Praustuvai sparčiai „lieknėja“
Šimtmečius keramika buvo vienintelė praustuvų gamybos medžiaga, populiariausia išlieka ir dabar. Tačiau jokia paslaptis, kad dėl savo savybių, specifinio gamybos proceso iki šiol laikyta gana įnoringa, nepasiduodanti Įdomesnėms dizaino idėjoms ir nesulaukdavo didelio gamintojų entuziazmo jas įgyvendinti. Ar kada esate atkreipę dėmesį į praustuvų sienelių storį? Nuo šiol rekomenduojama atkreipti, nes būtent plonėjančias sieneles, suteikiančios praustuvui išskirtinės elegancijos nepriklausomai nuo stiliaus, ir galima laikyti šiuolaikinio keraminio praustuvo DNR. Praustuvų lieknėjimu rimtai užsiėmė šveicarų santechninės keramikos kompanija „Laufen“, sukūrusi revoliucinę patentuotą keramiką „SaphirKeramik“. Išoriškai ši keramika atrodo kaip įprastinė, tačiau lyg mokslinės fantastikos filme staiga įgijo iki šiol tradicinei keramikai nebūdingų savybių, tokių kaip tvirtumas, lengvumas ir atsparumas. Praustuvų iš „SaphirKeramik“ sienelių storis sumažėjo iki 4 milimetrų, briaunų – iki 1-2 mm, o atsparumas lenkimui padidėjo net du kartus ir pradėjo varžytis su... plienu. Su „SaphirKeramik“ rinkoje netgi atsirado visiškai naujo tipo praustuvai – „Laufen“ serijoje „Ino“ dizaineris T. Nguyenas pasiūlė unikalų vientisą keraminio praustuvo ir lentynėlės sprendimą, o kolekcijos „Val“ kūrėjas K. Grcicius sugalvojo į praustuvų dubenis įkomponuoti savotiškas keramines saleles su reljefine tekstūra, kurios gali būti naudojamos ir kaip muilinės.
Neatsiliko ir kiti keramikos gamintojai. Ispanų vonios įrangos gamintojo „Roca“ praustuvų gamybai pradėjo naudoti kitą patentuotą keraminę medžiagą „Fineceramic“, kuri net 30 proc. stipresnė už tradicinę keramiką, o iš jos išdegti gaminiai yra maždaug 40 proc. lengvesni. Vokietijos kompanija „Kaldewei“ pradėjo gaminti praustuvus iš emaliuoto plieno, kurie išoriškai labai primena keraminius. „Lieknėjantys“ praustuvai padarė neįtikėtiną efektą šiuolaikinio vonios kambario raidai – vizualiai plonėjant jų sienelėms ėmė „lieknėti“ ir vonios baldai, konkuruodami tarpusavyje precizišku apdirbimu, detalėmis ir funkcionaliu erdvės išplanavimu.
Praustuvai „sprendžia“, ar jūsų vonios kambaryje bus tvarka
Kas bendro tarp praustuvo ir noro, kad vonios kambaryje vonios reikmenys būtų tvarkingai sudėti ir turėtų savo vietą? Jeigu tik yra pakankamai vietos pastatymui, galima rinktis baldinius praustuvus su spintelėmis ar stalčiais, o nuo jų dydžio ir priklauso pakabinamų spintelių gylis ir plotis. Spintelių išmatavimai gali būti labai įvairūs, o kai kurių – ir tikrai įspūdingi. Tarkim, ispanų kompanija „Roca“ baldų serijos „Victoria-N“ šešių stalčių spintelės plotis siekia 1200 mm, o „Stratum-N“ spintelės išmatavimai – net 1300 x 500 mm. Įspūdingo dydžio stalčius siūlo ir kiti vonios kambario įrangos gamintojai, pavyzdžiui, čekų „Jika“. Neoficialus nugalėtojo titulas ko gero atitektų „Laufen“ už keramikinius praustuvus su atitinkamo dydžio spintelėmis, kurių plotis gali siekti net iki 180 cm.
Maži praustuvai – nebūtinai garantuotas vargas
Praustuvai iš „SaphirKeramik“ itin pasiteisina ir nedideliuose vonios kambariuose, o jų pasirinkimas taip pat nemažas. Jau minėtą dizainerio K. Grciciaus seriją „Val“ kaip tik šiemet papildė ir mažoms erdvėms skirtais inovatyviais ir funkcionaliais praustuvų modeliais. Net ir mažų praustuvų kategorijoje neabejotinu čempionu taptų vos... 34 x 22 cm dydžio modelis. Šiek tiek didesnių išmatavimų praustuvams dizaineris sukūrė itin funkcionalius ir patogius sprendimus. 60x31,5 ir 53x40 cm praustuvai šiek tiek didesni, tačiau kartu turi vientisą išlietą plotą vonios reikmenų pasidėjimui. Kaip vieną didžiausių mažųjų „Val“ praustuvų privalumų ekspertai įvardina šių praustuvų „erdvės efektą“. Daugelis nustebtų išgirdę, kad dėl savo sienelių plonumo ir konstrukcinių ypatybių 45 cm pločio praustuvas naudojimosi patogumu, dubens dydžiu prilygsta maždaug 55-60 cm pločio praustuvui iš įprastos sanitarinės keramikos.
O pabaigai – Į ką atkreipti dėmesį renkantis praustuvą interjero dizainerės Vaidos Kandratavičiūtės patarimai (dizaino studija IDAS).
- Jei vonios kambariu naudojasi bent keli šeimos nariai, ir yra poreikis naudotis vienu metu galima rinktis vieną didesnį su galimybe įrengti du maišytuvus; Jei turite norų ir galimybių įsirengti du atskirus praustuvus viename vonios kambaryje, atkreipkite dėmesį, kad elegantiškiausiai atrodo laisvai ant spintelės stalviršio statomi dubenėlio tipo praustuvai. Bet valyti patogiausią yra vientisą keraminį paviršių su dviem integruotais dubenimis.
- Svečiams skirtuose vonios kambariuose ar nedidelėje erdvėje pasiteisina praustuvai su paslėptais vandens įvadais. Taip išvengsite baldų, ant kurių statomas praustuvas, gamybos kaštų, ir paslėpsite interjero nepuošiantį sifoną po praustuvu. Spintelės po praustuvais mažose erdvėse funkcine prasme dažniausiai nepasiteisina.
- Vaikams skirtame vonios kambaryje įprastai reikia praktiškų priežiūros sprendimų. Toks galėtų būti praustuvas su vientisu išlietu plotu reikmenų pasidėjimui, kurio priežiūra paprastesnė už baldinių stalviršių.
- Jeigu jūsų vonios kambarys yra nedidelis ir reikia taupyti kiekvieną centimetrą, rinkitės praustuvą, kuris būtų pritaikytas mažesnio gylio spintelėms po jais. Taip sutaupysite erdvės aplink praustuvą.