Tai lyg lengvas gaivumo ir saulės blyksnis viename, tačiau tam, kad juo papuoštumėte savo aplinką bei suteiktumėte namams jaukumo, reikia žinoti, kaip tinkamai pasirūpinti šiuo augalu, rašoma apartmenttherapy.com.
Saulė
Natūraliai alyvmedžiai auga ten, kur daug saulės, yra sausa ir šilta. Ir kol nepradėjote galvoti, kaip iš savo užauginto alyvmedžio alyvuogių spausite aliejų ir į jį mirkysite ciabatta, visų pirmiausia pasirūpinkite, kad augalas būtų apšviestas, jeigu niūru; ir stovėtų vietoje, besimaudančioje saulės spinduliuose (per dieną reikia 6 valandų šviesos, tačiau atminkite, tiesioginiai saulės spinduliai yra pražūtis bet kuriam augalui). Kaip pabrėžia specialistai, alyvuogių kažin ar sulauksite, tačiau pamėginti verta vien dėl ypatingo alyvmedžio žavesio.
Dydis
Alyvmedžiai auga gana lėtai, tačiau siekdami optimalaus dydžio medelio, turėsite pasigaląsti žirkles ir formuoti augalą. Arba rinkitės tokias rūšis, kurioms nereikia pernelyg daug erdvės, pavyzdžiui, europinis alyvmedis užauga iki 2 m, bet tai niekis, palyginti su tomis, kurios pasiekia 5 m ir daugiau.
Sodinimas
Alyvmedžiams nepatinka pernelyg didelė drėgmė, todėl tiek dirvožemis, tiek vazonas, kuriame auginsite, turėtų jam padėti išvengti drėgmės pertekliaus. Drenažo sistema tiesiog būtina, jeigu norite sulaukti vešlaus ir dailaus augalo. Ir negailėkite vietos – rinkitės didesnį vazoną, kad alyvmedžiui būtų vietos šaknytis bei reguliariai persodinkite.
Priežiūra
Alyvmedžiams patinka sausas oras, todėl stenkitės išvengti drėgmės ir papildomai nedrėkinkite. O laistydami laikykitės klasikinės taisyklės – neperliekite ir neperdžiovinkite.