? Ir kiekviena galėtume išvardyti bent keletą dalykų, kurie lemia tokią jos išvaizdą. Geras miegas, vidinė ramybė, nerūkymas, detoksikacija, kosmetika, aparatinės procedūros... Šįkart aptarsime tris odos spindesio komponentus – mums padės žmonės, kurie tikrai žino jo paslaptis.

Kaip maitintis, kad oda atrodytų gyvybinga, jaunatviška, nors jums seniai nebe dvidešimt? Kokias pasirinkti odos priežiūros priemones, kad neutralizuotume įtampos, nuovargio ir aplinkos poveikio pasekmes ir paskatintume odą daryti tai, kas jai įgimta, – spindėti? Ir kokius stebuklus gali padaryti tinkamas makiažas.

Vida Press nuotr./Moteris prie veidrodžio
Vida Press nuotr.

Dabar JIS atsikraustys čia

Kai jums abiem arčiau keturiasdešimties, nuspręsti apsigyventi kartu dar sudėtingiau nei dvidešimtmečiams. Juolab jei žmogus, su kuriuo perėjote visas pradines romano stadijas, atsikrausto į jūsų teritoriją.

Kol neapsigyvenate kartu, bendras miegamasis, virtuvė ir kita teritorija atrodo kaip svajonė. Tačiau jūs – suaugusi moteris, įpratusi gyventi viena arba su kitais žmonėmis (sakykim, vaikais), tad naujas gyventojas gali būti gana erzinantis faktorius. Jūsų pusėje – meilė, prieš jus – buitiniai įpročiai, įprastas bendravimo ratas ir apskritai prievolė taikytis prie kito. Taigi, jei nenorite prarasti gero partnerio (blogo jums apskritai nereikia), bandomajam bendro gyvenimo mėnesiui pasirenkite atsakingai. Pakoreguokite buitį, ištaikykite erdvės, sutraukite aštriausius dyglius ir pasikartokite vyrų pažinimo pagrindus, kad lengviau atskirtumėte, kurie jo motyvai padiktuoti naujos vietos streso, kurie – charakterio bruožų, o kada jis tiesiog bjauriai elgiasi su jumis ir su tuo negalima taikstytis. Juk reikės nuspręsti, ar suteikti emigrantui nuolatinio gyventojo statusą.

„Shutterstock“ nuotr./Laimingas vyras
„Shutterstock“ nuotr.

Apsigyventi drauge jūsų teritorijoje – išties geras paskutinis jaunikio ir nuotakos išbandymas. Tiesiai tariant, jei paaiškės, kad jūs nesate sukurti vienas kitam, išprašyti jį iš jūsų namų bus paprasčiau, nei pabėgti pačiai iš jo teritorijos.

Tačiau iš pradžių padarykite viską, kad šįkart išdegtų. Jums į pagalbą – psichologų rekomendacijos ir 5 ženklai, kuriuos atpažinusios suprasite: atsargiai! Šitas vyras pavojingas jūsų nervams, sveikatai ir savivertei. Jums jo tikrai nereikia.

Miego revoliucija

Reta galėtų pasigirti, kad miega kaip kūdikis, o rytais pabunda tokia pat žvali. Metas rengti revoliuciją: juk geras nakties poilsis – geros, aktyvios ir laimingos dienos laidas.

Paprastai tariant, nuolat gerai išsimiegodamos (kai bemiegė naktis, košmarai ar apkarpytos miego valandos – išimtis, išprovokuota labai rimtų priežasčių) optimistiškiau gyvenate, gražiau atrodote ir... geriau dirbate. Vis dažniau (pirmiausia – Vakaruose) girdėti nuomonė, kad nuolatiniai viršvalandžiai patvirtina ne fantastinį darbuotojo darbštumą, o negebėjimą susitvarkyti su užduotimis tam skirtomis valandomis. Arba akivaizdžiai parodo, kad kompanijoje netinkamai organizuojamas darbas.

„Shutterstock“ nuotr./Besiilsinti moteris
„Shutterstock“ nuotr./Besiilsinti moteris

Gyvenimo būdo specialistai nepavargsta tvirtinti, kad atimti valandas iš miego – taip pat blogas įprotis. Ir visai neracionalus: nuvogtas iš poilsio laikas retai kada išnaudojamas taip produktyviai, kad būtų to vertas. Pamirškite Napoleoną su jo 5–6 miego valandomis – jis nei buvo geras šeimynykštis, nei labai gerai baigė. Ir, apskritai, jei būtų ilsėjęsis bent 8 valandas, gal būtų adekvačiau įvertinęs Vaterlo sąlygas ir žinomas mūšis bei visa pasaulio istorija būtų pasisukę kitaip.

Kad ir kaip ten būtų buvę, XVIII–XIX a. imperatorius – nekoks pavyzdys šiuolaikinei moteriai, dirbančiai biure, turinčiai trejetą vaikų ir dar norinčiai ištaikyti laiko sau. Tad jei matote, kad jūsų poilsio režimas visiškai sugriuvęs, pergalvokite dienotvarkę. Viskas nepasikeis per naktį ir vieną kartą papildomos išmiegotos valandos neatlygins visų skolų. Tačiau pradėkite keisti požiūrį į nakties poilsį jau šįvakar. Ir pažiūrėkite, kas iš to išeis. Startui siūlome mūsų sudarytą miego planą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis