Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 01 13

Naujoji tendencija interjere – vabi sabi estetika

Greičiausiai jau esate girdėję, kad Rytų kultūroje itin gajus estetikos pojūtis.
Vabi sabi interjere
Vabi sabi interjere / 123RF.com nuotr.

O kas gi yra vabi sabi? Vis daugiau žmonių pradeda suprasti, kad turėdami daug daiktų jie nesijaučia laimingi, kaip kad manė. Daiktai nesuteikia laimės. Be to, bet koks daiktas šiame pasaulyje genda, sensta ir apskritai ilgainiui atsiduria šiukšlių dėžėje.

Tuomet mes senus daiktus keičiame naujais ir atsiduriame užburtame rate, nuolatiniame lėkime. Ilgainiui nuo to žmonės labai pavargsta, patiria stresą. Štai kodėl pradėjo populiarėti vabi sabi kryptis, išreiškianti rytietišką lakoniškumą, estetiką, unikalumą ir minimalizmą, rašoma Goodhouse.ru.

Tai tam tikra filosofija, požiūris į supantį pasaulį ir menas gyventi harmonijoje su mus supančia aplinka, priimant visa tai, kas netobula. Menas pamatyti grožį netobulume.

Plačiąja prasme vabi sabi padeda pamatyti tikrą daiktų grožį ir pamilti tai, kas mus supa, todėl kad viskas, kas egzistuoja šioje planetoje, bet koks įrankis neišvengiamai kažkada pavirs į dulkes.

Leonardas Korenas, knygos „Wabi-Sabi for Artists, Designers, Poets & Philosophers“ autorius tikina, kad vabi sabi – tai daiktų grožis, slypintis netobulume, neilgaamžiškume, trapume. Tai kai kas visiškai priešingo tam, prie ko esame pripratę, – didingumo, monumentalumo, tobulumo.

Jūs neatrasite vabi sabi šiuolaikiniuose dangoraižiuose, išmaniuosiuose telefonuose, nepaliaujamame sėkmės siekime. Vabi sabi slepiasi kasdieniame gyvenime – įtrūkusiame puodelyje, kuris pasakoja savo istoriją, įbrėžimuose ar dėmėse ant sienos, ne vieną dešimtį metų skaičiuojančiame krėsle.

Vabi sabi nereikalauja didelių investicijų – atvirkščiai, ši tendencija skatina atsisakyti nereikalingų daiktų ir pasilikti tik tai, kas svarbiausia ir brangiausia širdžiai. Ir nieko tokio, jeigu tie daiktai bus pasitrynę ar praradę spindesį.

A post shared by Isabel Lopez (@isalo_studio) on

Vabi sabi pirmenybę teikia rankų darbui, o ne daiktams, įsigytiems didžiuliuose prekybos centruose. Vertinamos tokios natūralios medžiagos kaip medis, metalas, akmuo, kurie gražiai sensta, pasidengia įbrėžimais, įtrūkimais, estetiškomis laiko žymėmis.

Vabi sabi spalvų gama atvaizduoja gamtos atspalvius, vyrauja žalia, rusva, ruda, žemės spalvos. Visa tai sukuria ramybę ir harmoniją.

A post shared by Mondanite Deco (@mondanitedeco) on

Daiktų neturi būti daug. Svarbiausia tai, kad jie turi būti gražūs ir patogūs. Tačiau nė vienas daiktas jums neatneš laimės, jeigu stovės perpildytoje komodoje. Atlaisvinkite vietos, ir jūsų namus užplūs harmonija.

„Vabi“ reiškia kažką panašaus į paprastumą, nuolankumą, gyvenimą su gamta, gamtoje, jos ritmu, noras turėti mažiau, o ne daugiau. „Sabi“ – tai laiko tėkmės įtaka mums, mūsų daiktams, trumpalaikiškumas, amžiaus grožis ir autentiškumas, mokėjimas priimti natūralius gyvenimo ciklus, augimą ir mirtį ir kaip tai atsiskleidžia estetišku netobulumu. Kartu vabi sabi išreiškia harmoniją ir ramybę.

A post shared by Sybarite (@sybaritese) on

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų