Ilgai trunkančios procedūros
Pernelyg dažnos, ilgai trunkančios maudynės itin kenkia jūsų odai, nes ją sausina, pažeidžia jos mikroflorą ir balansą. Su vandeniu nuo odos nusiplauna ir naudingos bakterijos, kurios saugo nuo infekcijos. O jeigu pamėgote karštą vonią ir ten ilgai bei mielai leidžiate laiką, taip pat kenkiate odai, nes natūralus riebalinis sluoksnis yra pašalinamas, kuris kartu ir minkština odą, ir veikia kaip apsauga.
Tokia maudynių išsekinta oda ilgainiui tampa sausa, sudirgusi, ją gali pradėti niežėti, skaudėti, atsirasti žaizdelių, sausų plotų. Specialistai pataria duše neviršyti 20 minučių, o vonioje – 40 minučių ribos, be to, iškart po maudynių odą drėkinti, kol poros atsivėrusios ir galite pasiekti geriausią efektą.
Muilas
Dauguma mūsų, natūralu, naudoja muilą, dušo želę ar kitus prausiklius – o kaipgi be jų? Gydytojai sako, kad juos reikėtų naudoti minimaliai arba net visai išbraukti. Pavyzdžiui, odą nekaip veikia įvairios antibakterinės priemonės, tarkime, muilas, dušo želė, mat tikinama, kad pažeidžia odos imunitetą ir tampa tokių patologijų kaip aknė ir egzema priežastimi.
Kontaktas su dulkėmis ir purvu, netgi ir nematomais žmogaus akiai, leidžia organizmui atskirti naudingas bakterijas nuo kenksmingų. Ir kai toks kontaktas pažeidžiamas, tuomet prasideda problemos su mikrofloros apsauga. Antibakterinės priemonės dažniausiai naikina visas bakterijas, dėl to sausėja oda, atsiranda žaizdelių, gali prisidėti ir infekcija. Žinoma, taip nutinka tada, kai persistengiame.
Kai kurie dermatologai tikina, kad iš esmės šiurkščios sudėties muilų ir kitų prausiklių naudojimas tikrai nėra būtinas visam kūnui. Galima rinktis kur kas švelnesnes ir daugiausiai dėmesio skirti labiausiai prakaituojančioms kūno vietoms.
Veido priežiūra
Daugelis, kurie kenčia nuo spuogų, mano, kad antibakterinės priemonės yra pačios geriausios, tačiau tokios sudėties prausikliai ir kita kosmetika kaip tik sausina odą ir gali paskatinti veido riebalavimąsi, sudirgimą. Trumpai tariant, antibakterinės priemonės šiuo metu yra po padidinamuoju stiklu.
Kempinėje slypintys pavojai
Kempinės yra pasitelkiamos tam, kad geriau nušveistume odą, pašalintume negyvas odos ląsteles. Tačiau iš kitos pusės, daugelis nešvarumų įsigeria į kempinės poras ir joje pasilieka, ką jau kalbėti apie tai, kad šilta ir drėgna aplinka ideali įvairių mikrobų ir bakterijų dauginimuisi.
Todėl jeigu naudojatės kempine, plaukite ją reguliariai, būtinai išdžiovinkite, laikykite gerai vėdinamoje aplinkoje ir keiskite kas kelis mėnesius.
TAIP PAT SKAITYKITE: Tvarkymosi atmintinė: ką reikia valyti kasdien, o kam reikia dėmesio tik kartą per savaitę, mėnesį ar metus
Aukšta temperatūra
Nuomonė, kokia vandens temperatūra geriausia, visad prieštaringa. Vieni mano, kad labiau tinka karštas, kiti – jog šaltas, tačiau teisingiausias atsakymas būtų – šiltas. Tik toks yra išties komfortiškas. Pavyzdžiui, staigus prausimasis šaltu vandeniu gali nekaip paveikti sąnarius, o į kraują išsiskirs didelis adrenalino kiekis, gali padidėti kai kurių širdies ir kraujagyslių ligų rizika.
Beje, galvos neplaukite karštu vandeniu, kadangi plaukai dar greičiau susiriebaluos. Komfortiškiausias ir geriausias galvos trinkimui vanduo – kambario temperatūros, drungnas.