Ilgaamžiškumo paslaptis paprasta?
„Vidutiniškai šios veislės šunys gyvena 10-11 metų. Tad šis ilgaamžiškumo rekordas atrodo išties solidžiai“, – teigia „Rekordų akademijos“ vadovas Gintaras Pocius.
Rekordų agentūrai šuns šeimininkų pasiteiravus, kokia, jų manymu, yra Snupio ilgo gyvenimo paslaptis, p. Gediminas buvo atviras: „Ilgaamžiškumo paslaptis – tai jo charakteris. Šuo yra ramus, daug miega, neagresyvus“. Na, ir daug laiko praleidžia gamtoje – toks yra visos šeimos gyvenimo būdas.
Tarp daugybės pomėgių – medžioklė
Paklaustas apie augintinio pomėgius, G.Rutkauskas išvardija jų visą galybę. Pasirodo, šuo mėgsta vaikščioti miške ir gaudyti paukščiukus. Pagauti, aišku, nepavyksta, bet juk ne rezultatas svarbiausia, o procesas, – kaip tvirtina dauguma Lietuvos ir Gineso rekordininkų.
Tiesa, kartą šarpėjus išties sužibėjo kaip patyręs medžioklinis šuo. „Mums būnant sodyboje, medžiotojai pusiau juokais, pusiau rimtai paprašė, kad Snupis padėtų surasti sužeistą stirną. Šis šuo nėra išdresuotas ieškoti žvėrių.
Tačiau, mūsų didelei nuostabai, nuvežus jį į medžioklės vietą, jis iš karto užuodė sužeistos stirnos kvapą ir nurūko tiesiai jos link! Taip jis padėjo medžiotojams surasti sužeistą žvėrį“, – didžiuodamasis augintinio gebėjimais pasakoja Gediminas.
Nuotykis su vištienos sparneliais
Nuotykių ir išdaigų per daugiau nei 16 metų buvo išties nemažai. Labiausiai šeimininkams įsiminė nuotykis su vištienos sparneliais.
„Vakarienei pasigaminome didelį puodą vištienos sparnelių, tačiau pamatėme, kad nėra padažo. Nutarėme nueiti į šalia esančią parduotuvę. Sparnelius palikome ant valgomojo stalo. Grįžę radome visiškai tuščią puodą, o Snupis tuo tarpu jau ramiai gulėjo savo guolyje. Mums teko gamintis naują vakarienę“, – su šypsena prisimena Gediminas.
Snupis yra pirmasis šeimos augintinis, draugauja ir su vaikais, ir su kitais šunimis, ir netgi su katėmis. Na, ir yra visų šeimos narių labai mylimas. Tad, prie visų išvardintų ilgaamžiškumo ingredientų, turbūt reikėtų pridėti ir šeimininkų rūpestį bei meilę.
Šiek tiek įdomių faktų apie šarpėjų veislę
1978 m. šarpėjus buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip rečiausia ir egzotiškiausia šunų veislė. Pirmasis šarpėjus į Lietuvą atkeliavo 1998 metais.